Michelle Obama w nowym programie Netfliksa dla dzieci
fot. materiały prasowe

Netflix szykuje kulinarny serial dla dzieci z MICHELLE OBAMĄ!

„Gofcia i Mochi” to nowa produkcja Netfliksa, która ma za zadanie zaszczepić w dzieciach kulinarną ciekawość i pomóc im wdrażać zdrowe nawyki żywieniowe. Do projektu dołączyła się także była Pierwsza Dama USA!
Aleksandra Zaborowska
Michelle Obama w nowym programie Netfliksa dla dzieci
fot. materiały prasowe
Nowy serial Netfliksa – „Gofcia i Mochi” opowiada o dwóch pacynkach, które zwiedzają kuchnie, restauracje czy targi w poszukiwaniu nowych smaków i inspiracji kulinarnych. Razem z wyjątkowymi gośćmi takimi jak aktorzy, sławni kucharze i inne osobistości gotują proste, zdrowe i szybkie potrawy.

Michelle Obama w nowym serialu Netfliksa

Była Pierwsza Dama Stanów Zjednoczonych przez wiele lat angażowała się w walkę o zdrowie dzieci i młodzieży m.in. poprzez zmianę menu w szkolnych stołówkach. To właśnie dlatego zdecydowała się wziąć udział w nowym serialu Netfliksa.

„Ten projekt jest pod wieloma względami poszerzeniem moich działań na rzecz wspierania zdrowia dzieci, które podejmowałam jako Pierwsza Dama. Wiemy, że wszyscy kochają dobre jedzenie i ciekawe historie. I właśnie to zapewniają nasi niezwykli i żądni przygód bohaterowie, niezależnie od tego, czy odkrywają możliwości wykorzystania ziemniaków, świat kiszonek, czy sztukę sprzątania rozbitego jajka” – zadeklarowała Michelle Obama.

Była Pierwsza Dama wcieli się w rolę właścicielki supermarketu, która będzie przybliżać głównym bohaterom sztukę praktycznego, zdrowego i zrównoważonego dobierania składników do gotowania.

„Cieszę się, że Gofcia i Mochi angażują się również w projekty poza programem, współpracując z organizacją Partnership for a Healthier America, aby wspólnie pomóc dzieciom wdrożyć w życie zdrowe nawyki, a także umożliwić potrzebującym rodzinom dostęp do świeżych produktów spożywczych, które można wykorzystać do wspólnego gotowania w domu” – podkreśliła Obama.

10-odcinkowy serial wystartuje już 16 marca 2021 roku.

Zobacz też:
Redakcja poleca: SIDS, czyli zespół nagłej śmierci łóżeczkowej u niemowląt: jak zapobiegać?
SIDS to zespół nagłej śmierci łóżeczkowej, który dotyka niemowląt. Dzieci są pozornie zdrowe, ale pewnego dnia nie budzą się już ze snu. Jednak rodzice nie są bez szans! Można zmniejszyć ryzyko SIDS i skutecznie zapobiegać nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt. Sprawdź, co to za choroba, i które dzieci są szczególnie zagrożone SIDS.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy