horoskop dla dzieci, numerologia, jedynka
fot. Fotolia

Jedynka – znaczenie liczby

Numerolodzy uważają, że tak jak w gwiazdach, tak i w liczbach jest zapisany charakter człowieka. Chcesz wiedzieć, co cyfry mówią o Twoim dziecku? Sprawdź jakim jest numerkiem - piszemy o Jedynkach.
Martyna Pstrąg
horoskop dla dzieci, numerologia, jedynka
fot. Fotolia

Jedynka – znaczenie liczby

Jeśli dziecko to jedynka, opiekuje się nim Słońce. Jedynki są odważne i niezależne, chodzą własnymi drogami. Dzieci-jedynki chcą się jak najszybciej usamodzielnić. Jedynki nie znoszą zakazów i nie rozumieją, dlaczego muszą słuchać dorosłych. Gdy jedynka usłyszy: „Nie wolno tego robić", najpierw zapyta dlaczego. Jeśli odpowiedź jest - zdaniem małej jedynki - rozsądna, ostatecznie weźmie ją pod uwagę. Argumenty w rodzaju: „Bo ja ci każę" nie przemawiają do jedynki. Od najmłodszych lat dzieco-jedynka będzie umiało wyjątkowo skutecznie zwrócić na siebie uwagę. Jeśli jedynka ma rodzeństwo, będzie cierpiała, gdy dorośli więcej uwagi poświęcą bratu lub siostrze. Przecież zdaniem jedynki, to ona potrafi ładniej rysować, śpiewać, recytować...
Redakcja poleca: Jak nie krzyczeć na dziecko – jak przestać krzyczeć? Jak krzyk wpływa na dziecko? [WIDEO]
Jeśli zastanawiasz się, jak nie krzyczeć na dziecko, najważniejszy krok do sukcesu masz już za sobą. Krzyczenie na dziecko przynosi bowiem fatalne skutki i wyrabia w maluchu nawyk rozwiązywania problemów podniesionym głosem. A to nie jest dobry kapitał na przyszłość. Psycholog wyjaśnia, czy można krzyczeć na dziecko, i jak przestać to robić.

Jedynka w przedszkolu i szkole

Dziecko-jedynka jest niezwykle pomysłowe, a w dodatku rozpiera je energia. Dlatego nigdy nie wiadomo, co wpadnie jej do głowy. O dzieciach-jedynkach mówi się: „zdolny, ale niegrzeczny". To prowodyr psot. Koledzy będą zapatrzeni w dziecko-jedynkę jak w obrazek, bo z małą jedynką nie sposób się nudzić. W szkole jedynki uczą się, gdy mają na to ochotę. Jeśli nauczyciel zainteresuje jedynkę swoim przedmiotem, a w dodatku będzie ją chwalił dziecko, będzie błyszczało na tle klasy i stanie się prymusem. Niestety równie łatwo zrazić dzieci-jedynki do nauki. Wystarcz, że nauczyciel nie zauważy wysiłków dziecka i nie stawia go za wzór.

Jak  postępować z Jedynką

Krzyk i zakazy to niewłaściwe metody wychowawcze w przypadku dzieci-jedynek. Małe jedynki bowiem uwielbiają robić rodzicom na przekór. Dlatego, gdy na nie krzyczysz udają, że cię nie słyszą lub się buntują. Często więc rodzice małych jedynek mają wrażenie, że dzieci robą im na złość. Zamiast stawiać kolejne zakazy postaraj się dużo rozmawiać z dzieckiem i spokojnie tłumaczyć mu, dlaczego nie może albo powinien coś zrobić. Doceniaj wysiłki dziecka-jedynki. Gdy np. posprząta zabawki pochwal je. Zobaczysz, że następnym razem bardzo chętnie zabierze się do porządków. Jedynkę trzeba chwalić jak najczęściej, nawet na wyrost. Zrobi naprawdę wiele, by zasłużyć na dobre słowo.

Co wyrośnie z dziecka-jedynki

Dziecko-jedynka może odnieść sukces jako dziennikarz (zwłaszcza specjalista od gorących reportaży), ale także księgowy, inżynier, naukowiec. Jedynki ciężko pracują, jeśli praca jest dla nich interesująca i... dobrze płatna. Dlatego zamiast martwić się o przyszłość dziecka, pomóż mu odnaleźć jego pasje i mocne strony. Bo jeśli coś zainteresuje dziecko-jedynkę, będzie się temu poświęcać całym sercem.

Co przynosi szczęście Jedynce

kolory: złoty, czerwony, pomarańczowy i żółty
kamienie: diament, rubin, kryształ górski, tygrysie oko, bursztyn
zapach: orientalne kadzidełka
maskotka: paw
metal: złoto
dni tygodnia: niedziela i poniedziałek
dni miesiąca: 1, 10, 19, 28
liczby: 37, 46, 55, 64, 73, 82, 91, 100
znane Jedynki: Martin Luther, Giuseppe Verdi, Johann Wolfrang von Goethe, Meryl Streep, Tom Hanks, Robert Redford
Oceń artykuł

Ocena 6 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy