Jankes na dworze króla Artura, audiobook, Mark Twain, audiobook dla dzieci
materiały prasowe
Gry i zabawy

Jankes na dworze króla Artura – recenzja audiobooka

Dla tych, którzy lubią historię, a także dla miłośników fantasy. Autorem powieści o amerykańskim kowalu Hanku Martinie przeniesionym w czasie do średniowiecznej Europy jest Mark Twain.

Interpretuje te niesamowite przygody Andrzej Szopa, znakomity aktor teatralny, filmowy, dubbingowy. Posłuchajcie, bo pan Andrzej czyta przekonująco.

Silny, pewny siebie i żądny przygód amerykański kowal trafia do zamku Camelot, gdzie wraz z królową Ginewrą mieszka król Artur, legendarny władca średniowieczny. Tam także ciekawski Jankes spotka całą śmietankę rycerstwa na czele z Lancelotem, a także najsławniejszego czarownika tamtych czasów - Merlina. Ale zanim stanie się kims ważnym, ważniejszym od samego Merlina, zostanie posądzony o ludożerstwo i skazany na śmierć. Właśnie w lochu sprytny kowal postanowi wykorzystać swoją przewagę nad niedokształconymi (tak przynajmniej sądzi) ludźmi średniowiecza i zacznie zdobywać sławę kogoś o wiele mądrzejszego niż sam Merlin, ba, mądrzejszego niż król Artur.

Butnemu Jankesowi się wydaje, że jego dość powierzchowna wiedza z przyszłości pozwoli mu zdobyć przewagę nad mieszkańcami Camelotu i stać się prawdziwym władcą średniowiecznego królestwa. Oczywiście pomysł nie wypali, bo kowal wpadnie we własne sidła. Ale o tym dowiecie się z książki, której dobrze sie słucha, choć została napisana w XIX wieku.

Nie będziemy się teraz zastanawiać, o co chodzi pisarzowi, co demaskuje, dlaczego kpi z dawnych legend. Potraktujcie tę powieść jak interesującą historię pewnego sprytnego Jankesa, któremu się wydawało, że może być nawet szefem samego Lancelota i pierwszym w państwie Artura czarodziejem. Kowal pozostanie kowalem, błędni rycerze błędnymi rycerzami. Wy natomiast świetnie się zabawicie, bo sporo w tej opowieści dobrego humoru, dużo zaskakujących sytuacji i całkiem dużo tak typowej dla pisarza ironii. Fajna wakacyjna przygoda. Dobrze się po lekturze tej książki śni.

Jankes na dworze króla Artura
Autor: Mark Twain
Czyta: Andrzej Szopa
Wydawca: Lissner Studio
Nośnik: CD w formacie mp3
Czas nagrania: 6 godzin 14 minut

Kącik małego czytelnika - sprawdź, jakie książki dla dzieci polecają inne mamy

Przewożenie dziecka w foteliku – wszystko, co musicie wiedzieć (rady eksperta)

król maciuś, audiobook
materiały prasowe
Gry i zabawy
Król Maciuś i Król Maciuś na Bezludnej Wyspie – recenzja audiobooków dla dzieci
W przyszłym roku Król Maciuś Janusza Korczaka skończy dziewięćdziesiąt lat. Posłuchajcie, jak pięknie czyta je dla was Krzysztof Tyniec, znany z głosu Timona w Królu Lwie, czy Goofy’ego w Teraz Miki.

Teraz kilka słów przypomnienia, bo wierzę, że dużo dzieci już dawno jest po lekturze tych książek. Posłuchać jednak trzeba, bo w przypadku audiobooków chodzi o całkiem inny rodzaj przeżyć. A zatem małe przypomnienie. Po śmierci taty Maciuś zostaje królem, i od tej pory to on jest odpowiedzialny za swoje państwo. Na początku wierzy królewskim urzędnikom, ale dość szybko przekonuje się, że nie powinien tego robić, bo oni wszyscy dbają tylko o siebie. Maciuś inaczej, Maciuś to prawdziwy władca  symbolizujący reformy kraju, zmiany, uczciwość. Jemu można i trzeba zaufać. Jego urzędnikom nie, bo są zimnymi biurokratami, egoistami, zawsze i wszędzie widzą tylko czubek własnego nosa.   W drugiej części Maciuś, który cudem uniknął śmierci, zostaje zesłany na bezludną wyspę,  gdzie czeka go cała masa zaskakujących przygód, niekoniecznie zakończonych pomyślnie. Kto czytał, ten pamięta, jak potoczą się dalsze losy Maciusia, który marzył o szczęściu wszystkich dzieci na świecie. Kto nie czytał, chętnie posłucha, a przy okazji dowie się wielu ciekawych rzeczy. Namówcie do wspólnego słuchania rodziców, bo to książka nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych, którzy, do czego się i tak nie przyznają,  często tęsknią za dziecięcymi marzeniami.   Król Maciuś I, Król Maciuś na Bezludnej Wyspie Autor: Janusz Korczak Czyta: Krzysztof Tyniec Wydawnictwo: Biblioteka Akustyczna Czas nagrania: 10 godzin 13 minut Nośnik: 1 CD mp3   Kącik małego czytelnika - sprawdź, jakie książki dla dzieci polecają inne mamy  

Przygody Tomka Sawyera, Artur Barciś, audiobook dla dzieci
materiały prasowe
Gry i zabawy
Przygody Tomka Sawyera – recenzja audiobooka
W cyklu Mistrzowie słowa ukazała się w styczniu powieść Marka Twaina od lat zaliczana do klasyki literatury dziecięcej.

A po klasykę trzeba sięgać zawsze i w każdym wieku. I wcale nie dlatego, że wypada, ale by się zwyczajnie zaprzyjaźnić z dobrą literaturą. Tomek to szczególny bohater. Rozrabiaki od lat patrzą na niego z podziwem, dobrze ułożeni kawalerowie z zazdrością. Posłuchajcie Artura Barcisia jak fantastycznie opowiada o lekkoduchu obdarowanym gołębim sercem. Tym, którzy Tomka jeszcze nie czytali, a którzy maja ochotę posłuchać, należy się kilka zdań informacji o bohaterze. Akcja rozgrywa się w Ameryce XIX wieku w miasteczku St.Petersburg nad rzeką Missisipi. To miasteczko bardzo przypomina rodzinne strony pisarza. Po śmierci mamy Tomek wraz ze swym przyrodnim bratem Sidem zamieszkał u ciotki Polly. Ten szczupły, zwinny, ciemnowłosy dziesięciolatek nie należy do najgrzeczniejszych dzieci świata. Można nawet powiedzieć, że to rozrabiaka i leniuszek, dla którego szkoła jest złem koniecznym. Wychodzi jednak z każdej opresji bez szwanku, bo to dzieciak bystry i inteligentny. Prawdziwe utrapienie dorosłych. Tomek nie jest jednak złym chłopcem. On tylko marzy, by znaleźć się w centrum zainteresowania, by wszyscy o nim mówili. I oczywiście mówią, bo Tomek ma bują wyobraźnię i nieustannie wpada na szalone pomysły, co martwi ciotkę, a chłopcu przysparza problemów. Ale Tomek potrafi też zagrać dobrze ułożonego chłopca. Dzieje się tak wtedy, gdy w niedzielę zakłada bluzę z marynarskim kołnierzem, buty, słomkowy kapelusz, i maszeruje do kościoła. W zwykły dzień takim strojem by się nie splamił. W zwykły dzień biega boso i  w połatanym ubraniu… Na pewno się wam przygody Tomka i jego kumpli, na czele z najlepszym przyjacielem Huckleberrym Finnem, włóczęgą, który nie chodzi ani do szkoły, ani na nabożeństwa, spodobają. I wcale nie dlatego, że chłopcy są czołowymi rozrabiakami miasteczka. To przede wszystkim piękna książka o przyjaźni, dzieciństwie, z jego czarowną...

dzień ziemi dla dzieci
materiały prasowe
Patronaty
Wyjątkowe obchody Dnia Ziemi dla małych i dużych!
Muzeum dla Dzieci i Bank Żywności SOS w Warszawie zapraszają na wspólne obchody Dnia Ziemi. Łączymy siły w słusznej sprawie! Czeka na Was dzień pełen zabaw, gier, pokazów i rodzinnych warsztatów.

Czy wiecie, że nasze codzienne wybory wpływają na kondycję Ziemi? Co i w jaki sposób jemy, jak tratujemy przyrodę i nasze najbliższe otoczenia naprawdę ma znaczenie! Warto sprawdzić, jak na co dzień możemy działać rozsądnie. Podczas wydarzenia dowiecie się m.in., jaką rolę w przyrodzie pełnią pszczoły oraz co zrobić, aby zminimalizować proces marnowania żywności. Ważne święto dla każdego mieszkańca Ziemi Wydarzenie, jakim są obchody Dnia Ziemi, towarzyszy wystawie „Let’s bee friends, czyli zaprzyjaźnij się z pszczołami”. Wystawę od kwietnia do września można podziwiać w Muzeum Etnograficznym w Warszawie, a 22 kwietnia całość uświetni dodatek - całodniowe obchody Dnia Ziemi dla dzieci i rodziców. Program wydarzenia: 10:00-12:00 Warsztat Kooperatywa Spożywcza DOBRZE 12:00 Bajka o niemarnowaniu żywności, czyta Artur Barciś 12:30 Warsztat kulinarny dla dzieci w wieku 6+, prowadzi Pascal Brodnicki (rezerwacje pod adresem: zapisy@bzsos.pl, liczba miejsc ograniczona) 13:00 Mali wielcy przyjaciele! – spotkanie z pszczelarzem Markiem Kowalskim, Pasieka Kobyłka 14:00 Bajka o niemarnowaniu żywności, czyta Artur Barciś 15:00 „Ale Drzewa!”- spotkanie wokół książki Zuzanny Malinowskiej, Wydawnictwo Wytwórnia 12:00-17:00 Warsztaty plastyczne dostępne dla wszystkich dzieci! 11:00; 13:00; 15:00 Rodzinna gra o niemarnowaniu żywności Banku Żywności SOS Organizatorzy: Bank Żywności SOS w Warszawie, Muzeum dla Dzieci, Państwowe Muzeum Etnograficzne Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Miejsce: Muzeum dla Dzieci w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie, ul. Kredytowa 1, 00-056 Warszawa

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj