Nauczanie zdalne
fot. Adobe Stock

Nieoficjalnie: nauka zdalna w klasach IV-VIII PRZEDŁUŻONA! Do kiedy?

Prawdopodobnie dziś rząd ogłosi plany dotyczące powrotów starszych uczniów do szkół, natomiast jak nieoficjalnie dowiedzieli się dziennikarze Onetu i Polsat News, nauka zdalna ma być przedłużona.
Aleksandra Zaborowska
Nauczanie zdalne
fot. Adobe Stock
W ubiegłym tygodniu do nauczania stacjonarnego wrócili uczniowie klas I-III szkół podstawowych oraz uczniowie szkół. Dla pozostałych klas, zajęcia stacjonarne zawieszone są na razie do końca stycznia, ale jak nieoficjalnie dowiedzieli się dziennikarze Onetu, uczniowie klas IV-VII będą się uczyć online jeszcze przynajmniej przez dwa tygodnie. Źródła Onetu w rządzie zaznaczają, że czas ten może się przedłużyć do końca lutego.

Czy nauczanie zdalne zostanie przedłużone?

„Przygotowujemy się na różne okoliczności w pięciu wariantach” – oznajmił minister edukacji.

Wytyczne dla klas 4-8 przygotowywane są w porozumieniu z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektoratem Sanitarnym.

„Frekwencja w przedszkolach i szkołach frekwencja jest 99-procentowa i utrzymuje się na tym samym poziomie od poniedziałku, co na dzisiaj świadczy o tym, że wymogi sanitarne zastosowane przez dyrektorów we wszystkich placówkach szkolnych i przedszkolnych przynoszą na ten moment oczekiwane rezultaty” – dodał minister Czarnek.

Konsultacje dla ostatnich klas

Pomimo nauczania zdalnego, dyrektorzy nadal mogą organizować konsultacje dla uczniów klas ósmych i maturalnych, których czekają egzaminy.  Mogą one być organizowane w małych grupach w placówkach szkolnych.

CKE ma także udostępnić próbne arkusze egzaminacyjne w marcu, na około dwa miesiące przed egzaminami końcowymi.
Kolejne obostrzenia mają zostać ogłoszone przez premiera w porozumieniem z ministrem Niedzielskim.
  Źródło: Onet, Polsat News

Zobacz też:
Redakcja poleca: SIDS, czyli zespół nagłej śmierci łóżeczkowej u niemowląt: jak zapobiegać?
SIDS to zespół nagłej śmierci łóżeczkowej, który dotyka niemowląt. Dzieci są pozornie zdrowe, ale pewnego dnia nie budzą się już ze snu. Jednak rodzice nie są bez szans! Można zmniejszyć ryzyko SIDS i skutecznie zapobiegać nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt. Sprawdź, co to za choroba, i które dzieci są szczególnie zagrożone SIDS.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy