Czy ojcowie są tak samo dobrymi rodzicami, jak mamy? [SONDA ULICZNA]

O to, czy ojcowie są tak samo dobrymi rodzicami, jak mamy zapytaliśmy przechodniów. Zobacz co mieli do powiedzenia!

Zobacz inne z serii: Sonda MamoToJA (28)

W tym odcinku sondy mamotoja.pl zapytaliśmy przechodniów o to, czy ojcowie są tak samo dobrymi rodzicami, jak mamy. Sonda pokazuje, że bardzo zmienił się model rodziny – mężczyźni chętnie zajmują się dziećmi i spędzają z nimi wolny czas. Mają też dla nich o wiele więcej cierpliwości!

Tatusiowie bardziej spokojni – a mamy ciągle w biegu

"W dzisiejszych czasach mężczyźni są lepszymi ojcami, niż byli w przeszłości. Bardziej się starają i zajmują się więcej dziećmi" – mówi mama. Dodaje, że czasami nawet są w tym lepsi. Konkretnie, w czym? "Tatusiowie są bardziej spokojni. Mamy ciągle biegają – do przedszkola, do szkoły, obiad, do pracy, oni inaczej do tego podchodzą" - ocenia kobieta, która już odchowała dzieci.

"Mają więcej cierpliwości " – uważa opiekunka małego dziecka. Widać to po tym, jak bawią się z dziećmi i organizują im wolny czas. " Kobiety, kiedy rodzą więcej niż jedno dziecko, są już zestresowane tym, że muszą zajmować się jednym, drugim, trzecim dzieckiem i zaczynają się denerwować" – zauważa inna kobieta. "Zawsze ma dla nich czas, zawsze mówi, że je kocha, przytula, oddaje całego siebie" – opisuje tatę swoich dzieci młoda mama. "To zależy od nastawienia mężczyzny. Jeśli chce, to potrafi i da radę" – mówi z kolei inna mama.

Tata przyjaciel, mama opiekunka

"Dziecko potrzebuje i ojca i matki" – stwierdza mężczyzna. Jego zdaniem, nie można robić podziału na lepsze matki i gorszych ojców. "Jeżeli ojciec kocha dzieci i rodzinę, to może być nawet lepszy od kobiety"- podkreśla. Jak zauważa, kobiety w dzisiejszych czasach dążą do sukcesu i "nie zawsze mężczyzna jest gorszy, nie raz jest lepszy". "Przytuli dziecko, wyjdzie na spacer, zabierze na łyżwy i dziecko to docenia i później do tatusia idzie. A mamusia wtedy jest zazdrosna" – opisuje starszy pan.

Młody chłopak uważa, że są tak samo dobrymi rodzicami, tylko tata jest bardziej przyjacielem, a mama opiekunką. "Z mamą o wszystkim nie porozmawiam, a z tatą mogę" – odpowiada inny chłopak. O czym ? "No o dziewczynach na przykład, to z mamą nie bardzo" – śmieje się. "Model starego wychowania zanika, czyli, że kobiety zajmują się domem i opiekują dziećmi. Dzisiaj ten podział obowiązków jest na równi i dzisiaj ojcowie dużo chętniej niż wcześniej zajmują się dziećmi" – podsumowuje młody mężczyzna. Jego zdaniem, dzisiejsi ojcowie fajnie się sprawdzają w swojej roli.

Zgadzacie się z tym? Podzielcie się swoim zdaniem w komentarzach.

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy