GRY

Migotnik

Piękna, utrzymana w konwencji orientalnych baśni, opowieść o potędze wyobraźni, istocie sztuki i sile przyjaźni.
książka dla dzieci w każdym wieku

Migotnik
Roberto Piumini
Wydawnictwo Bona
Dla każdego
Cena: 29,90 zł


Jedenastoletniego syn tureckiego władcy cierpi na poważną chorobę, która uniemożliwia mu opuszczanie pałacu. Jego ojciec zaprasza malarza Sakumata, aby ten swoją sztuką rozjaśnił komnaty chłopca. Tak się zaczyna baśń Roberto Piuminiego o przyjaźni, sztuce, wyobraźni i przemijaniu. Kreacja własnego świata ma być początkowo odwzorowaniem tego istniejącego na zewnątrz, stopniowo staje się wewnętrznym wyobrażeniem, z dnia na dzień bogatszym w szczegóły. Madurer wraz z malarzem tworzą i zmieniają rzeczywistość, co wzmacnia więź między nimi.

Oprócz przyjaźni łączy ich również wspólna praca: historie opowiadane przez chłopca, Sakumat odwzorowuje w ściennym malowidle. Leniwie tocząca się historia porusza tematy uniwersalne. Mówi o niełatwej sztuce wyboru, o nieubłaganym przemijaniu i przyjaźni pokonującej wszelkie bariery. Subtelne akwarele Katarzyny Partyki układają się w całość daleką od dosłowności.
Katarzyna Kubisiowska
Redakcja poleca: Miasteczko Zmysłów 2018 r. Białystok – zobacz relację [WIDEO]
Zobacz, jak ciekawie rodzice z dziećmi w Białymstoku spędzili czas w ramach naszej akcji Miasteczko Zmysłów! Obejrzyj wideo i dowiedz się jakie porady dała rodzicom psycholog Dorota Zawadzka.
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

Narzędzia dla mam

Więcej

Dzień Babci i Dziadka 2019

Prezenty dla babci i dziadka