Wyprawka do zerówki
Adobe Stock
Zakupy

Wyprawka do zerówki: co trzeba kupić i ile to kosztuje? [LISTA]

Wyprawka do zerówki to zestaw rzeczy, które przydadzą się dziecku podczas przygotowań do szkoły. To już nie będą te same przybory, których używał przedszkolak! Warto rozważnie zaplanować zakupy, aby niczego nie zabrakło, i żeby nie przepłacać.

Wyprawka do zerówki przyda się dziecku, które kończy naukę w przedszkolu i zaczyna przygotowania do szkoły. Pełna wyprawka to zestaw rzeczy, których maluch będzie używał przez cały rok szkolny: muszą się więc w niej znaleźć przybory do pisania i rysowania, bloki techniczne, papier kolorowy i piórnik. Co jeszcze? Dokładną listę rzeczy do wyprawki powinna przekazać rodzicom placówka. Ale część z nich można kupić samodzielnie, bo w zerówce na pewno będą potrzebne.

Spis treści:

Redaktorka Mamotoja.pl o śnie swoich córek: zaakceptuj fakt, że dzieci są różne

Wyprawka do zerówki: ile kosztuje?

Zerówka to już prawie szkoła, każdy zerówkowicz jest więc z pewnością przejęty faktem, że właśnie przestaje być zwykłym przedszkolakiem. A zakupy wyprawki do zerówki mogą być dobrą okazją do oswajania dziecka z nauką w zerówce, a potem w szkole. W zerówce dzieci wciąż dużo rysują, wycinają i kleją, uczą się pisać i liczyć, dlatego przybory do zerówki powinny być kompletne i dobrej jakości. Nie trzeba jeszcze kupować ekierki czy cyrkla, ale z pewnością przyda się piórnik z pełnym wyposażeniem i odpowiedni plecak lub tornister. 

Kupując wyprawkę do zerówki i korzystając z promocji w dyskontach i wyprzedaży w sklepach online, rodzice mogą zmieścić się w kwocie kilkuset złotych. Największy koszt to tornister i kapcie do zerówki bądź buty na zmianę: ceny dochodzą nawet do 200-300 zł. Dzięki promocjom na wyprawki do zerówki i wyprawki szkolne można jednak zaoszczędzić co najmniej połowę tej kwoty. 

Wyprawka do zerówki: przybory szkolne

W wyprawce do zerówki muszą się znaleźć przybory do rysowania, malowania, wykonywania prac plastycznych i nauki pisania. Co koniecznie trzeba kupić dla zerówkowicza? Oto lista niezbędnych artykułów plastycznych:

 • piórnik z wyposażeniem, czyli ołówkami, kredkami, nożyczkami, gumką, temperówką;
 • flamastry;
 • kredki pastelowe;
 • farby plakatowe;
 • pędzelki różnej grubości;
 • bibuła karbowana w kilku kolorach;
 • papier kolorowy A4 (2 sztuki);
 • blok techniczny biały A4 i A3 (po 2 sztuki);
 • blok techniczny kolorowy A4 i A3 (po 2 sztuki);
 • plastelina;
 • klej w sztyfcie;
 • teczka A4 na prace plastyczne.

Wyprawka do zerówki: plecak

Plecak to jeden z najważniejszych zakupów zarówno do zerówki, jak i do szkoły. Do zerówki dziecko nie będzie jeszcze nosić książek i zeszytów, dlatego plecak może być mniejszy, lżejszy i bardziej poręczny, ale i tak zwróć uwagę, czy ma odpowiednio szerokie szelki (sprawdź na dziecku, czy są rozstawione na dobrą odległość) i usztywnienie na plecach. Dobrze jeśli plecak posiada pasek do zapięcia na klatce piersiowej − nie będzie się zsuwał. Możesz też zdecydować się na mały tornister do zerówki.

Wyprawka do zerówki: śniadaniówka

Dziecięcy lunchbox pewnie i tak zostanie w placówce, by dziecko mogło korzystać z niego w razie potrzeby. Albo będziesz pakować do niego dziecięce drugie śniadanie. Śniadaniówka przyda się też podczas wycieczek i na pewno będzie potrzebna w szkole − ten zakup posłuży dziecku przez długi czas. Wybierzcie więc odpowiednio pojemną, szczelną śniadaniówkę z kilkoma przegródkami wykonaną z bezpiecznych dla dziecka materiałów. 

Wyprawka do zerówki: kapcie

Nie oszczędzaj na kapciach do przedszkola, bo to buty, w których dziecko spędza co najmniej kilka godzin dziennie i które mogą wspomóc albo utrudnić rozwój jego stóp. Kapcie do zerówki powinny mieć dobrze wyprofilowaną podeszwę i usztywniony zapiętek. Właściwie dobierz rozmiar kapci dla dziecka − stopa musi mieć ok. 0,5 cm zapasu (nie więcej!). Rozważ zakup popularnych sandałków profilaktycznych.

Wyprawka do zerówki: strój gimnastyczny

Strój gimnastyczny trzeba regularnie wymieniać, aby ubranka nie uwierały i zapewniały dziecku swobodę ruchów. Kup krótkie dresowe spodenki albo legginsy i koszulkę. Dodatkowy komplet będzie potrzebny na zmianę, gdyby dziecko się zamoczyło lub pobrudziło. Czasem stroje gimnastyczne są sprzedawane w komplecie z praktycznym workiem. Pamiętaj, że na niektóre zajęcia może być potrzebny dodatkowy strój, np. ubranie na balet albo strój piłkarski.

Wyprawka do zerówki: lista do druku

Aby wydrukować listę z wyprawką do zerówki, kliknij w obrazek.

wyprawka do zerówki
mamotoja.pl


Zobacz też:

Basia Kurdej-Szatan i córka, która idzie do zerówki
instagram.com/kurdejszatan/
Mama
Kurdej-Szatan pokazała plecak córki do zerówki i... wywołała burzę!
Dumna mama-aktorka, Basia Kurdej-Szatan, pokazała na Instagramie zdjęcie swojej córeczki, która wybiera się w tym roku do zerówki. Hania wybrała sobie różowy markowy plecak. Czy rzeczywiście jest zbyt drogi i za duży, jak zarzucają jej fanki?

Czy plecak dziecka może wzbudzić wiele emocji? Okazuje się, że tak. Nowy plecak , który wybrała sobie do zerówki córeczka aktorki Basi Kurdej-Szatan wywołał lawinę negatywnych komentarzy. Jak komentowano? A to, że zbyt drogi, bo markowy i wstyd tak się obnosić z luksusem, bo innych dzieci może być na niego nie stać. Poza tym za duży i niedostosowany do wzrostu dziewczynki (będzie mieć skoliozę!). A w ogóle to niepotrzebny do zerówki. Czy te komentarze mają sens? Plecaki New Balance do przedszkola i szkoły Ten model to różowy plecak New Balance z najnowszej kolekcji. Podobne i dokładnie taki można kupić już za ok. 70-99 zł . Czy to drogo? W marketowych sklepach znajdziecie plecaki droższe, choć niekoniecznie dobrze skonstruowane i wysokiej jakości. Wyprodukowane przez bliżej nieznane nikomu firmy. Szkolne plecaki w nowoczesnych odcieniach (dziewczynki zwykle kochają róż i pastele, choć pewnie nie wszystkie!) zawsze są na czasie. Oczywiście zdjęcie na Instagramie to jednocześnie promocja marki, ale to, że celebryci współpracują z różnymi firmami już nikogo nie powinno dziwić. A denerwować? Zawsze przed zakupem można sprawdzić, czy ten produkt, który dana gwiazda poleca jest rzeczywiście dobrej jakości. Jedno jest pewne NB to marka uznana i modna . Podoba się zarówno dziewczynkom, jak i chłopcom. Tym młodszym, i tym starszym. Więc coś w tym jest? Bajkowe postaci kontra minimalizm formy Suwaki i logo to jedyne ozdoby na zewnątrz, ale Hania podobno taki właśnie sama sobie wybrała, jak zapewnia na Instagramie znana mama. Oryginalny wybór, jeśli popatrzeć na większość bardzo jaskrawych i wzorzystych plecaków dziecięcych z bajkowymi postaciami typu "Kraina Lodu" czy "Auta" . Może czasami warto nie podtykać dzieciom typowych rozwiązań, bo "czym skorupka za młodu nasiąknie"? Czy plecak dla dziecka musi być dostosowany do wzrostu?...

Disney Uczy
mat. prasowe
Patronaty
Jak pomóc sześciolatkowi przygotować się do szkoły?
Sześciolatek, idąc do szkoły, powinien już posiadać pewne kompetencje. Specjaliści określają je jako dojrzałość szkolną, na którą składa się szereg umiejętności.

Oprócz pewnych zdolności o charakterze psychomotorycznym przyszły uczeń powinien też być psychicznie i emocjonalnie przygotowany do obowiązków szkolnych. Warto także wyposażyć przyszłego pierwszoklasistę w odpowiednie kompetencje językowe oraz matematyczne.  Naucz dziecko liter Te ostatnie możemy wspierać, proponując dziecku zajęcia edukacyjne w świecie jego ulubionych bohaterów, znanych z małego i dużego ekranu. Znakomicie w tej roli sprawdzą się książki z serii Disney Uczy . Te z oznaczeniem 6+ na pewno pomogą dziecku w rozwijaniu słownictwa i przygotują do szkolnych wyzwań matematycznych. Książka Tworzę wyrazy to propozycja zadań edukacyjnych rozwijających umiejętności językowe, dla dzieci w wieku od 6 lat. Koncepcja zadań opiera się na metodzie układania słów z dołączonych do książki naklejek. Dzięki ćwiczeniom mali uczniowie utrwalą znajomość liter, poznają budowę wyrazów i wzbogacą słownictwo. Dzieciom w nauce towarzyszą ich ulubieni bohaterowie z serialu Zaplątani , dzięki czemu nauka będzie wspaniałą zabawą. Forma zadań w pewien sposób przypomina popularną i powszechnie znaną grę Scrabble, co także powoduje, że rozwiązywanie zadań jest dla dziecka atrakcyjne i kojarzy się przede wszystkim z rozrywką, czyli przyjemnym sposobem spędzania czasu. Jak nauczyć dziecko liczyć? Z kolei tytuł Rozwiązuję działania to propozycja zadań edukacyjnych wspierających rozwój umiejętności matematycznych dzieci w wieku od 6 lat. Zawarte w książce ćwiczenia rozwiną logiczne myślenie i przygotują do większych wyzwań szkolnych. Podczas rozwiązywania zadań z wykorzystaniem naklejek mali uczniowie utrwalą znajomość cyfr oraz nauczą się wykonywać proste działania na liczbach. Koncepcja ćwiczeń sprawi, że nauka będzie też wspaniałą zabawą, w której...

maluch, przedszkolak, przedszkole, dziecko, szkoła, dziewczynka, malowanie
Edukacja
Zerówka czy pierwsza klasa - mamy sześciolatków i siedmiolatków- przeczytajcie
Wciąż zastanawiasz się zerówka czy pierwsza klasa. Przeczytaj, dlaczego edukacja na poziomie "0" jest ono tak ważna i jak możesz w niej pomóc dziecku?

Kupiłaś piórnik, kredki i farby, podręcznik, może nawet tornister. Z takimi gadżetami zaczęła się szkolna kariera twojego dziecka. Kariera na szkolnym „poziomie zero”.  Czy na pewno wiesz, co kryje się za słowami „ przygotowanie do nauki w szkole ”, skoro po pierwszych tygodniach widzisz, że zajęcia w zerówce z prawdziwą szkołą nie mają wiele wspólnego? Spróbujemy odpowiedzieć na pytania, które najczęściej zadają rodzice. Dlaczego sala zerówki nie wygląda jak klasa? Przygotowanie do nauki szkolnej nie musi odbywać się w klasycznych szkolnych ławkach. Wystarczą stoliki jak w przedszkolu i wygodny dywan. Na tym poziomie rozwoju dziecko może skupić uwagę mniej więcej przez 30 min, potrzebuje dużo ruchu i urozmaiconych form zajęć – zajęcia statyczne powinny być przeplatane ruchowymi, które świetnie wpływają na rozwój, np. doskonalą koordynację wzrokowo-ruchową, rozwijają wyobraźnię. Rysowanie przy stolikach, słuchanie opowieści pani w kółku na dywanie, tańce w rytm piosenki – to tylko kilka sposobów na pracę z dziećmi. Siedzenie w ławkach byłoby nie tylko monotonne, ale też niezdrowe i dla ciała, i dla umysłu. Na czym tak naprawdę polega przygotowanie do szkoły? Nie tylko na nauce literek i cyferek. Zdobywanie wiedzy o świecie, rozwój mowy , sprawności manualne, aktywność twórcza, umiejętność pracy w zespole, nawiązywanie kontaktów społecznych – to wszystko solidne podstawy do rozpoczęcia szkolnej kariery. Zerówka służy też wyrównaniu różnic edukacyjnych . Trafiają do niej dzieci, które wcześniej chodziły do przedszkola, i te, które dotąd były w domu. Wspólnie uczą się samodzielności, pracy w grupie, nabierają wiary we własne możliwości i porównują, co potrafią rówieśnicy. Sprawdź w teście , czy dziecko jest gotowe do szkoły.   Dlaczego dzieci w zerówce nie muszą odrabiać...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj