
Wyprawka do zerówki przyda się dziecku, które kończy naukę w przedszkolu i zaczyna przygotowania do szkoły. Pełna wyprawka to zestaw rzeczy, których maluch będzie używał przez cały rok szkolny: muszą się więc w niej znaleźć przybory do pisania i rysowania, bloki techniczne, papier kolorowy i piórnik. Co jeszcze? Dokładną listę rzeczy do wyprawki powinna przekazać rodzicom placówka. Ale część z nich można kupić samodzielnie, bo w zerówce na pewno będą potrzebne.
Spis treści:
- Wyprawka do zerówki: ile kosztuje?
- Wyprawka do zerówki: przybory szkolne
- Wyprawka do zerówki: plecak
- Wyprawka do zerówki: śniadaniówka
- Wyprawka do zerówki: kapcie
- Wyprawka do zerówki: strój gimnastyczny
- Wyprawka do zerówki: lista do druku
Wyprawka do zerówki: ile kosztuje?
Zerówka to już prawie szkoła, każdy zerówkowicz jest więc z pewnością przejęty faktem, że właśnie przestaje być zwykłym przedszkolakiem. A zakupy wyprawki do zerówki mogą być dobrą okazją do oswajania dziecka z nauką w zerówce, a potem w szkole. W zerówce dzieci wciąż dużo rysują, wycinają i kleją, uczą się pisać i liczyć, dlatego przybory do zerówki powinny być kompletne i dobrej jakości. Nie trzeba jeszcze kupować ekierki czy cyrkla, ale z pewnością przyda się piórnik z pełnym wyposażeniem i odpowiedni plecak lub tornister.
Kupując wyprawkę do zerówki i korzystając z promocji w dyskontach i wyprzedaży w sklepach online, rodzice mogą zmieścić się w kwocie kilkuset złotych. Największy koszt to tornister i kapcie do zerówki bądź buty na zmianę: ceny dochodzą nawet do 200-300 zł. Dzięki promocjom na wyprawki do zerówki i wyprawki szkolne można jednak zaoszczędzić co najmniej połowę tej kwoty.
Wyprawka do zerówki: przybory szkolne
W wyprawce do zerówki muszą się znaleźć przybory do rysowania, malowania, wykonywania prac plastycznych i nauki pisania. Co koniecznie trzeba kupić dla zerówkowicza? Oto lista niezbędnych artykułów plastycznych:
- piórnik z wyposażeniem, czyli ołówkami, kredkami, nożyczkami, gumką, temperówką;
- flamastry;
- kredki pastelowe;
- farby plakatowe;
- pędzelki różnej grubości;
- bibuła karbowana w kilku kolorach;
- papier kolorowy A4 (2 sztuki);
- blok techniczny biały A4 i A3 (po 2 sztuki);
- blok techniczny kolorowy A4 i A3 (po 2 sztuki);
- plastelina;
- klej w sztyfcie;
- teczka A4 na prace plastyczne.
Wyprawka do zerówki: plecak
Plecak to jeden z najważniejszych zakupów zarówno do zerówki, jak i do szkoły. Do zerówki dziecko nie będzie jeszcze nosić książek i zeszytów, dlatego plecak może być mniejszy, lżejszy i bardziej poręczny, ale i tak zwróć uwagę, czy ma odpowiednio szerokie szelki (sprawdź na dziecku, czy są rozstawione na dobrą odległość) i usztywnienie na plecach. Dobrze jeśli plecak posiada pasek do zapięcia na klatce piersiowej − nie będzie się zsuwał. Możesz też zdecydować się na mały tornister do zerówki.
Wyprawka do zerówki: śniadaniówka
Dziecięcy lunchbox pewnie i tak zostanie w placówce, by dziecko mogło korzystać z niego w razie potrzeby. Albo będziesz pakować do niego dziecięce drugie śniadanie. Śniadaniówka przyda się też podczas wycieczek i na pewno będzie potrzebna w szkole − ten zakup posłuży dziecku przez długi czas. Wybierzcie więc odpowiednio pojemną, szczelną śniadaniówkę z kilkoma przegródkami wykonaną z bezpiecznych dla dziecka materiałów.
Wyprawka do zerówki: kapcie
Nie oszczędzaj na kapciach do przedszkola, bo to buty, w których dziecko spędza co najmniej kilka godzin dziennie i które mogą wspomóc albo utrudnić rozwój jego stóp. Kapcie do zerówki powinny mieć dobrze wyprofilowaną podeszwę i usztywniony zapiętek. Właściwie dobierz rozmiar kapci dla dziecka − stopa musi mieć ok. 0,5 cm zapasu (nie więcej!). Rozważ zakup popularnych sandałków profilaktycznych.
Wyprawka do zerówki: strój gimnastyczny
Strój gimnastyczny trzeba regularnie wymieniać, aby ubranka nie uwierały i zapewniały dziecku swobodę ruchów. Kup krótkie dresowe spodenki albo legginsy i koszulkę. Dodatkowy komplet będzie potrzebny na zmianę, gdyby dziecko się zamoczyło lub pobrudziło. Czasem stroje gimnastyczne są sprzedawane w komplecie z praktycznym workiem. Pamiętaj, że na niektóre zajęcia może być potrzebny dodatkowy strój, np. ubranie na balet albo strój piłkarski.
Wyprawka do zerówki: lista do druku
Aby wydrukować listę z wyprawką do zerówki, kliknij w obrazek.
Zobacz też:

Czy plecak dziecka może wzbudzić wiele emocji? Okazuje się, że tak. Nowy plecak , który wybrała sobie do zerówki córeczka aktorki Basi Kurdej-Szatan wywołał lawinę negatywnych komentarzy. Jak komentowano? A to, że zbyt drogi, bo markowy i wstyd tak się obnosić z luksusem, bo innych dzieci może być na niego nie stać. Poza tym za duży i niedostosowany do wzrostu dziewczynki (będzie mieć skoliozę!). A w ogóle to niepotrzebny do zerówki. Czy te komentarze mają sens? Plecaki New Balance do przedszkola i szkoły Ten model to różowy plecak New Balance z najnowszej kolekcji. Podobne i dokładnie taki można kupić już za ok. 70-99 zł . Czy to drogo? W marketowych sklepach znajdziecie plecaki droższe, choć niekoniecznie dobrze skonstruowane i wysokiej jakości. Wyprodukowane przez bliżej nieznane nikomu firmy. Szkolne plecaki w nowoczesnych odcieniach (dziewczynki zwykle kochają róż i pastele, choć pewnie nie wszystkie!) zawsze są na czasie. Oczywiście zdjęcie na Instagramie to jednocześnie promocja marki, ale to, że celebryci współpracują z różnymi firmami już nikogo nie powinno dziwić. A denerwować? Zawsze przed zakupem można sprawdzić, czy ten produkt, który dana gwiazda poleca jest rzeczywiście dobrej jakości. Jedno jest pewne NB to marka uznana i modna . Podoba się zarówno dziewczynkom, jak i chłopcom. Tym młodszym, i tym starszym. Więc coś w tym jest? Bajkowe postaci kontra minimalizm formy Suwaki i logo to jedyne ozdoby na zewnątrz, ale Hania podobno taki właśnie sama sobie wybrała, jak zapewnia na Instagramie znana mama. Oryginalny wybór, jeśli popatrzeć na większość bardzo jaskrawych i wzorzystych plecaków dziecięcych z bajkowymi postaciami typu "Kraina Lodu" czy "Auta" . Może czasami warto nie podtykać dzieciom typowych rozwiązań, bo "czym skorupka za młodu nasiąknie"? Czy plecak dla dziecka musi być dostosowany do wzrostu?...

Oprócz pewnych zdolności o charakterze psychomotorycznym przyszły uczeń powinien też być psychicznie i emocjonalnie przygotowany do obowiązków szkolnych. Warto także wyposażyć przyszłego pierwszoklasistę w odpowiednie kompetencje językowe oraz matematyczne. Naucz dziecko liter Te ostatnie możemy wspierać, proponując dziecku zajęcia edukacyjne w świecie jego ulubionych bohaterów, znanych z małego i dużego ekranu. Znakomicie w tej roli sprawdzą się książki z serii Disney Uczy . Te z oznaczeniem 6+ na pewno pomogą dziecku w rozwijaniu słownictwa i przygotują do szkolnych wyzwań matematycznych. Książka Tworzę wyrazy to propozycja zadań edukacyjnych rozwijających umiejętności językowe, dla dzieci w wieku od 6 lat. Koncepcja zadań opiera się na metodzie układania słów z dołączonych do książki naklejek. Dzięki ćwiczeniom mali uczniowie utrwalą znajomość liter, poznają budowę wyrazów i wzbogacą słownictwo. Dzieciom w nauce towarzyszą ich ulubieni bohaterowie z serialu Zaplątani , dzięki czemu nauka będzie wspaniałą zabawą. Forma zadań w pewien sposób przypomina popularną i powszechnie znaną grę Scrabble, co także powoduje, że rozwiązywanie zadań jest dla dziecka atrakcyjne i kojarzy się przede wszystkim z rozrywką, czyli przyjemnym sposobem spędzania czasu. Jak nauczyć dziecko liczyć? Z kolei tytuł Rozwiązuję działania to propozycja zadań edukacyjnych wspierających rozwój umiejętności matematycznych dzieci w wieku od 6 lat. Zawarte w książce ćwiczenia rozwiną logiczne myślenie i przygotują do większych wyzwań szkolnych. Podczas rozwiązywania zadań z wykorzystaniem naklejek mali uczniowie utrwalą znajomość cyfr oraz nauczą się wykonywać proste działania na liczbach. Koncepcja ćwiczeń sprawi, że nauka będzie też wspaniałą zabawą, w której...

Kupiłaś piórnik, kredki i farby, podręcznik, może nawet tornister. Z takimi gadżetami zaczęła się szkolna kariera twojego dziecka. Kariera na szkolnym „poziomie zero”. Czy na pewno wiesz, co kryje się za słowami „ przygotowanie do nauki w szkole ”, skoro po pierwszych tygodniach widzisz, że zajęcia w zerówce z prawdziwą szkołą nie mają wiele wspólnego? Spróbujemy odpowiedzieć na pytania, które najczęściej zadają rodzice. Dlaczego sala zerówki nie wygląda jak klasa? Przygotowanie do nauki szkolnej nie musi odbywać się w klasycznych szkolnych ławkach. Wystarczą stoliki jak w przedszkolu i wygodny dywan. Na tym poziomie rozwoju dziecko może skupić uwagę mniej więcej przez 30 min, potrzebuje dużo ruchu i urozmaiconych form zajęć – zajęcia statyczne powinny być przeplatane ruchowymi, które świetnie wpływają na rozwój, np. doskonalą koordynację wzrokowo-ruchową, rozwijają wyobraźnię. Rysowanie przy stolikach, słuchanie opowieści pani w kółku na dywanie, tańce w rytm piosenki – to tylko kilka sposobów na pracę z dziećmi. Siedzenie w ławkach byłoby nie tylko monotonne, ale też niezdrowe i dla ciała, i dla umysłu. Na czym tak naprawdę polega przygotowanie do szkoły? Nie tylko na nauce literek i cyferek. Zdobywanie wiedzy o świecie, rozwój mowy , sprawności manualne, aktywność twórcza, umiejętność pracy w zespole, nawiązywanie kontaktów społecznych – to wszystko solidne podstawy do rozpoczęcia szkolnej kariery. Zerówka służy też wyrównaniu różnic edukacyjnych . Trafiają do niej dzieci, które wcześniej chodziły do przedszkola, i te, które dotąd były w domu. Wspólnie uczą się samodzielności, pracy w grupie, nabierają wiary we własne możliwości i porównują, co potrafią rówieśnicy. Sprawdź w teście , czy dziecko jest gotowe do szkoły. Dlaczego dzieci w zerówce nie muszą odrabiać...