GRY
 
 

Poznajcie waleczną Emilkę, najmniejszego noworodka na świecie!

Emilia Grabarczyk przyszła na świat w 26. tygodniu ciąży. Ważyła zaledwie 220 gramów – tyle, ile średniej wielkości banan!

Stópka Emilki Grabarczyk, najmniejszego noworodka świata
fot. Twitter/iamtemmyfrosh
Emilia urodziła się na początku 26. tygodnia ciąży w szpitalu w niemieckim Witten. Mama dziewczynki, Sabina, podjęła decyzję o przeprowadzeniu cesarskiego cięcia – przez problemy z łożyskiem, jej organizm nie dostarczał Emilce niezbędnych składników odżywczych. Dziewczynka ważyła niewiele ponad 220 gramów, mierzyła 22 cm. Jej stópki były wielkości paznokcia!

Lekarze nie mieli pewności, czy Emilka przeżyje. Rodzice postanowili zawalczyć o życie córeczki. Poprosili lekarzy, by zrobili wszystko, co mogą, żeby uratować dziewczynkę. "Co innego mieliśmy zrobić? Było wiele trudnych dni i wiele łez, ale ona chciała żyć" – powiedziała Sabina.

Mimo trudnych pierwszych miesięcy, dziś Emilka ma 9 miesięcy i waży 3 kilogramy. Rozwija się prawidłowo, tak, jak inne maluszki w jej wieku. Rodzice są dumni z walecznej córeczki. 


fot. Barbara Zabka / Funke Foto Services

Trzymamy kciuki za maleńką Emilię i jej rodziców!

Czytaj także:
Redakcja poleca: Obecność mamy to lek dla wcześniaka – mówi. prof. Dobrzańska z CZD
Wcześniak bardzo potrzebuje bliskości i czułości mamy – mówi. prof. Anna Dobrzańska z Centrum Zdrowia Dziecka. Dzięki bliskości mamy wcześniaki rozwijają się lepiej i szybciej przychodzą do zdrowia.

Ocena (4 oceny)

6.0
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Warto przeczytać

Zainspiruj się najnowszymi trendami