Bezpowrotna góra, baśnie, baśnie japońskie, audiobook
materiały prasowe
Gry i zabawy

Bezpowrotna góra. Baśnie japońskie - recenzja audiobooka dla dzieci

Zapraszam was do Kraju Kwitnącej Wiśni czasów zamierzchłych. Zajrzycie przy okazji na drugą stronę życia. Wszystkie te baśnie wybrał, nowocześnie opracował i przetłumaczył Zbigniew Kiersnowski, a przeczytał Jan Peszek.

Smutnych baśni tu nie będzie. Będzie o złej czarownicy yamanbie, ale to ona została zjedzona, o diabłach, duchach, i japońskich bohaterach. Niektóre z nich przypominają mity, jest na przykład taka, która nasuwa skojarzenia z Odyseją. Myślę, że to będzie bardzo ciekawa lektura - zachęca skromnie Zbigniew Kiersnowski. Ja tylko dodam, że nie myślę, iż to będzie ciekawa lektura, ale jestem tego pewna. Nie może być inaczej, bo, po pierwsze, powędrujecie do nieznanego wam, tajemniczego i egzotycznego kraju, z którego obyczajowością i kulturą nie spotykacie się codziennie, po drugie, baśnie cechuje olbrzymia różnorodność tematyczna, bo są w zbiorze i opowieści o demonach, i o duchach, bogach, herosach, zwierzętach, dobrych biedakach i złych bogaczach. I wreszcie po trzecie, akcja jest szybka, pełna dramaturgii, a fabuła mocno rozbudowana i niezwykle intrygująca. Jeśli zdecydujecie się na ich wysłuchanie, z pewnością zachwyci was interpretacja Jana Peszka, który uwielbia Japonię,  jeśli sami będziecie chcieli przeczytać, z przyjemnością obejrzycie również nastrojowe ilustracje Piotra Fąfrowicza. Wybór należy do was. Sądzę, że jest wyjątkowo trudny.

Bezpowrotna góra. Baśnie japońskie
Tłumaczenie i wybór: Zbigniew Kiersnowski
Ilustrator: Piotr Fąfrowicz
Czyta: Jan Peszek
Wydawnictwo: Media Rodzina
CD w formacie mp3


Kącik małego czytelnika - sprawdź, jakie książki dla dzieci polecają inne mamy

Czytasz dziecku? Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów

 Baśnie i legendy polskie
Gry i zabawy
Baśnie i legendy polskie
Oto ukłon w stronę przeszłości, tym razem za sprawą legend i podań polskich, które jak każdy mit dotykają spraw uniwersalnych.

Baśnie i legendy polskie wybór Elżbieta Brzoza Nasza Księgarnia Od 4. roku życia Cena: 49,90 zł Kwiat literatury pięknej znajdziemy w tym zbiorze: Jan Kasprowicz, Ewa Szelburg-Zarembina, Janina Porazińka, Gustaw Morcinek. Jako bohaterowie pojawiają się Wars i Sawa, Syrena, Bazyliszek, Złota Kaczka, książę Popiel, Wanda, święta Kinga, Skarbnik, Janosik, Waligóra i Wyrwidąb, szewc Skuba czy szewczyk Dratewka. Scenerią stanie się Poznań, Kraków, Łomża, Warszawa, Toruń, Tęczyn, Ojców czy Podhale. Wszystkie te opowieści jakoś znamy, ale zawsze coś przeinaczymy, teraz można zapoznać się z wersją oryginalną. Podania ludowe i baśnie są szalenie istotną częścią edukacji nie tylko literackiej, ale i życiowej – dotykają, jak każdy mit, spraw uniwersalnych w doświadczeniu egzystencji ludzkiej. A to, że są one rodzime – daje wgląd w przeszłość Polski – obyczaje i język. Ten ostatni trąci myszką, ale nie zniechęcajmy się, dziecko, z czasem do niego przywyknie i będzie czerpać z lektury satysfakcję. Katarzyna Kubisiowska  

dziecko w bajce
fotolia.com
Wychowanie
O zaletach baśni dla dzieci
Bajki rozwijają wyobraźnię i inteligencję, pomagają dziecku radzić sobie z uczuciami. Wzbogacają słownictwo, budzą poczucie piękna, przekazują tradycje naszej kultury. Bawią oraz sprawiają przyjemność. Rozwijają też osobowość dziecka. Czytaj, dlaczego jeszcze warto czytać dziecku bajki.

p.p1 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; line-height: 14.0px; font: 12.0px Times; -webkit-text-stroke: #000000} p.p2 {margin: 0.0px 0.0px 14.0px 0.0px; line-height: 17.0px; font: 14.0px Times; -webkit-text-stroke: #000000} p.p3 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; line-height: 14.0px; font: 12.0px Times; -webkit-text-stroke: #000000; min-height: 14.0px} p.p4 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; line-height: 14.0px; font: 12.0px Times; color: #042eee; -webkit-text-stroke: #042eee} li.li1 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; line-height: 14.0px; font: 12.0px Times; -webkit-text-stroke: #000000} span.s1 {font-kerning: none} span.s2 {text-decoration: underline ; font-kerning: none; color: #042eee; -webkit-text-stroke: 0px #042eee} span.s3 {font-kerning: none; color: #000000; -webkit-text-stroke: 0px #000000} span.s4 {text-decoration: underline ; font-kerning: none; -webkit-text-stroke: 0px #042eee} ul.ul1 {list-style-type: disc} Najcudowniejszą cechą baśni jest to, że pomagają dziecku znaleźć sens życia, lepiej zrozumieć siebie i innych, a w rezultacie nawiązywać głębokie więzi międzyludzkie.  Na dziecięce problemy - bajka Pod osłoną fantastycznych wydarzeń w baśniach istnieją bliskie dziecku problemy. W Brzydkim Kaczątku będzie to samotność, brak miłości i akceptacji, w Kopciuszku – rywalizacja między rodzeństwem , a w Jasiu i Małgosi – lęk przed odłączeniem i dorastaniem. Jednocześnie bajki na różny sposób mówią małemu człowiekowi, że walka z przeciwnościami jest nieodłączną częścią życia, ale jeśli się ją odważnie podejmuje, można pokonać przeszkody i odnieść zwycięstwo. Baśnie - lektura w sam raz dla kilkulatka  Świat baśni jest dostosowany do potrzeb małego odbiorcy. Tu dobro i zło są bardzo wyraźnie określone. Prosta fabuła pomaga mu dostrzec problem. Pomyślne zakończenie zaś daje wiarę w siebie i nadzieję na przyszłość. Z wyrazistymi postaciami...

Baśnie chińskie, Żółty smok, audiobook dla dzieci
materiały prasowe
Gry i zabawy
Żółty smok. Baśnie chińskie – recenzja audiobooka
Baśnie chińskie od kilku lat stoją na półce obok baśni wielu innych krajów. Okładki mają podniszczone, bo każdy z domowników od czasu do czasu do nich wraca, a wnuczki wracają dość często.

Najczęściej wnuczki wracają jednak do wersji słuchanej Baśni , bo jak twierdzą, uwielbiają nie tylko chińskie baśnie, ale i pana Mariana Opanię. Jeśli nie macie tych baśni, polecam gorąco. Działają na wyobraźnię, i to bardzo. Każde dziecko wie, że z ludowej mądrości można czerpać garściami. A jeśli do tego ta ludowa mądrość ma tak starą historię, tak potężną cywilizację, korzyść dla czerpiącego podwójna. Dla nas jeszcze większa, bo urzeka w tych baśniach nie tylko mądrość, ale i egzotyka. Przekonacie się zresztą sami, gdy zdecydujecie się na tę baśniową podróż. Natkniecie się w tej podróży na wiele nieznanych wam zjawisk. Spotkacie święte smoki, dowiecie się, że wróżby mogą być złe i dobre, a kobiety mądre i przebiegłe. Przeczytacie, jakie wartości ceni się za Wielkim Murem najbardziej. Że najpierw jest wytrwałość, dalej pracowitość, odwaga, skromność, wierność sobie, poświęcenie dla drugiego człowieka… Podobnie, ale czy tak samo? Oddaję teraz głos tytułowemu żółtemu smokowi. Wyjaśni wam to najlepiej: - Dlaczego nie wracasz synku? Co się stało? Odezwij się chociaż, powiedz coś! W tej samej chwili tafla jeziora zmarszczyła się i pokryła falami, woda rozbłysła żółtym kolorem i wszyscy usłyszeli płynący z głębiny głos: - Nie mogę, matko, nie mogę: smocze prawo zabrania mi wrócić na ziemię! Nawet ten krótki fragment pokazuje, co w życiu jest najważniejsze. Żółty smok kocha swoją ludzką matkę, ale ważniejsze są dla niego obowiązki, związane z nimi prawa i odpowiedzialność za innych ludzi. Warto po te baśnie sięgnąć także dlatego, żeby poznać inny baśniowy świat z jego obyczajami, całkiem innymi bohaterami, jakże odmienną kulturą, a nawet jedzeniem, alfabetem. I przede wszystkim z mądrością Wschodu, innym pojmowaniem świata, i innym sposobem na życie. Niech żółty smok was poprowadzi. On to zrobi...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj