Nauczanie zdalne
fot. Adobe Stock

Nieoficjalnie: nauka zdalna w klasach IV-VIII PRZEDŁUŻONA! Do kiedy?

Prawdopodobnie dziś rząd ogłosi plany dotyczące powrotów starszych uczniów do szkół, natomiast jak nieoficjalnie dowiedzieli się dziennikarze Onetu i Polsat News, nauka zdalna ma być przedłużona.
Aleksandra Zaborowska
Nauczanie zdalne
fot. Adobe Stock
W ubiegłym tygodniu do nauczania stacjonarnego wrócili uczniowie klas I-III szkół podstawowych oraz uczniowie szkół. Dla pozostałych klas, zajęcia stacjonarne zawieszone są na razie do końca stycznia, ale jak nieoficjalnie dowiedzieli się dziennikarze Onetu, uczniowie klas IV-VII będą się uczyć online jeszcze przynajmniej przez dwa tygodnie. Źródła Onetu w rządzie zaznaczają, że czas ten może się przedłużyć do końca lutego.

Czy nauczanie zdalne zostanie przedłużone?

„Przygotowujemy się na różne okoliczności w pięciu wariantach” – oznajmił minister edukacji.

Wytyczne dla klas 4-8 przygotowywane są w porozumieniu z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektoratem Sanitarnym.

„Frekwencja w przedszkolach i szkołach frekwencja jest 99-procentowa i utrzymuje się na tym samym poziomie od poniedziałku, co na dzisiaj świadczy o tym, że wymogi sanitarne zastosowane przez dyrektorów we wszystkich placówkach szkolnych i przedszkolnych przynoszą na ten moment oczekiwane rezultaty” – dodał minister Czarnek.

Konsultacje dla ostatnich klas

Pomimo nauczania zdalnego, dyrektorzy nadal mogą organizować konsultacje dla uczniów klas ósmych i maturalnych, których czekają egzaminy.  Mogą one być organizowane w małych grupach w placówkach szkolnych.

CKE ma także udostępnić próbne arkusze egzaminacyjne w marcu, na około dwa miesiące przed egzaminami końcowymi.
Kolejne obostrzenia mają zostać ogłoszone przez premiera w porozumieniem z ministrem Niedzielskim.
  Źródło: Onet, Polsat News

Zobacz też:
Redakcja poleca: Lampion z dyni: jak go zrobić krok po kroku? [WIDEO]
Lampion z dyni to jedna z tradycji na Halloween. Gotowy lampion może zdobić dom przez całą jesień, a nie tylko w święto duchów. Podpowiadamy, jak go zrobić w kilku prostych krokach (i co zrobić, żeby przetrwał dłużej!). Jego wykonanie naprawdę nie jest trudne!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy