GRY
 
 

Od tej 7-latki warto się uczyć życia! Ta piękna scena zostaje w sercu na zawsze

7-letnia Anu dumnie pokazuje koleżankom na boisku swoją nową różową protezę, a one z zachwytu i radości rzucają się dziewczynce na szyję.

Dziewczynka z protezą nogi
fot. Screen video
Filmik, na którym 7-latka cieszy się przed innymi dziewczynkami swoją nową protezą nogi, od wczoraj bije rekordy wyświetleń na całym świecie!
 
Anu ma 7 lat i mieszka w Birmingham, w Anglii. Tuż po urodzeniu musiała mieć amputowaną nogę – od kiedy pamięta zawsze miała kolejne protezy, ale żadna nie była taka jak ta nowa: piękna, różowa na górze i tak dobrze dopasowana.

Nowa proteza Anu została opłacona ze specjalnego funduszu, wynoszącego ponad 1,5 miliona funtów, uruchomionego przez rząd Wielkiej Brytanii w 2016 r. "Dzięki niej mogę szybciej biegać i tańczyć, i jeszcze jest bardzo wygodna" – powiedziała Anu w wywiadzie dla BBC Midlands Today, który dwa dni temu wrzucił do internetu filmik z Anu i jej koleżankami.

Od dwóch dni wideo jest hitem internetu i zupełnie nas to nie dziwi! Znajdziecie w nim wszystko, co w dzieciakach jest najlepsze: wspaniałe autentyczne emocje, przyjaźń, szczerość – i tę niewiarygodną umiejętność cieszenia się z cudzego szczęścia. Umiecie tak jeszcze jak one?

 
Redakcja poleca: Gdy rodzi się chore dziecko...
Czasem ciąża przebiega bez niepokojących objawów, a mimo to na świat przychodzi chore dziecko. Jak dowiadują się o tym rodzice? Czy mogą liczyć na wsparcie?
Doładuj
Przeładuj