GRY
 
 

Czy można lecieć samolotem w pierwszym trymestrze ciąży

Czy w pierwszych tygodniach ciąży można wybrać się w podróż samolotem? Czy lot za ocean np. do Stanów Zjednoczonych to dobry pomysł dla przyszłej mamy?

kobieta, mężczyzna, ciąża, pakowanie, mama, tata, poród, przed porodem, walizka
Monika jest w 11. tygodniu ciąży. Jej mąż leci na dwa tygodnie do Stanów Zjednoczonych i może ją ze sobą zabrać. Monika bardzo chciałaby z tej możliwości, ale boi się, czy lot samolotem nie zaszkodzi dziecku. Zdaniem lekarzy podróżować można przez całą ciążę. Najlepszym czasem na podniebne podróże jest drugi trymestr ciąży. Wtedy ciążowe dolegliwości są zwykle mniejsze, zmniejsza się również ryzyko poronienia (największe jest w pierwszym trymestrze).
Podróż za ocean trwa długo. Warto zadbać o to, by sporo się w tym czasie ruszać. Nawet podczas siedzenia wskazane jest poruszanie stopami, rozciąganie się i przeciąganie. Wszystko po to, by nie dopuścić do powstania zarzepicy żył głębokich, czyli zamknięciu ch skrzepliną krwi. Może do tego doprowadzić zbyt długie siedzenie w jednej pozycji.
Lot do Stanów Zjednoczonych wiąże się również z przekroczeniem stref czasowych. Po wylądowaniu na miejsce odczuwa się jet lag, czyli zespół nagłej zmiany strefy czasowej. Jego skutkiem jest m.in. dość silne zmęczenie.
 
Redakcja poleca: Twardy brzuch w ciąży - film
Dlaczego w ciąży brzuch twardnieje? Co może oznaczać napięcie brzucha w ciąży i kiedy zgłosić się do lekarza?

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj