GRY
 
 

Płacz uratował mu życie. Niemowlę uznane za martwe rozpłakało się tuż przed kremacją

Miesięczne dziecko spędziło 15 godzin w temperaturze -12°C po tym, jak uznano je za martwe. Tuż przed planowaną kremacją pracownicy szpitala usłyszeli płacz niemowlęcia. Teraz leży na oddziale intensywnej terapii.

wcześniak
fot. fotolia.com
Ta wstrząsająca historia wydarzyła się we wschodnich Chinach w mieście Jinhua. Chłopczyk o imieniu An An był wcześniakiem. Urodził się w 7. miesiącu ciąży i ważył niecałe 1,5 kg. Ponad 3 tygodnie spędził w inkubatorze w tamtejszym szpitalu. Potem rodzina – na własne życzenie - zabrała go do domu na Chiński Nowy Rok

Jednak w ciągu dwóch kolejnych dni stan chłopca gwałtownie się pogorszył. An An bardzo pobladł i z powrotem trafił do szpitala. Jednak było już za późno. Tego samego dnia lekarz stwierdził, że serce malca nie pracuje i dziecko nie oddycha. Pracownicy szpitala wystawili akt zgonu i polecili przenieść ciałko do kostnicy. Ojciec chłopca zawinął go w dwie warstwy ubrań i włożył do plastikowego worka.
4 lutego koło godz. 18 ‘martwy’ An An trafił do kostnicy. 

Następnego dnia rano pracownicy domu pogrzebowego usłyszeli płacz dziecka, które miało być lada chwila skremowane. Jeden z nich powiedział lokalnej telewizji:

Gdy tylko wyjąłem go z kostnicy, usłyszałem jakieś odgłosy. Gdy zawiozłem go do krematorium, dźwięk stał się głośniejszy. Otworzyłem pojemnik i zobaczyłem, że dziecko się rusza, więc powiedziałem ojcu dziecka, że ono wciąż żyje.
 
Temperatura w kostnicy wynosiła -12°C. 

An An natychmiast trafił z powrotem do szpitala. Lekarze szpitala Pan’an nigdy wcześniej nie spotkali się z takim przypadkiem. Nie potrafią też wyjaśnić, jak do tego doszło. Yang, dyrektor szpitala powiedział, że być może popełniono błąd lekarski. Zgon dziecka stwierdził tylko jeden lekarz i nikt nie sprawdził tego po raz drugi. 

Dziecko leży teraz na oddziale intensywnej terapii.   

Źródło: Daily Mail i Telegraph
Redakcja poleca: Paweł Zawitkowski: czego potrzebuje wcześniak? – film
Najgorszą rzeczą, jaką mogą zrobić rodzice wcześniaka, to bać się jego pielęgnacji – mówi znany fizjoterapeuta, Paweł Zawitkowski. Zamiast się bać, warto uwierzyć w siebie i wsłuchać się w swoje dziecko. Zobacz film.

Ocena (1 ocena)

6.0
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Warto przeczytać

Zainspiruj się najnowszymi trendami