
W tym roku na pierwszy plan wysuwa się funkcjonalność odzieży. Spędzamy dużo czasu w domu, a gdy już z niego wychodzimy, to m.in. na spacer lub by pobawić się chwilę na świeżym powietrzu. Tym samym w ubraniach dla dzieci noszonych w nowym sezonie będzie dominował styl casual ze swoim wszechobecnym luzem, prostotą i co najważniejsze… wygodą.
Co jeszcze będzie trendy w 2021?
1. Energetyczne kolory
W kolekcjach dla starszych dzieci widać będzie szaleństwo mocnych, wyrazistych kolorów. Nie zabraknie miejsca na egzotyczne, jaskrawe barwy, w tym m.in. żółty, pomarańczowy lub zielony. Będą one świetnym uzupełnieniem uniwersalnych kolorów takich jak biel lub szary. U młodszych dzieci będą dominowały kolekcje pastelowe z dodatkiem mocnego akcentu typu granat.
2. Specjalne miejsce na denim i granat
W casualowych kolekcjach prym będzie wiódł dżins, który świetnie nada się jako tkanina modnych spodni, koszul bądź bluz dla dzieci. Co ciekawe – denim sprawdzi się nie tylko w codziennych stylizacjach, ale z powodzeniem będzie go można łączyć w bardziej eleganckie zestawy.
3. Nadruki i wzory graficzne
Na t-shirtach, bluzkach oraz bluzach ponownie znajdzie się miejsce dla ciekawych aplikacji. Będą to zarówno napisy z przesłaniem, jak i grafiki związane ze sportem lub innymi zainteresowaniami, a także abstrakcyjne projekty. Wszystko to stanowi ciekawe wykończenie ubrań, które przyciągają wzrok.
4. Kwiaty, rośliny i… moro
Nie zabraknie także kolekcji dla maluchów, w których na ubraniach zakwitną piękne kwiaty bądź wyrosną egzotyczne rośliny. Znajdzie się także miejsce na motywy militarne.
5. Ubrania łatwe w łączeniu
Coraz częściej kolekcje tworzy się w taki sposób, by dowolnie wybrane z nich elementy zawsze do siebie pasowały, tworząc ciekawe stylizacje. Jest to bardzo ważne dla rodziców, którzy wiedzą, jak trudno jest czasami namówić malucha do ubrania… Gdy wszystko do siebie pasuje, nie ma znaczenia, jakie konkretnie wybierze – zawsze będzie dobrze wyglądał!
6. Naturalne tkaniny
Aby maluch czuł się komfortowo, warto zdecydować się na ubrania z lnu lub bawełny. Takie włókna sprawiają, że wykonana z nich odzież jest wygodna w noszeniu, zarówno w domu, jak i poza nim. Jeśli połączy się je dodatkowo z niewielką domieszką włókien syntetycznych, najlepiej przetworzonych, będą trwałe i łatwe w użytkowaniu.
7. Zrównoważony rozwój
Czołowi producenci przywiązują uwagę do tego, z jakich materiałów wykonywane są ubrania. Najlepsi oferują kolekcje, do tworzenia których wykorzystuje się m.in. przetworzoną bawełnę i poliester. Coraz częściej marki zwracają uwagę na to, by zarówno techniki, jak i materiały były przyjazne dla środowiska. My również to bardzo cenimy!
Zastanawiasz się, jakie ubrania sprawdzą się u twojego malucha? Zobacz nasze inspiracje!
Oto nowa kolekcja Mayoral wiosna/lato 2021:
Materiał powstał we współpracy z marką Mayoral

Krwawienie w ciąży zdarza się co czwartej przyszłej mamie. Nie musi być groźne, może wystąpić np. plamienie po badaniu ginekologicznym w ciąży, ale może też zwiastować kłopoty - np. gdy masz plamienie w ciąży po wysiłku. Reagując w porę, zapobiegniesz wielu zagrożeniom. Poniżej opisujemy wszystkie sytuacje, które mogą spowodować krwawienie w ciąży i tłumaczymy, kiedy należy skonsultować się z lekarzem. Spis treści: Krwawienie w ciąży Krwawienie w 1. trymestrze ciąży Krwawienie w 2. trymestrze ciąży Krwawienie w 3. trymestrze ciąży Krwawienie w ciąży - co robić, kiedy do szpitala? - Krwawienie w ciąży - na co zwracać uwagę? Krwawienie w ciąży Jak wygląda krwawienie w ciąży? Może być ono bardzo różne w zależności od przyczyny: lekkie, obfite, ze skrzepami, brunatne lub różowawe. Powody stojące za krwawieniem zależą także od miesiąca ciąży. Wyjaśniamy wszystkie potencjalne przyczyny krwawienia w ciąży w zależności od trymestru. Krwawienie w 1. trymestrze ciąży Krwawienie w pierwszych tygodniach ciąży może mieć kilka przyczyn - nie wszystkie z nich są jednak zagrożeniem dla mamy i płodu. Zaczynają działać hormony w ciąży , organizm „przestraja się" na nowy tryb funkcjonowania. Najczęstszymi przyczynami plamienia w ciąży bądź krwawienia są: 1. Zagnieżdżenie się jaja płodowego w macicy To tzw. krwawienie (plamienie) implantacyjne . Pojawia się tydzień, dwa po owulacji i jest skąpe, niebolesne. Nie ma wpływu na ciążę. 2. Zmiany hormonalne Niewielkie krwawienia mogą występować w dniach, w których przyszła mama miałaby miesiączkę, gdyby nie spodziewała się dziecka. Przypominają miesiączkę , ale są niewielkie. Trwają dwa, trzy dni. Są zupełnie niegroźne. 3. Niedobory hormonalne Zazwyczaj jest to raczej plamienie w ciąży . Nie...

Nauka literek to kolejny ważny etap w życiu dziecka. Najlepiej rozpocząć ją z trzy- lub czterolatkiem, ponieważ w tym wieku mózg dziecka jest w stanie bardzo szybko zapamiętać cały alfabet. Aby nauka literek była skuteczna, powinna odbywać się w atmosferze zabawy i przyjaźni. Nie może być przykrym obowiązkiem, bo wówczas zamiast ochoty na poznawanie liter, dziecko zacznie czuć coraz większe zniechęcenie. W dużej mierze to właśnie rodziców zależy, w jakim tempie maluch będzie uczył się alfabetu. Spis treści: Nauka literek - kiedy zacząć? Nauka literek - o czym należy pamiętać? Nauka literek przez zabawę Nauka literek - kiedy zacząć? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ każde dziecko rozwija się w swoim własnym tempie i nie zawsze jest gotowe na zdobywanie nowych umiejętności dokładnie w tym samym czasie, co jego rówieśnicy. Niemniej jednak warto je obserwować i próbować rozbudzać w nim chęć poznawania alfabetu już w przedszkolu. I wcale nie chodzi tu o to, by przedszkolak umiał płynnie czytać, lecz by przed pójściem do szkoły był już oswojony z literkami. Okazuje się, że jeśli zaczniesz uczyć liter 3- lub 4-letnie dziecko, przyswajanie ich zajmie mu mniej czasu, niż gdybyś rozpoczęła naukę literek dopiero w wieku 6 lat. Zdaniem Glenna Domana, twórcy nauki czytania metodą globalną , mózg dziecka najszybciej rozwija się właśnie do 6 roku życia, dlatego czas na naukę literek powinien przypadać na wiek 3-5 lat. Oczywiście zdarza się, że dzieci wykazują ogromne zainteresowanie literami już w wieku 2 lat , ale nie jest to normą. Z reguły tak małe dzieci raczej skupione są wciąż na rozwoju ruchowym niż poznawczym. Zobacz też: Szlaczki do druku: ćwiczenia rączki dziecka Nauka literek - o czym należy pamiętać? Istnieje kilka zasad, dzięki którym nauka literek może pójść sprawniej i...

Świat kobiety oczekującej pierwszego dziecka i mamy oczekującej kolejnego to dwa różne światy. W pierwszym jest czas na odliczanie tygodni, oglądanie w lustrze powoli rosnącego brzucha, czytanie książek o tym, jak rozwija się dziecko w każdym tygodniu ciąży. Kobieta, która ma już dziecko i jest w drugiej ciąży nie odczuwa już takiego podniecenia, a czas płynie szybciej. Zauważyła to także Agnieszka Kaczorowska i napisała „Nie ma czasu na celebrację każdego miesiąca i każdego ruchu Maluszka... to wszystko co już znane nie wzbudza takiej ekscytacji... ’’ To jakby mieć dwa serca, a nie jedno Każda mama wie, że dziecko, które jest już na świecie, wymaga mnóstwa czasu i uwagi. Wie to też Kaczorowska: „No i koncentracja gdzieś indziej - głównie na istocie biegającej dookoła nas i krzyczącej „Mamo/Tato, proszę tam!”? Zastanawia mnie jak ta nasza uwaga się podzieli... ?’’ Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez 𝑨𝒈𝒏𝒊𝒆𝒔𝒛𝒌𝒂 𝑲𝒂𝒄𝒛𝒐𝒓𝒐𝒘𝒔𝒌𝒂-𝑷𝒆𝒍𝒂 (@agakaczor) Podzieli, podzieli, bo będzie musiała się podzielić. To trudne zadanie ma za sobą wiele pokoleń matek i ojców. Gdy przychodzi na świat drugie dziecko , czas zaczyna płynąć jeszcze szybciej, jest jeszcze więcej spraw, którymi trzeba się zająć, ale wszystko udaje się pogodzić. A co najdziwniejsze, choć każda mama ma tylko jedno serce, miłość do pierwszego dziecka nie staje się mniejsza, gdy rodzi się kolejne. Każde z dzieci kocha się na 100 procent i całym sercem, zupełnie tak jakby każdej matce z narodzinami dziecka przybywało kolejne serce. Ale o tym Agnieszka Kaczorowska...