Marta Żmuda Trzebiatowska
fot. Instagram/mzmudatrzebiatowskaofficial

Marta Żmuda-Trzebiatowska o pobieraniu krwi pępowinowej

Co aktorka sądzi na ten temat?
Milena Oszczepalińska
Marta Żmuda Trzebiatowska
fot. Instagram/mzmudatrzebiatowskaofficial
Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że Marta Żmuda Trzebiatowska została po raz pierwszy mamą. Aktorka wciąż konsekwentnie nie informuje, jakie imię wybrała dla dziecka. Nie wiemy nawet, czy urodziła chłopca, czy dziewczynkę. Gwiazda podzieliła się jednak z fanami jedną ważną rzeczą. O czym napisała?

Co Marta Żmuda Trzebiatowska myśli na temat pobierania i bankowania krwi pępowinowej?

Aktorka w jednym z wpisów na swoim profilu na Instagramie przyznała, że szczęście i zdrowie dziecka jest dla niej najważniejsze, a pobranie i przechowywanie krwi pępowinowej daje jej poczucie bezpieczeństwa, że gdyby taka krew była kiedyś potrzebna, będzie ją miała. Gwiazda zdecydowała się zatem na pobranie krwi pępowinowej podczas porodu. Zachęca też do rozważenia tej opcji przez inne mamy. Czytamy:
Za bardzo nie lubię za dużo mówić o tym co prywatne, ale z drugiej strony są idee, projekty, działania, które koniecznie trzeba wspierać. Zdrowie i życie to dla mnie wartości bezcenne. Każda mama pragnie, aby jej dziecko było szczęśliwe i uśmiechnięte, dlatego gorąco polecam Wam rozważenie pobrania i bankowania krwi pępowinowej. Ja się zdecydowałam i zabezpieczyłam krew w Polskim Banku Komórek Macierzystych, z nadzieją, że nigdy nie będziemy zmuszeni z niej skorzystać. To zwyczajnie w świecie daje mi poczucie bezpieczeństwa na przyszłość”.

Gwiazda podziękowała też fanom za miłe i ciepłe słowa, jakie otrzymała od nich po narodzinach dziecka. Dodała też: „Jak się z pewnością domyślacie jestem naprawdę szczęśliwa!”. 
 

Kochani, dziękuję za ciepłe słowa i wszystkie życzenia, które spłynęły do mnie w ostatnim czasie. ❤️❤️❤️ Jak się z pewnością domyślacie jestem naprawdę szczęśliwa! 😊😍🙆🏼 Za bardzo nie lubię za dużo mówić o tym co prywatne, ale z drugiej strony są idee, projekty, działania, które koniecznie trzeba wspierać. Zdrowie i życie to dla mnie wartości bezcenne. Każda mama pragnie, aby jej dziecko było szczęśliwe i uśmiechnięte, dlatego gorąco polecam Wam rozważenie pobrania i bankowania krwi pępowinowej. Ja się zdecydowałam i zabezpieczyłam krew w Polskim Banku Komórek Macierzystych, z nadzieją, że nigdy nie będziemy zmuszeni z niej skorzystać. To zwyczajnie w świecie daje mi poczucie bezpieczeństwa na przyszłość. @polskibankkomorekmacierzystych #bezpieczeństwo #przyszłość #pbkm

Post udostępniony przez Marta Żmuda Trzebiatowska (@mzmudatrzebiatowskaofficial)


Zobacz też: Krew pępowinowa może uratować życie dziecka

Źródło: Instagram
Redakcja poleca: Domowe sposoby na przeziębienie - film
Nie zawsze konieczna jest wizyta u lekarza, czasem wystarczy herbata z cytryną czy ciepła kąpiel. Pediatra poleca domowe sposoby na przeziębienie.
Oceń artykuł

Ocena 4 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy