emolium, dziecko, sen
fot. materiały prasowe

Mamy polecają Emolium!

W ramach programu Szkoła Młodej Mamy, aż 300 Mam miało okazję przetestować jeden z najpopularniejszych emolientów – emulsję do kąpieli Emolium. Ich oceny mówią same za siebie!
emolium, dziecko, sen
fot. materiały prasowe
Często mówi się o "skórze gładkiej jak u niemowlaka", ale rodzice małych dzieci wiedzą, że skóra maluchów jest przede wszystkim wrażliwa i jeszcze nie w pełni rozwinięta, dlatego wymaga specjalnej pielęgnacji emoliencyjnej. 


Emulsja do kąpieli to podstawowy preparat pielęgnacyjny każdego malucha. Skóra noworodków i niemowląt różni się od skóry dorosłego - przede wszystkim jest delikatniejsza i cieńsza, a w konsekwencji łatwiej ulega wysuszeniu. Dlatego Emulsja do kąpieli powinna nie tylko delikatnie oczyszczać, ale także długotrwale nawilżać oraz natłuszczać i chronić skórę dziecka.

W ocenie Emulsji do kąpieli Emolium aż 94,7% Mam stwierdziło, że skóra ich malucha jest nawilżona, a 95% że odpowiednio natłuszczona i chroniona w stopniu dobrym lub bardzo dobrym!

Dodatkowo prawie 97% zauważyło, że skora dziecka stała się bardziej miękka.

Po codziennym zastosowaniu emulsji do kąpieli Emolium mogę stwierdzić, iż spełniła całkowicie wymagania,jak i również pozbyłam się obaw i ciągłego zamartwiania się o zdrowie wrażliwej skóry mojego maluszka. Dziś mogę spać spokojnie, wiedząc że Kuba jest zdrowym dzieckiem, bez jakichkolwiek problemów skórnych. EMOLIUM poradził sobie doskonale, walcząc z suchą i podrażnioną skórą, jak i z krosteczkami w miejscach, gdzie ciągle dochodziło do otarć. Bez wątpliwości ośmielę się stwierdzić że to produkt godny polecenia. Cieszę się z możliwości testowania emulsji, tym samym jestem zdecydowana do kontynuowania tej historii z produktami tej marki. Dziękuje i gorąco polecam Helena W.

Skuteczna i wydajna

Wybierając najlepszy preparat do kąpieli dziecka, kierujemy się także wygodą użycia, wydajnością i właściwościami myjącymi. W naszym teście Mamy oceniały Emolium również pod tymi względami.

Zdecydowana większość oceniających Mam - 93,5% - potwierdziło bardzo wysoką wydajność Emulsji do kąpieli Emolium, a 93,9% - jej odpowiednie właściwości myjące!

Emolium stało się moim wybawieniem. Odkąd na świecie jest mój niuniek, wszystko go podrażniało i przesuszało jego delikatną skórę. Odkąd kąpię go z dodatkiem emulsji do kąpieli emolium, skóra mojej pociechy jest świetnie nawilżona i pozbawiona podrażnień. Czyli w paru słowach jej plusy to to, że: jest naprawdę wydajna, idealna także dla alergików, nie jest tłusta, nie zawiera barwników, ma neutralny zapach. Według mnie to najlepszy kosmetyk do pielęgnacji niemowląt, na jednym opakowaniuw moim przypadku się nie skończy :) Marlena C.

Polecana przez Mamy!

Skóra dziecka jest narażona codziennie na wiele drażniących czynników, które wpływają negatywnie na jej równowagę. Dlatego skóra malucha tak często jest wysuszona, podrażniona, swędząca lub reaguje zmianami alergicznymi. Pediatrzy obserwują coraz częstsze występowanie alergii skórnej czy atopii u niemowląt i małych dzieci.

Również wśród oceniających Mam najwięcej, bo aż 82,5%, było tych, których dzieci miało problemy skórne. W tym najczęściej zgłaszanymi były suchość i skłonność do podrażnień.

Witam. Moje dziecko ma skłonności do AZS. Dotychczasowe produkty ,których używaliśmy podrażniały skórę. Dziecko drapało się i przez to kiepsko spało. Używamy Emolium od 2 tygodni i widzę dużą różnicę na plus. Podrażnienia są coraz mniejsze i dziecko nie drapie się jak wcześniej. Świetny produkt, polecam wszystkim mamom i maluchom. Agnieszka P.

W kontekście tak wymagającej grupy dzieci stosujących Emulsję do kąpieli Emolium codziennie lub co drugi dzień, niezwykle istotnym jest fakt, że aż 98,9% Mam poleciłoby ją innym mamom, a 96,2% zamieniłoby dotychczas stosowany środek do mycia na Emulsję do kąpieli Emolium!
Dodatkowo aż w 99% przypadków problemy skórne maluchów zmniejszały się lub całkowicie ustępowały!

Do tej pory stosowałam inny emolient, z którego byłam zadowolona jednakże musiałam skórę Jasia natłuszczać dodatkowo nawet dwa razy dziennie. Po zastosowaniu Emolium problem sam się rozwiązał. Maluch ma mięciutką skórkę, miłą w dotyku, buźka się wygładziła i w końcu zaczął wyglądać jak bobas z reklamy :)) Mariola C.

Czy wiesz, że…?

Emulsja do kąpieli Emolium tworzy na powierzchni skóry aktywną barierę  lipidową, która działa dwukierunkowo:
  • długotrwale nawilża - dostarcza w głąb naskórka niezbędne lipidy oraz substancje wiążące wodę,
  • natłuszcza i chroni skórę przed utratą wody i działaniem czynników zewnętrznych.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy