Pasek św. Dominika na zajście w ciążę
Starania o dziecko

Ciąża dzięki tasiemce, czyli nietypowe wspomaganie zapłodnienia przez pasek św. Dominika

Podobno wystarczy tajemnicza tasiemka i … wiara. Mówią na to: in vitro po bożemu. Sprawdź, jak tasiemka ma pomóc w zajściu w ciążę.

Odkąd zakończono program refundacji in vitro, coraz większą popularność zyskują niestandardowe metody leczenia niepłodności. Zaledwie 3 miesiące temu przeżywaliśmy boom na naprotechnologię ("Kożuchowska zaszła w ciążę dzięki naprotechnologii"). Miesiąc później Minister Zdrowia zalecał  noszenie luźnej bielizny jako jeden z czynników mających zwiększyć męską płodność ("Przewiewne gatki zamiast in vitro. Co wiemy o Narodowym Programie Prokreacyjnym?"). Dziś zaś wśród wielu metod walki z niepłodnością, niezwykłą popularność zyskał pasek św. Dominika.

Na płodność - pasek św. Dominika

Pasek św. Dominika ma być "darem dla małżeństw, które pragną mieć dzieci, a napotykają różne trudności w realizacji swoich pragnień". Metodę polecają Mniszki Zakonu Kaznodziejskiego z Krakowa, czyli dominikanki. Przez ich stronię internetową, pary starające się o dziecko mogą zamówić białą wstążkę poświęconą przez Dominikanów. Na niej znajdują się napisane po łacinie początkowe słowa modlitwy "O spem miram ..." (O nadziejo przedziwna). 

- Św. Dominik jest również patronem niewiast niepłodnych, brzemiennych i rodzących. W tym celu, aby otrzymać potomstwo, wzgl. szczęśliwe rozwiązanie, używa się paska i  nim się przepasuje niewiasta polecająca się św. Dominikowi. - czytamy na stornie Mniszek.

Tasiemkę można zamówić u sióstr bezpłatnie. Ich "wynagrodzeniem" są świadectwa cudu, do których zachęcają. Równocześnie zastrzegają: "Pasek św. Dominika nie jest talizmanem i nie jest przedmiotem magicznym! Jest tylko wezwaniem małżonków do usilnej i ufnej modlitwy o upragnione potomstwo za wstawiennictwem tego świętego".

Pasek zapewne posiada tylu przeciwników, co zwolenników. Ci drudzy zachęcają i polecają go poprzez swoje świadectwa cudu. W jednym z takich świadectw czytamy:
"Jestem pewna, że ten pasek św. Dominika pomaga. Jednak trzeba w to mocno wierzyć. Nie można założyć paska i chodzić sobie na spacer. Niezmiernie ważne jest zaufanie Panu Bogu. Specyfika paska polega na tym, że zakłada się go nie raz, lecz przez 9 miesięcy. Oczywiście, można go także zacząć nosić wcześniej, przed zajściem w ciążę, szczególnie gdy są jakieś problemy. 
W życiu nie wszystko trzeba wiedzieć do końca ...".

Uwaga! Pamiętajmy, że nie istnieją dowody naukowe potwierdzające lecznicze działanie tasiemki. 

Zobacz też: Jak Polka walczy z niepłodnością? - In vitro a naprotechnologia

Kiedy można zajść w ciążę? Nie tylko w dni płodne! [FILM]

Edipresse
Problemy z zajściem w ciążę
Niepłodność - rodzaje i metody leczenia
Żyjemy w pośpiechu i stresie, z roku na rok wzrasta liczba schorzeń cywilizacyjnych. Jednym z nich jest również niepłodność. Sprawdź, jakie są jej rodzaje i metody leczenia.

Rozwój cywilizacji sprawia, że świat, w którym żyjemy ulega nieustannym zmianom, którym zawdzięczamy wiele korzyści. Szybki postęp umożliwił nam lepsze, wygodniejsze i bardziej komfortowe życie. Niestety za te zdobycze ludzkości przychodzi nam płacić bardzo wysoką cenę, coraz częściej wystawiamy na ryzyko to co dla nas najcenniejsze - zdrowie. Żyjemy w pośpiechu i w stresie. Ponadto z roku na rok wzrasta ilość przypadków występowania tzw. schorzeń cywilizacyjnych. Jednym z takich niepożądanych efektów rozwoju cywilizacji jest także niepłodność. Sprawdź 10 sprawdzonych sposobów na relaks Niepłodność i metody jej leczenia Niepłodność została uznana przez Światową Organizację Zdrowia za problem cywilizacyjny. W ciągu ostatnich lat zaobserwowano w wielu rozwiniętych krajach gwałtowny jej wzrost. Według statystyk światowych, problem niepłodności dotyczy 8-18% par. Jest on jednak zależny od wieku, bowiem okres największej płodności kobiety przypada między 20. a 25. rokiem życia, po czym dochodzi do znacznego jej obniżenia po 35. roku życia i niepłodności fizjologicznej po menopauzie. W Polsce, co szóste małżeństwo zmaga się z tym problemem. O niepłodności można mówić w przypadku, jeżeli kobieta po roku regularnego współżycia seksualnego, przy braku stosowania środków antykoncepcyjnych, nie może zajść w ciążę. Po tym okresie para powinna skonsultować się ze specjalistą zajmującym się problemami niepłodności, który ustali przyczyny oraz zaleci odpowiednią farmakoterapię. Sprawdź, jakie są najczęstsze przyczyny bezpłodności Niepłodność może być uwarunkowana wieloma czynnikami i leczona na wiele sposobów, w zależności od skali problemu. Kobieta, u której zaobserwowano niepokojące sygnały świadczące o niepłodności powinna poddać się badaniom hormonalnym i monitoringowi owulacji. U mężczyzny wykonuje się badanie...

niepłodność, starania o dziecko, endometrioza
materiały prasowe
Problemy z zajściem w ciążę
Najczęstsze przyczyny niepłodności
Dowiedz się więcej o częstych przyczynach niepłodności. Jak doprowadzić do zapłodnienia, gdy przyczyna niepłodności pozostaje nieznana?

1. Endometrioza a płodność Często spotykaną potencjalną przyczyną niepłodności jest endometrioza , czyli schorzenie charakteryzujące się obecnością komórek endometrium poza jamą macicy. Objawia się bólami w podbrzuszu, bolesnym miesiączkowaniem czy współżyciem seksualnym. O ile związek zaawansowanej endometriozy, która prowadzi zazwyczaj do powstawania masywnych zrostów, z niepłodnością jest oczywisty, o tyle wpływ jej łagodnej postaci na zmniejszony potencjał rozrodczy pozostaje wciąż niejasny. Zarówno w przypadku łagodnej, jak i zaawansowanej choroby, optymalnym postępowaniem jest chirurgiczne usunięcie ognisk endometriozy (najlepiej w laparoskopii) i jak najszybsze zastosowanie technik wspomaganego rozrodu. 2. Wiek kobiety a płodność Bardzo poważnym problemem jest zaawansowany wiek kobiety oraz przedwczesne wygasanie czynności jajników. Wiek jest jednym z najważniejszych czynników determinujących powodzenie zarówno w cyklach samoistnych, jak i in vitro. Niewielki spadek płodności obserwuje się już po skończeniu 30. roku życia, który po 35. roku znacznie przyspiesza, by w wieku 45 lat osiągnąć wartości minimalne. Priorytetem w tej grupie kobiet jest maksymalne skrócenie diagnostyki i jak najwcześniejsze przejście do programu zapłodnienia pozaustrojowego często z wykorzystaniem komórki jajowej od dawczyni. Dowiedz się, komu przysługuje refundacja in vitro 3. Przyczyna niepłodności nie jest znana Dość dużą grupę par (ok. 15 a może nawet 20%) obejmuje niepłodność niewyjaśnionego pochodzenia.  U tych par dotychczasowo wykonane rutynowe badania na niepłodność nie wykazały przyczyny kłopotów z zajściem w ciążę. Najczęściej proponowanym postępowaniem jest zwiększenie szans na ciążę, które polega na farmakologicznej stymulacji owulacji u jajeczkujących przecież kobiet (zamiast jednej komórki jajowej uzyskuje się dwie lub...

niepłodność, starania o dziecko, dni płodne
materiały prasowe
Problemy z zajściem w ciążę
Naturalny sposób na problemy z płodnością
Problem niepłodności dotyka 40% kobiet i mężczyzn. W zajściu w ciążę pomóc może sok z jagód.

Czym jest niepłodność Marzycie o dziecku? Staracie się o potomstwo od minimum roku, regularnie uprawiając seks bez zabezpieczeń minimum 3-4 razy w tygodniu? To oznacza, że najprawdopodobniej dotknął was problem niepłodności. Co należy teraz robić? Koniecznie przyjrzeć się sobie, poobserwować organizm, przeanalizować tryb życia. A to wszystko po to, aby zdiagnozować powód niepłodności i szybko pokonać przeszkody, które stoją na waszej drodze do szczęścia. Sprawdź, jak diagnozuje się bezpłodność Przyczyny niepłodności Przyczyn niepłodności może być wiele. Zwykle jednak jest ona wynikiem zaburzeń owulacji i niezdrowego trybu życia. Stres, używki, duża nadwaga lub spora niedowaga - to wszystko może upośledzać płodność i prowadzić do problemów z zajściem w ciążę. 5 częstych przyczyn kłopotów z płodnością Naturalne rozwiązania w walce z niepłodnością Mamy dwie wiadomości - dobrą i złą. Zła jest taka, że wokół pełno jest czynników upośledzających płodność. Nerwy, przemęczenie, zanieczyszczone środowisko czy choroby wywoływane przez wolne rodniki - to wszystko wpływa na naszą sprawność seksualną i możliwość posiadania potomstwa. A dobra wiadomość jest taka, że negatywny wpływ czynników zewnętrznych na nasze zdrowie można szybko zneutralizować. Jak? Sięgając po naturalne rozwiązania, np. sok MonaVie Oryginal z brazylijską jagodą Acai. To mieszanka 19 najzdrowszych owoców świata, w której prym wiedzie jagoda Acai. Jagoda Acai, zwana brazylijskim złotem, działa na nasz organizm jak leczniczy balsam, poprawia kondycję psychofizyczną, wzmacnia odporność, redukuje negatywne skutki stresu i zmęczenia, wzmacnia witalność, dodaje energii, kontroluje poziom cholesterolu we krwi, dba o właściwy poziom cukru, jednym zdaniem - daje naszemu organizmowi pełną i kompleksową porcję zdrowia. To właśnie dzięki sokowi z jagody...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj