Problem niedożywienia wśród dzieci
fot. Facebook/•everything about silence•

Jedna rzecz, której musisz nauczyć swoje dziecko. Ten film wyciska łzy!

Ponad 100 milionów wyświetleń, 3 miliony udostępnień w kilka dni – te liczby mówią same za siebie! Uwaga, zanim zobaczysz ten film, przygotuj chusteczki!
Hanna Szczesiak
Problem niedożywienia wśród dzieci
fot. Facebook/•everything about silence•
Sześćdziesiąt sekund – tyle wystarczy, by zrozumieć, jak niesprawiedliwy jest świat, w  którym żyjemy i jak niewiele trzeba, by dać drugiemu człowiekowi odrobinę radości. Film norweskiej instytucji Bufdir  zwraca uwagę na problem niedożywienia wśród dzieci i pokazuje, że zadaniem dorosłych jest nauczyć dzieci pomagania potrzebującym.

Naucz dziecko zauważać potrzeby innych

Historia przedstawiona w filmie jest prosta. Przerwa śniadaniowa w szkole. Dzieci wyjmują pojemniki z drugim śniadaniem. Jeden z uczniów wyjmuje pojemnik i zauważa, że jest pusty. Zasmucony, prosi nauczycielkę o pozwolenie na wyjście do toalety. Chodzi po szkolnym korytarzu, gasi pragnienie wodą. Gdy wraca do klasy i chowa śniadaniówkę do plecaka, czuje, że jest cięższa. Zagląda do pudełka i znajduje w nim przekąski, którymi podzielili się z nim koleżanki i koledzy z klasy. Uśmiecha się i zjada drugie śniadanie wraz z innymi dziećmi. Chociaż to tylko film, puste śniadaniówki to rzeczywistość tysięcy dzieci na całym świecie, również w Polsce. 

Zobaczcie film:
 

Nie jesteśmy w stanie pomóc wszystkim potrzebującym, ale możemy uwrażliwić dzieci na potrzeby innych. Czasem wystarczy naprawdę niewiele, by wywołać uśmiech na czyjejś twarzy. 

Jakie uczucia wywołał w was ten film? Wzruszył, zasmucił, przywołał wspomnienia z dzieciństwa? Piszcie w komentarzach!

Zobacz także: 10 rzeczy, których dzieci powinny się od ciebie nauczyć

Źródło: Facebook, wp.pl
Redakcja poleca: Jak reagować na histerię dziecka [WIDEO]
Wielu rodziców, których dziecko robi sceny w miejscach publicznych, zastanawia się, jak reagować na histerię dziecka. W takiej sytuacji nie warto zwracać uwagi na reakcję i krytyczne uwagi otoczenia. Najważniejsze jest zapewnienie maluchowi bezpieczeństwa. Na rozmowę przyjdzie czas, gdy dziecko się uspokoi.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 4 głosy

Zobacz także

Popularne tematy