Zakupy

Moda i jakość - dziecko na wakacjach

Rodzice muszą się odpowiednio przygotować, aby móc cieszyć się wyjazdem razem z maluchem. Dziś już nie chodzi tylko o praktyczność ubranek, ale też o ich styl.

Zbliża się sezon urlopowy. Całe rodziny wybierają się na wakacje. Niezależnie od miejsca przeznaczenia dla dziecka wyjazd w nieznane to niezwykłe przeżycie. Pod czujnym okiem rodziców dzieci mają okazję poznać otaczający świat. Podróże kształcą, integrują i budują świat świat dziecka. Jednak rodzice muszą się odpowiednio przygotować, aby móc cieszyć się wyjazdem razem z maluchem. Dziś już nie chodzi tylko o praktyczność ubranek, ale też o ich styl.

Moda
W dzisiejszych czasach zmieniło się spojrzenie na modę dziecięcą. Wszystkie kobiety lubią ładnie i modnie wyglądać. Szczególnie na wakacjach lubimy zwracać na siebie uwagę piękną opalenizną czy nową modną sukienką. Od kiedy wielka światowa moda zaczęła wkraczać w dziecięcy świat uwaga ta zaczęła przenosić się na dzieci. Dzisiejsze mamy przywiązują o wiele większą wagę do dziecięcych strojów, które mają coraz mniej dziecięcy charakter.

Trendy
Rynek mody rozwija się dzięki gwiazdom show biznesu, które chcąc zainteresować media wręcz przebierają dzieci za własne kopie. Światowymi liderami w tej dziedzinie są Katie Holmes i Tom Cruise, których córeczka jest bardziej elegancka niż własna mama. Designerskie ubranka lubią też państwo Bekhamowie i Angelina Jolie i Brad Pitt. Można się z tym zgodzić lub nie, ale faktem jest, że na całym świecie o wiele bardziej zwraca się uwagę na wygląd dzieci.

Styl
Dzisiejsze dziecko powinno wyglądać stylowo i elegancko czyli przestrzegać etykiety dotyczącej stroju. Tak jak w przypadku ubrań dla dorosłych rzeczą nadrzędną jest tu odpowiedni dobór stroju do okazji. W podróży liczy się subtelność i praktyczność. Eleganckie marynarki i wieczorowe suknie zostawmy na specjalne okazje. Dzisiejsze dziecięce projekty są kopiami kolekcji dla dorosłych, które posiadają dodatki lub motywy świadczące o tym, do kogo są kierowane. Także wybierając strój pomyślmy najpierw o sobie.

Jakość
Pamiętajmy, że modne ubranka dla dzieci muszą nie tylko ładnie wyglądać, ale również powinny spełniać również swoją pierwotną funkcję. Powinny być starannie wykonane – dotyczy to zarówno stylu i jakości, jak i doskonałej znajomości dziecięcej budowy oraz zwyczajów. Ubierając dziecko w rzecz droższą, lepszej jakości zapewniamy mu wygodę i mamy gwarancję, że tak szybko się nie zniszczy.

Rynek
Z roku na rok na całym świecie powstaje coraz więcej butików z modą dziecięcą, a sklepy internetowe przeżywają rozkwit. W polskich butikach internetowych można znaleźć coraz ciekawszą ofertę najlepszych światowych marek, których produkty są wykonane z najlepszej jakości materiałów i świetnie wykończone. Możemy na przykład ubrać dziecko jak Gwyneth Paltrow czy Jamie Olivier czy Sarah Jessica Parker.

Długa podróż to zarówno dla dziecka jak i jego rodziców ogromne wyzwanie. Trzeba brać pod uwagę słońce, deszcz, zmiany temperatur, klimatyzacje, przeciągi, przesiadki, niespodzianki czy inne „wypadki przy pracy”. Ładnie wyglądające dziecko to świetna zabawa i powód do dumy dla rodziców. Natomiast sama moda to już sztuka także kształtująca osobowość dziecka.

Redaktorka Mamotoja.pl o śnie swoich córek: zaakceptuj fakt, że dzieci są różne

Patronaty
Targi Dziecięce "Baby Care"
PostArt Agencja Artystyczna jest organizatorem I Międzynarodowych Tragów Dziecięcych w Polsce „Baby Care". Grupą docelową targów są dzieci w ich rodzice.

I TARGI DZIECIĘCE „BABY CARE” 16-17.05.2009 KRAKÓW   Impreza targowa odbędzie się 16-17 maja 2009 roku w Krakowie ul. Centralna 41 A. Głównym sponsorem imprezy jest Telewizja Cyfrowa „N” oraz program dziecięcy „Baby TV”. Głównym założeniem targów „Baby Care” jest skupienie w jednym miejscu producentów, dystrybutorów i podmiotów związanych z branżą dziecięcą w celu zaprezentowania najnowszych produktów oraz możliwością nawiązania nowych, atrakcyjnych kontaktów biznesowych na skalę międzynarodową. Targi będą również bardzo dobrą okazją do zapoznania się bezpośrednio z produktami zarówno przez zwiedzających planujących ciąże, ciężarnych, par mających już dzieci, jak i dziadków, znajomych i przyjaciół. Na targach „Baby Care” zostanie zaprezentowana bogata oferta między innymi artykułów z zakresu: edukacji, jedzenia, bezpieczeństwa, opieki, zabawek, odzieży i obuwia, pokoju dziecięcego, higieny i zdrowia, podróży i czasu wolnego. Podczas targów zostaną zorganizowane tematyczne seminaria i dyskusje na podium dla wystawców oraz zwiedzających, które pomogą nam znaleźć odpowiedź na nurtujące nas pytania dotyczące rozwoju, zdrowia, pielęgnacji i wychowania dziecka, konkursy dla dzieci, pokazy mody dla mamy i dziecka, i wiele innych atrakcji. Z myślą o rodzicach stworzymy „przedszkole targowe” , w którym będzie można zostawić pociechy. Wyspecjalizowane nianie urozmaicą i wypełnią w sposób kreatywny czas dzieciom podczas nieobecności opiekunów. Powstanie przewijalnia dla maluchów na 7 stanowisk, jak i kuchnia , w której rodzic będzie mógł podgrzać jedzenie i picie, „oaza odpoczynku” , czyli pomieszczenie, w którym zmęczeni rodzice będą mogli odpocząć oraz „Kącik R” , który pozwoli na wymianę informacji pomiędzy rodzicami na różnego...

Dieta
Nowe produkty w diecie niemowlęcia
Z przyrządzaniem posiłków i ich spożywaniem wiąże się wiele zwyczajów charakterystycznych dla danej kultury. Dotyczy to również dzieci.

Spożywanie posiłków nie jest jedynie zaopatrywaniem organizmu w potrzebne do życia składniki energetyczne, budulcowe i regulacyjne. Towarzyszy mu wiele różnych doznań związanych zarówno z walorami smakowymi potraw, jak i wpływających na ogólne samopoczucie dziecka. Z przyrządzaniem posiłków i ich spożywaniem wiąże się wiele zwyczajów charakterystycznych dla danej kultury. Dotyczy to również dzieci. W czasie karmienia matka nie tylko dostarcza dziecku niezbędnych do życia składników odżywczych, ale zapewnia mu także doznanie jedynych w swoim rodzaju emocji i nowych wrażeń. Ucząc maleństwo podstawowych zasad przyjmowania posiłków, krok po kroku wprowadza się je w dorosły świat. Posiłki uzupełniające Po pierwszych kilku miesiącach karmienia piersią przychodzi pora na rozszerzanie diety rosnącego szybko maleństwa i wprowadzanie do jego menu posiłków uzupełniających. Dzięki temu niemowlę poznaje nowe smaki i różne rodzaje potraw. Ze względu na inną od mleka matki konsystencję nowych pokarmów, zmienia się także sposób, w jaki dziecko je przyjmuje. Rozwijają się u niego nowe zdolności motoryczne i upodobania smakowe, coraz bardziej zbliżając go do wspólnego stołu, przy którym zasiada cała rodzina. Dlatego też wprowadzanie pierwszych, nowych posiłków do jadłospisu najmłodszego domownika ma bardzo istotne znaczenie dla jego dalszego, prawidłowego rozwoju. Do diety niemowlęcia, karmionego dotychczas wyłącznie piersią lub mieszanką początkową, pomiędzy 4. a 6. miesiącem życia (w zależności od tempa rozwoju dziecka i jego indywidualnego zapotrzebowania) wprowadzamy posiłki uzupełniające. Stopniowo zastępujemy nimi posiłki mleczne, aż do osiągnięcia w wieku około 3 lat w pełni zróżnicowanej diety małego dziecka. Dostarczanie podstawowych składników odżywczych w zależności od wieku dziecka Z upływem czasu zmiany w zapotrzebowaniu organizmu dziecka na...

Patronaty
CZUPURY i inne zabawy z wyobraźnią
Pierwsza książka znanej dziennikarki telewizyjnej Odety Moro Figurskiej.

12 maja 2010 r. na polskim rynku wydawniczym ukazała się niezwykła książka, która w rewolucyjny sposób zmieni podejście rodziców do zabaw z dziećmi.   „CZUPURY  i inne zabawy z wyobraźnią“ to efekt współpracy dziennikarki Odety Moro Figurskiej i psychologa dziecięcego Ewy Ulrich Załęskiej.  Autorki wraz z grafikami i wydawcami ciężko pracowały ponad rok, aby wreszcie w maju tego roku przekazać na ręce czytelników książkę, która zaprezentuje nowe podejście do czasu spędzanego z dzieckiem. Książkę, która nauczy rodziców i opiekunów jak bawić się z dzieckiem bez zabawek. „Zabawa z dzieckiem to źródło nieustającej radości i przyjemności zarówno dla dziecka jak i dla rodzica. Jest to sposób na pogłębianie wzajemnych więzi, poznawanie się, a także przeżywanie niezapomnianych wspólnych chwil. To także najważniejsza czynność w życiu małego człowieka…” Od rana do świtu jeden plan - bawić się!!! Tylko jak? Czy spędzać z naszym dzieckiem jak najwięcej czasu – nie zawsze aktywnie??? Czasami bez pomysłu? Czy skoncentrować się na jakości zabawy? Każdy z nas rodziców ma wybór, a książka dostarczy Wam tylko dodatkowych inspiracji. Pomysł książki wyszedł od Państwa - od rodziców, z którymi spotykam się na co dzień w mojej pracy przy realizacji programów telewizyjnych czy też prowadząc  fundację „Szczęśliwe Macierzyństwo”. W trakcie rożnego rodzaju rozmów dzieliliśmy się swoimi doświadczeniami. Ta książka to efekt tych właśnie rozmów. Przy profesjonalnych, nieodpłatnych  konsultacjach mojej sześcioletniej córki Soni, udało mi się  dokonać wyboru aktywności, które pozwolą Wam  spędzać niezapomniane chwile z waszym dzieckiem. Jej entuzjazm, emocje, śmiech oraz zaangażowanie dają mi pewność, że zaproponowane...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj