Efekty programu Rodzina 500+
fot. Fotolia

Znakomite efekty 500+! Dzięki pieniądzom z programu rodziny wychodzą z długów

Program 500+ to nie tylko ubrania, zajęcia pozalekcyjne czy artykuły szkolne. Dzięki pieniądzom z programu polskie rodziny spłacają długi!
Hanna Szczesiak
Efekty programu Rodzina 500+
fot. Fotolia
W Polsce rodzi się coraz więcej dzieci. Według minister Elżbiety Rafalskiej wzrost liczby urodzeń to jeden z efektów programu 500+. To jednak nie jedyny pozytywny efekt programu. Z badania BIG InfoMonitor oraz BIK wynika, że dzięki dodatkowym pieniądzom prawie co trzecia rodzina korzystająca z programu zmniejszyła długi lub całkowicie je spłaciła!

500+ to szansa dla polskich rodzin

Z danych Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor wynika, że dzięki środkom z programu 500+ aż 17 proc. ankietowanych zmniejszyło zaległe długi i uregulowało płatności, a 12 proc. całkowicie pozbyło się zadłużeń. "Wraz z uruchomieniem programu 500+ zmniejsza się odsetek niesolidnych dłużników z zaległościami na niższe kwoty, do 2 tys. zł, które stosunkowo najszybciej można zwrócić w efekcie korzystania z programu" – poinformował Sławomir Grzelczak, prezes BIG InfoMonitor. Dodatkowe środki nie tylko pozwoliły wielu rodzinom zmniejszyć długi, ale również zwiększyły ich zdolność kredytową. To z kolei umożliwiło zaciąganie wcześniej nieosiągalnych kredytów.
Redakcja poleca: 500 plus - kto dostanie, a kto nie
Nasz ekspert wyjaśnia, komu przysługują pieniądze w ramach programu 500 plus. Sprawdź, ile możesz dostać!

Pieniądze trafiają do dzieci

Większość pieniędzy wypłacanych w ramach programu jest przeznaczana zgodnie z potrzebami dzieci. "Prawie trzech na czterech badanych deklaruje, że otrzymywane pieniądze przeznacza przede wszystkim na potrzeby dziecka, 26 proc. mówi, że 500+ finansuje głównie potrzeby całej rodziny" – czytamy. Tylko 2 proc. badanych przyznało, że pieniądze z programu służą zaspokajaniu ich własnych potrzeb.

Na co rodzice najczęściej wydają pieniądze z programu 500+?
  • edukacja
  • odzież
  • zakupy spożywcze
  • wakacje
  • zabawki
  • poprawa warunków mieszkaniowych
  • rozrywka
  • kultura
Czy wasze życie również się zmieniło na lepsze po wprowadzeniu programu 500+?

Zobacz także: Komu przysługuje 500 + na pierwsze dziecko?

Źródło: PAP
Oceń artykuł

Ocena 4 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy