GRY
 
 

Potworak i inne kosmiczne opowieści – recenzja książki

Jest interesujący was temat – kosmita, jest autor, który nigdy nie zawodzi, czyli zachęcać nie powinnam. Mimo wszystko opowiem wam kilka słów, bo na przykład zapracowane mamy mogły książki w księgarni nie zauważyć.

Potworak, książka dla dzieci, Grzegorz Kasdepke
fot. materiały prasowe
Kryzys gospodarczy opanował nie tylko cały świat, ale i wszechświat. To niezwykle ważna informacja. Wyjaśnia bowiem, dlaczego Potworak, bohater kosmicznych opowieści, przylatuje na Ziemię w paczce. Po prostu dlatego, że to najtańszy sposób podróżowania (zaznaczam, że nie przyleciał dzięki naszej poczcie).

Skoro sobie to wyjaśniliśmy, dodam także, że jest z tą przesyłką sporo kłopotów.  Gdy w końcu wszystko się wyjaśni, Potworak zainstaluje się w rodzinie Mai i Filipa. Zapytacie dlaczego akurat na Ziemi, i akurat w domu Mai i Filipa. To także da się wyjaśnić. Potworak poszedł do biura podróży i powiedział, że chciałby spędzić dwuletnie (zwróćcie uwagę, na słowo dwuletnie) wakacje na prymitywnej planecie w rodzinie tubylców. Polecono Ziemię.

I się zaczęło, bo Potworak na tych wakacjach nie próżnował. A to rozmnożył listonosza, by mu ułatwić pracę, to znowu nasprowadzał cała masę wynalazków, bez których on Potworak nie potrafiłby egzystować. A najważniejsze, że narobił bardzo dużo zamieszania i wywrócił do góry nogami życie ziemskiej rodziny. Prawdziwy z tego kosmity Potworak.

I chociaż starsze dzieci (teraz pewnie gimnazjaliści) mogły się już z tym bohaterem zetknąć, bo 9 lat temu Grzegorz Kasdepke napisał pierwsze opowiadanie o Potworaku, które ukazało się w formie niewielkiej książeczki, to dla was będzie to z pewnością nowość. A poza tym sporo więcej przygód. Acha, i jeszcze jedno. Zwróćcie także uwagę na ilustracje Artura Gulewicza, są kapitalne.

Potworak i inne kosmiczne opowieści
Autor: Grzegorz Kasdepke
Ilustrator: Artur Gulewicz
Wydawca: Nasza Księgarnie

Kącik małego czytelnika - sprawdź, jakie książki dla dzieci polecają inne mamy

Redakcja poleca: Jak odkryć talent swojego dziecka? To prostsze niż myślisz! [WIDEO]
Znając talent dziecka można go rozwijać, by w przyszłości osiągnęło sukces. Jednak trzeba go najpierw znaleźć. Dodatkowe zajęcia? Kosztowne kursy i treningi? Okazuje się, że wcale nie jest to tak trudne i drogie, jak mogłoby się wydawać. Przekonaj się sama.
Doładuj
Przeładuj