Niedziele handlowe 2019
fot. AdobeStock

W które niedziele przed świętami zrobisz zakupy? [kalendarz]

W 2019 roku mamy zaledwie jedną niedzielę handlową w każdym miesiącu, jednak przed świętami wyjątkowo dni, w które zrobisz zakupy, będzie więcej.
Dominika Bielas
Niedziele handlowe 2019
fot. AdobeStock
Niektórzy już przyzwyczaili się do tego, że zakupy można zrobić tylko w wybrane niedziele, jednak czując, że święta tuż tuż, chyba każdy przyzna, że ciężko będzie załatwić wszystkie sprawy w tygodniu. Na szczęście przed Bożym Narodzeniem handlowych niedziel będzie więcej.

Niedziele handlowe w listopadzie i grudniu

Autorzy ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta zrobili wyjątek i dopuścili kilka handlowych niedziel, kiedy Polacy będą mogli zrobić zakupy. Chodzi o niedziele poprzedzające ważne święta.W listopadzie 2019 handlowa niedziela wypadnie tylko raz, na koniec miesiąca, a dokładniej 24 listopada. W pozostałe niedziele w listopadzie obowiązywać będzie zakaz handlu. Za to w grudniu będą aż trzy niedziele handlowe:
  • 15 grudnia 2019 - niedziela dodatkowa przed Bożym Narodzeniem;
  • 22 grudnia 2019 - niedziela dodatkowa przed Bożym Narodzeniem;
  • 29 grudnia 2019 - zwykła niedziela handlowa, ostatnia niedziela w miesiącu.

Kalendarz handlowych niedziel:
Handlowe niedziele przed świętami 2019


Warto przypomnieć, że od 2020 roku zakaz handlu w niedziele będzie jeszcze bardziej zaostrzony. Zakupy będzie można zrobić tylko w 7 niedziel w 2020 r.

Zobacz także:
Redakcja poleca: Zabawki dla niemowląt - film
Zobacz, jakie zabawki najlepiej kupować dzieciom w wieku od 0 do 6 miesięcy. Psycholog podpowiada, jakie cechy powinny mieć zabawki dla niemowląt.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy