Jeśli wybieracie się na wycieczkę do województwa podkarpackiego – z pewnością nie zabraknie tam atrakcji dla dzieci. Poza pięknymi widokami, słynnym Jeziorem Solińskim i wyprawami w Bieszczady region ten oferuje także miejsca, które z zaciekawieniem odwiedzą najmłodsi. Przedstawiamy najciekawsze atrakcje dla dzieci w województwie podkarpackim.

Reklama

Atrakcje dla dzieci na Podkarpaciu

1. Park Linowy „3doliny” w Karpackiej Puszczy

Park Linowy „3doliny” – to hektar lasu z przeszkodami na trasach o różnej trudności. Nowa atrakcja przygotowana przez hotel Arłamów poszerzyła sportowy program #ArłaMOVE i infrastrukturę turystyczną Podkarpacia.

Park linowy jest idealnym miejscem dla każdego, kto lubi ruch i wyzwania. Rodzice i dzieci mogą tu sprawdzić swoje umiejętności. Aby przejść tor z przeszkodami zawieszonymi na drzewach, trzeba być sprawnym fizycznie, zwinnym, ale też... odważnym! Maluchy podczas takiej zabawy mogą zapoznać się ze sprzętem linowym, co będzie świetnym przygotowaniem do wspinaczki górskiej.

Park 3doliny znajduje się niedaleko Hotelu Arłamów w Ustrzykach Dolnych. Mogą z niego korzystać dzieci od 6. roku życia, młodzież i osoby dorosłe. Park składa się z 4 tras: szkoleniowej (3 przeszkody), łatwej od 6 lat (102 m długości, 3,5 m wysokości), średniej (204,5 m długości, 6 m wysokości) i trudnej (251,5 m długości, 13 m wysokości). Każda osoba może wybrać trasę dopasowaną do jej umiejętności.

informacja prasowa

2. Zamek w Łańcucie

Dorośli będą mogli podziwiać wspaniałą architekturę i widoki, natomiast dzieci chętnie posłuchają opowieści o mieszkających tam niegdyś królach, królewnach i życiu na dworze królewskim. Bardzo blisko zamku znajduje się także oranżeria, gdzie mali podróżnicy będą mogli podziwiać egzotyczne rośliny.

Zobacz także
Facebook/Muzeum-Zamek w Łańcucie

3. Muzeum Regionalne w Stalowej Woli

To muzeum jest naprawdę wyjątkowe! Zazwyczaj w takich miejscach należy trzymać się z dala od eksponatów, nie można ich dotykać. W Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli te zasady nie obowiązują! Dzieci mogą do woli dotykać eksponatów, a także przebierać się w regionalne stroje. Nauka historii poprzez zabawę brzmi kusząco? Musicie spróbować!

Facebook/Muzeum Regionalne w Stalowej Woli

4. Skansen w Kolbuszowej

Skansen położony jest w malowniczym miejscu, a na jego terenie znajdują się zabytki architektury XVIII i XIX wieku. W okolicy można spotkać kaczki i kury, a gdy zgłodniejecie – możecie sobie zorganizować piknik na obrzeżach skansenu. Dzieci będą mieć też okazję, by nauczyć się wykonywania regionalnych wycinanek i lepiej poznać kulturę Podkarpacia.

skansen w Kolbuszowej

5. Zamek w Baranowie Sandomierskim

Zamek ten nazywany jest małym Wawelem ze względu na swoją wspaniałą architekturę. Atrakcją dla dzieci będzie opowieść o Białej Damie, która nawiedza to miejsce. Miłe otoczenie, zielone tereny i bliskość Wisły sprawiają, że można tam naprawdę odpocząć, udając się na krótki spacer. Dzieci z pewnością zainteresuje też znajdujące się obok pole golfowe. Może jakiś maluch spróbuje swoich sił w tym sporcie?

Zamek w Baranowie Sandomierskim

6. Marina Tarnobrzeg

W tym miejscu dzieci będą miały okazję, by się naprawdę porządnie wyszaleć. Znajdowała się tu kiedyś kopalnia siarki, jednak teren został oczyszczony i powstało tam zalewisko. Woda, piasek – czego chcieć więcej? Dodatkowo maluchy będą miały do dyspozycji boisko do siatkówki i plac zabaw. Organizowane są również kursy nurkowania i żeglarstwa.

Marina Tarnobrzeg

7. Zagroda garncarska w Medyni Głogowskiej

W tym miejscu dzieci będą miały okazję, by zobaczyć, w jaki sposób przebiega proces wykonywania garnków. Co więcej, maluchy same będą mogły spróbować ulepić garnek – oczywiście pod czujnym okiem swoich rodziców. Zrobione własnoręcznie przedmioty najmłodsi będą mogli zabrać ze sobą na pamiątkę.

Zagroda garncarska w Medyni Głogowskiej/ fot. Krzysztof Zajączkowski

8. Muzeum Lalek w Pilźnie

W muzeum prezentowany jest barwny świat lalek, co z pewnością będzie dla dzieci niezapomnianą przygodą. Jak się wykonuje lalki? Dzieci będą mogły zobaczyć to na własne oczy! Poznają także historię tych zabawek i zobaczą starodawne lalki. Dodatkowo maluchy będą mogły wziąć udział w warsztatach i zrobić swoją własną, unikalną lalkę.

Muzeum Lalek

9. Rodzinny Park Rozrywki dla dzieci: PARK MANI

W parku rozrywki będziecie mogli skorzystać z parku linowego z przeszkodami, pobawić się w wodnych kulach, na placach zabaw i w labiryntach. To atrakcja dla całej rodziny – maluchy będą zachwycone, ale ich rodzice również będą się świetnie bawić!

Rodzinny Park Rozrywki dla dzieci: PARK MANI

10. Basen „Aquarius” Lesko

Gdy pogoda nie będzie sprzyjać zwiedzaniu Podkarpacia, możecie wybrać się na basen. Ma on wiele wodnych atrakcji, a dzieci na pewno będą bardzo szczęśliwe, mogąc wypluskać się w wodzie.

Basen „Aquarius”

Atrakcje przyrodnicze dla dzieci na Podkarpaciu

W województwie podkarpackim jest też sporo atrakcji przyrodniczych. Z pewnością zdobędą serca tych maluchów (i ich rodziców), które najlepiej czują się na świeżym powietrzu, gdzie mogą brykać do woli i cieszyć się piękną pogodą. Jeśli nie jesteście fanami atrakcji historycznych czy popularnych parków rozrywki i basenów, te miejsca przypadną wam do gustu:

  • Połonina Wetlińska,
  • Jezioro Solińskie,
  • Dolina Wisłoka,
  • Magurski Park Narodowy.

Zobacz także:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama