Rekordowy mały olbrzym!
fot. Twitter

Kobieta myślała, że synek będzie ważył „tylko”  4,5 kg. Pomyliła się

O małym gigancie piszą media na całym świecie, nikt się nie spodziewał takiej wagi!
Dominika Bielas
Rekordowy mały olbrzym!
fot. Twitter
Średnio maluszek, który przychodzi na świat, waży około 3 kilogramów i mierzy 55 centymetrów. Oczywiście jest to jedynie średnia, a maluchy mieszczące się w przedziale od 2,7 do 4 kilogramów raczej nie wzbudzają emocji. Jednak nie brakuje przykładów dzieci, których waga zbliżona jest do kilkumiesięcznych dzieci. Takie „małe giganty” zawsze wzbudzają duże emocje wśród rodziców, personelu szpitala i mediów.

Wstrzymali oddech

Gdy mały Maoma Ala miał przyjść na świat w 39. tygodniu ciąży za pomocą cesarskiego ciecia, lekarze wiedzieli, że będzie duży. Szacowano, że dziecko waży około 4,5 kilograma, jednak gdy lekarze zobaczyli noworodka wiedzieli, że jest znacznie większy. Podczas robienia pomiarów wszyscy wstrzymali oddech, nikt bowiem nie spodziewał się, że będzie aż tak duży. Okazało się, że Maoma Ala ważył w chwili narodzin aż 6,3 kilograma!

Zobacz także:
Siatki centylowe
Redakcja poleca: Rozwój niemowlęcia w 1. miesiącu życia - film
Zobacz, co potrafi miesięczne dziecko.

Mały rekordzista

Maluszek, choć ma zaledwie kilka dni, już wyrósł z ubranek, które przygotowała mama. Teraz rodzice muszą pilnie wybrać się na zakupy i kupić coś w rozmiarze półrocznego dziecka. Dwukrotnie większy od przeciętnego noworodka Maoma jest największym dzieckiem, jakie do tej pory urodziło się w Sunshine Hospital (Australia). Co sądzi mama o wadze swojego dziecka? - Płakałam ze szczęścia, ważne jest to, że jest zdrowy, a nie to, ile waży - wyznała kobieta.
A ile ważyły Wasze dzieci w chwili narodzin? Pochwalcie się w komentarzach.

Źródło: dailymail.co.uk

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy