położna ze szkoly rodzenia z koronawirusem
fot. Adobe Stock

Podkarpacie: położna z koronawirusem. Prowadziła kursy rodzenia

Szpital wstrzymał przyjęcia na oddział ginekologii. Kwarantanną objęto personel całego oddziału ginekologiczno-położniczego. Czy położna zaraziła kobiety w ciąży?
Agnieszka Majchrzak
położna ze szkoly rodzenia z koronawirusem
fot. Adobe Stock
Testy na koronawirusa potwierdziły zakażenie COVID-19 u położnej prowadzącej w poradni Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie (woj. podkarpackie) kursy dla kobiet. 

Czy położna miała kontakt z ciężarnymi?

Położna prowadziła kursy dla kobiet w ciąży. Według starosty tarnobrzeskiego Jerzego Sudoła kobieta nie miała styczności z pacjentkami oddziału ginekologiczno-położniczego, oddział wstrzymał czasowo przyjęcia w ramach profilaktyki. 
Redakcja poleca: Co sądzisz o nieszczepieniu dzieci ? [SONDA ULICZNA]
Dzięki obowiązkowym szczepieniom miliony ludzi nie umierają na zakaźne choroby takie jak gruźlica, czy polio. Ale z drugiej strony wzrasta także liczba rodziców odmawiających szczepienia dzieci. Jakie jest zdanie ludzi? Zobacz!

Wstrzymane przyjęcia na ginekologię

W związku z tym szpital wstrzymał przyjęcia, na odział Oddział Ginekologiczno-Położniczy oraz do Poradni Ginekologiczno-Położniczej.

Kobiety w ciąży mogą udać się do najbliższych placówek w Tarnobrzegu, Mielcu i Stalowej Woli. Kwarantanną został objęty personel oddziału ginekologiczno-położniczego. Pracownicy czekają na wyniki badań.

Szpital wydał oświadczenie:

„SPZZOZ w Nowej Dębie informuje, że w dniach 23 – 27 czerwca 2020 roku wstrzymuje się przyjęcia pacjentek na Oddział Ginekologiczno-Położniczy oraz do Poradni Ginekologiczno-Położniczej. Najbliższe świadczenia dla pacjentek w w/w zakresie udzielają w tych dniach szpitale w Tarnobrzegu, Mielcu i Stalowej Woli" – napisały władze placówki.

Źródło: tyna.info.pl

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy