farma, kolorowanka dla dzieci, kolorowanka farma, zwierzęta
Fotolia.com
Gry i zabawy

Farma - kolorowanka do druku

Jakie zwierzęta widać na obrazku? Jakie dźwięki wydają? Dzięki tej kolorowance dziecko przeniesie się na farmę pełną wiejskich zwierząt.

Kliknij w kolorowankę ze zwierzętami na farmie, aby ją pobrać i wydrukować.
 

farma kolorowanka, kolorowanka do druku, kolorowanka dla dzieci, zwierzęta na farmie kolorowanka

 

Czy można jeść truskawki w ciąży? Tak, ale nie zawsze! (czy mogą wywołać uczulenie u dziecka?)

karmienie butelką, mama, niemowlę
Karmienie
Przewodnik po mlekach modyfikowanych
Jakie mleko wybrać dla noworodka, a jakie będzie dobre dla kilkumiesięcznego bobaska? Oto nasz przewodnik.

Jakie mleko dla noworodka wybrać dla swojego dziecka, a jakie będzie dobre dla kilkumiesięcznego bobaska? Oto nasz przewodnik. Co oznaczają tajemnicze symbole na opakowaniach mieszanek? I czy mleko może pomóc w kłopotach? Najlepszym pokarmem dla niemowląt jest oczywiście mleko mamy, jednak życie pisze różne scenariusze i czasem maleństwo dostaje butelkę. Mleko modyfikowane (czyli krowie, ale spreparowane w taki sposób, by przypominało składem kobiece) dzieli się na: • Początkowe (oznaczone cyfrą 1, np. Be-biko 1, Bebilon 1, Gerber 1, HiPP 1 BIO, NAN 1). Przeznaczone dla niemowląt od urodzenia do czwartego miesiąca życia. Zawiera wszystkie potrzebne dziecku składniki, a przy tym jest bardzo delikatne – to konieczne, ponieważ układ pokarmowy maluszków w tym wieku jest jeszcze niedojrzały. Uwaga! Wcześniakom i dzieciom z niską masą urodzeniową podaje się specjalne mleko (np. Alprem, Bebilon Nenatal, Humana O), które lepiej niż zwykła „jedynka” zaspokajają ich potrzeby. Często wzbogacone jest kwasami tłuszczowymi LC PUFA, niezbędnymi do rozwoju układu nerwowego, mózgu i wzroku. • Następne (oznaczone cyfrą 2, np. Bebiko 2, Bebilon 2, Gerber 2, HiPP 2 BIO, Humana 2, Milumil 2, NAN 2, NAN Active 2). Przeznaczone dla niemowląt od 5. do 12. miesiąca życia. Ma nieco inny skład niż początkowe, gdyż z wiekiem zmieniają się potrzeby malca. Zawiera więcej żelaza, bo w tym okresie wyczerpują się zapasy, które maluch zgromadził, gdy był jeszcze w brzuchu mamy. • Typu junior (oznaczone cyfrą 3, np. Bebiko 3, Bebilon Junior, Candia, HiPP 3 BIO, NAN Active 3). Dla dzieci od pierwszego do trzeciego roku życia. Może być w proszku lub płynie, z dodatkami smakowymi (np. waniliowym) lub bez. Lepiej niż mleko krowie zaspokaja potrzeby malca. Zawiera np. mniej białka, ma za to cenne nienasycone kwasy tłuszczowe i żelazo. Jakie mleko modyfikowane po roku -...

niemowlę, ciało, pieluszka, dziecko
Zdrowie
Wzdęty brzuszek
Jakie mogą być przyczyny nadmiernych wzdęć u niemowląt i jakie pokarmy należy wyeliminować z diety dziecka, by ich uniknąć. Odpowiada pediatra.

Mojej ośmiomiesięcznej córeczce dokuczają wzdęcia. Wiem, że niemowlęta oddają gazy, ale Ewuni przydarza się to zbyt często. Córka dostaje już kaszki, zupkę, różne jarzynki: kalafiora, brokuły, zielony groszek. Bardzo też lubi owoce i soki, ponadto pije mleko modyfikowane. Czy popełniam jakieś błędy w jej diecie? Barbara z Kazimierza Wzdęcia spowodowane są gromadzeniem się w jelitach gazów, których źródłem może być niecałkowicie strawiony pokarm. Występują najczęściej u dzieci otrzymujących pokarmy łatwo fermentujące (zbyt obficie słodzone) albo wzdymające (m.in. wymienione przez Panią kapustka, kalafior, brokuły i groszek). Każdy z tych pokarmów warto włączać do codziennej diety pojedynczo (każdego dnia inny) i w umiarkowanych ilościach. Proszę zwrócić uwagę na to, po czym wzdęć jest szczególnie dużo. W porozumieniu z lekarzem pokarmy te trzeba na pewien czas wyeliminować, a potem obserwować dziecko. Czasami bowiem mamy do czynienia z rzeczywistą nietolerancją niektórych pokarmów wywołaną na przykład reakcją alergiczną albo zaburzeniami trawienia i wchłaniania innego pochodzenia, które wymagają szeregu badań i leczenia. Nie pisze Pani, od kiedy pojawiły się wzdęcia i czy Ewunia jest karmiona według przyjętych zasad przekazanych przez pediatrę. Proszę porozmawiać z lekarzem opiekującym się córeczką, może uda mu się ustalić przyczynę wzdęć, a jeśli nie, może Pani poprosić o skierowanie małej do gastroenterologa. Odpowiada ekspert: prof. dr hab. Jacek Grygalewicz, pediarta, leczy małych pacjentów od 45 lat. Aktywnie działa w Zarządzie Głównym Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego. Pracuje w Klinice Pediatrii w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego. Stworzył poradnię zaburzeń oddychania w czasie snu. Wiceprezes Komitetu Rozwoju Człowieka PAN.          

wyprawka dla dziecka, wyprawka dla noworodka, kolory, niebieski dla chłopca, różowy dla dziewczynki
Fotolia
Noworodek
Różowy i niebieski: zaskakująca historia kolorów dziecięcej wyprawki
Różowy dla dziewczynki, a niebieski dla chłopca - wyjaśniamy, skąd wzięła się ta tradycja, jakie znaczenie mają oba kolory, jakie barwy kiedyś przypisywano do obu płci, a także jakie znaczenie może mieć kolor ubranka dla skóry dziecka.

Gdy księżna Kate, żona brytyjskiego następcy tronu, kupiła niebieski wózek, wszyscy wiedzieli, że książęca para spodziewa się syna. Bo niebieski to kolor dla chłopca , a różowy dla dziewczynki . Ale nie wszędzie tak było i nie zawsze.  Skąd wziął się kolor niebieski w ubrankach dla chłopców? Barwa niebieska zawsze oznaczała towar z górnej półki. Nic dziwnego – w kolorze niebieskim jest niebo, więc w starożytności rezerwowano błękit dla bardzo ważnych bóstw. Uzyskanie niebieskiego odcienia było poza tym bardzo kosztowne. Potrzebny do tego kamień – lapis lazuli – był ceniony na równi ze złotem. Jednak dzieci , mimo że to niezwykle cenny dar, ubierano przede wszystkim na biało . Biel symbolizowała czystość , niewinność i nowy początek. Nowo narodzonego synka Słowianie zawijali w białą koszulę ojca, a dziewczynkę w koszulę noszoną przez mamę. Do podkreślenia płci używano np. nakryć głowy. W części Mazowsza (Łowickie) dziewczynki nosiły kolorowe czapeczki z jedwabnych tasiemek, a chłopcy – wyszywane koralikami. Niebieski uznawany był natomiast za symbol macierzyństwa i oddania dzieciom. Zgodnie z tradycją panny młode powinny mieć na sobie w dniu ślubu coś niebieskiego (np. niebieską podwiązkę). Czy różowy od zawsze przypisany jest dziewczynkom? Gdy wieziesz w wózku dziecko ubrane na różowo , jest więcej niż pewne, że ktoś zapyta cię, jak ma na imię twoja córeczka. Barwa różowa jest obecnie zarezerwowana dla dziewczynek . Ale kiedyś ubierano tak chłopców. Zgodnie z tradycją chrześcijańską, chłopcy nosili róż , bo taki kolor miały na obrazach szaty małego Jezusa. Natomiast dla dziewczynek przeznaczono błękit , ponieważ na niebiesko jest przedstawiany płaszcz Matki Boskiej. Kto wymyślił, że różowy to kolor dla dziewczynek? Zmiany dokonali projektanci ubrań mniej więcej w latach 40. XX wieku....

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz