Co fajnego zrobić z dzieckiem? Przyjdźcie do Miasteczka zmysłów!

Szukasz atrakcyjnego sposobu na spędzenie czas z dziećmi? Mamy coś właśnie dla twojej rodziny! Przyjdźcie do "Miasteczka zmysłów"!
Karolina Stępniewska
Miasteczko Zmysłów
fot. mamotoja.pl
"Miasteczko zmysłów" to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi. Przyjdźcie do "Miasteczka" i spędźcie czas na zabawie, odkryciach i nauce. Dowiecie się, jak wspierać dzieci w rozwoju, będziecie twórczo bawić się z dziećmi i przeżyjecie przygody podczas odkrywania świata wszystkimi zmysłami!

W ramach "Miasteczka zmysłów" zapraszamy was:
  • na interaktywną wystawę – zgromadziliśmy tutaj ponad 20 eksponatów przybliżających dzieciom świat zmysłów. Eksponaty są dobrane tak, aby oddziaływać na wszystkie zmysły. Dowiedzcie się, jak "oszukać" własny mózg, dajcie się porwać złudzeniom optycznym i trikom związanych z postrzeganiem otoczenia. Wystawa jest naprawdę interaktywna: dzieci mogą bawić się eksponatami i instalacjami, które przybliżają im niektóre prawa natury, dźwięki i ciekawostki fizyczne.
  • do strefy zabaw dla najmłodszych (2 – 4 lata) – pomyśleliśmy także o naszych najmłodszych zwiedzających. Na naszych milusińskich gości czekać będzie tysiące klocków, wielkie kule do nawlekania, sortery, krosno, tablice kreatywne (na gumeczki), gigantyczne tangramy, zabawki trenujące małą i dużą motorykę. 
  • do strefy zabaw i animacji dla dzieci (4 – 9 lat) - zajęcia specjalnie dla dzieci, które lubią tańczyć, malować, rzeźbić, bawić się ciastoliną… - czyli dla wszystkich dzieci w wieku 4-9 lat (a nawet starszych)! Nasi animatorzy przygotowali scenariusz zabaw z kolorami, zapachami, fakturami. Nie zabraknie animacji, warsztatów, konkursów plastycznych, ruchowych, zręcznościowych i muzycznych.
  • na spotkania z ekspertem — dla rodziców przygotowaliśmy warsztaty prowadzone przez uznane ekspertki, które są autorytetami w dziedzinie wychowania i rozwoju dzieci. Jeśli macie pytania dotyczące wspomagania rozwoju dziecka, chcecie wiedzieć, w co się bawić, jak odkrywać talenty oraz dlaczego tak ważne jest angażowanie wszystkich zmysłów podczas zabawy – te warsztaty są dla was! Uwaga: zajęcia mają formę wykładu / dyskusji i są przeznaczone dla dorosłych

Spotkania z ekspertem

Nasze ekspertki to Dorota Zawadzka - psycholog rozwojowy oraz Dominika Słomińska - neuropsycholog i psycholog dziecięcy. Te spotkania dla rodziców i opiekunów mają formę bezpłatnego wykładu oraz swobodnej dyskusji, prowadzone są w grupach kilkudziesięcioosobowych (maksymalnie do 80 osób). Nie trzeba się na nie zapisywać, a wstęp jest wolny (decyduje kolejność przyjścia).
Redakcja poleca: Superniania: Zabawa ma pobudzać kreatywność dziecka – obejrzyj film
Moja ulubiona zabawa z dzieciństwa? Bezkonkurencyjnie: zabawa w dom i w szkolę. Moje lalki dostawały bardzo dużo dwój, bo nic się nie uczyły! – opowiada Dorota Zawadzka.

Tematy i godziny spotkań z ekspertami:


Temat 1. (sobota 11:00-13:00)
Talenty i inteligencje wielorakie na trzepaku, czyli jak podczas zabawy wydobyć z dziecka to, co najlepsze.

Temat 2. (sobota 14:00-16:00)
Jak uczą się dzieci i dlaczego wspólna, nieskrępowana zabawa jest tak ważna w ich rozwoju? W co się bawić?

Temat 3. (niedziela 11:00-13:00)
Jak smakuje tęcza i czym pachnie zimny śnieg? O zmysłach u dzieci, ich roli w rozwoju, postrzeganiu świata i relacjach społecznych. 

 
Czekamy na was w "Miasteczku zmysłów"!
 
 

Akcja Miasteczko Zmysłów ma charakter otwarty. Jeśli zainteresowanie przekroczy przyjęte standardy bezpieczeństwa, będziemy musieli czasowo ograniczyć wejścia i wpuszczać zwiedzających rotacyjnie.

Ocena (1 ocena)

5.0
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Uf, jak gorąco!

Rodzinne wakacje