atrakcje dla dzieci zakopane
MarKord /Adobe Stock
Czas wolny

20 atrakcji dla dzieci w Zakopanem i okolicy

Atrakcji dla dzieci w Zakopanem nie brakuje. Zimą i latem, gdy praży słońce, kiedy pada deszcz, rodziny znajdą tu miejsca, które zainteresują nie tylko najmłodszych.

Zakopane to najbardziej znany polski kurort górski, a Krupówki to jego główna ulica, przy której znajduje się wiele atrakcji dla dzieci. Warto jednak nie tylko trzymać się komercyjnych Krupówek, ale zabrać maluchy w przyrodę. W końcu parki wodne i sale zabaw są wszędzie, a tatrzańskie doliny i szlaki – tylko w okolicach zimowej stolicy Polski.

Nie podajemy cen atrakcji dla dzieci w Zakopanem, gdyż mogą one często ulegać zmianom w zależności od sezonu. Podajemy natomiast kontakt do obiektów, aby szybko można było je sprawdzić.

Spis treści:

 1. Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN
 2. Willa Koliba
 3. Aquapark w Zakopanem
 4. Centrum Rozrywki Letnia Zabawa
 5. Mini Club
 6. Park Harnasia
 7. Be Happy Museum
 8. Myszogród
 9. Reptarium
 10. Akwanarium Podwodny Świat
 11. Snowlandia
 12. Zjeżdżalnia grawitacyjna
 13. Plaża na wysokości
 14. Gorący Potok
 15. Lodowisko „Tafla”
 16. Hala Gąsienicowa
 17. Dolina Strążyska
 18. Wąwóz Kraków i Smocza Jama
 19. Dolina Chochołowska
 20. Rusinowa Polana i Wiktorówki

Farma Iluzji – świat dziecięcej wyobraźni - VIDEO

Lista 15 atrakcji dla dzieci w Zakopanem

Poniżej lista komercyjnych atrakcji dla dzieci, które oferuje Zakopane i jego najbliższa okolica. Wizyta w nich może być dla starszych dzieci sposobem na odpoczynek od górskich wędrówek czy jazdy na nartach, a dla młodszych – wręcz „gwoździem programu” waszego wakacyjnego pobytu w Tatrach.

Mamy tu miejsca dostępne latem i zimą, na świeżym powietrzu i we wnętrzach, więc bez problemu stworzycie własny program atrakcji dla dzieci podczas letniego i zimowego wypoczynku.

1. Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN

Najnowocześniejszy obiekt tego typu w regionie, a w nim: kino 4D, największa w Polsce makieta Tatr, sala odkryć, sklepik z górskimi gadżetami i wydawnictwami i inne atrakcje. Dzieciaki (i dorośli) poznają tu wyjątkową przyrodę i kulturę tatrzańską. Wstęp bezpłatny! Wstęp do części atrakcji lepiej zarezerwować wcześniej na stronie biletcep.tpn.pl.
Lokalizacja: ul. Chałubińskiego 42a
Kontakt: muzeumtatrzańskie.pl, tel: +48 18 26 37 065

2. Willa Koliba

atrakcje dla dzieci Zakopane koliba
Adobe Stock

Muzeum stylu zakopiańskiego. To pierwszy dom zbudowany w tym oryginalnym stylu i zaprojektowany przez Stanisława Witkiewicza. Do podziwiania także wnętrza urządzone w tradycyjnym stylu.
Lokalizacja: ul. Kościeliska 18
Kontakt: tpn.pl, email: koliba@muzeumtatrzanskie.pl, tel: 18 20 23 312

3. Aquapark w Zakopanem

Baseny zewnętrzne i wewnętrzne, 5 zjeżdżalni, jacuzzi, basen z wodą termalną, dzika rzeka, saunarium, grota solna, taras z leżakami.
Lokalizacja: Jagiellońska 31
Kontakt: aquaparl.zakopane.pl, email: aquapark@polskietatry.pl, tel: 18 20 01 122

4. Centrum Rozrywki Letnia Zabawa

Dmuchańce, eurobungee, tory przeszkód, kule wodne itp., czyli idealne miejsce dla dzieci z nadmiarem energii. Bilety kupuje się na miejscu lub przez internet.
Lokalizacja: Rówień Krupowa, ul. Tadeusza Kościuszki 9.
Kontakt: www.letniazabawa.pl , email: info@letniazabawa.pl, tel: +48 723 200 007

5. Mini Club

Sala zabaw, a w niej 400 m kwadratowych atrakcji dla dzieci, dla rodziców kawiarenka z panoramicznym widokiem na Tatry.
Lokalizacja: Galeria Krupówki, ul. Krupówki 40.
Kontakt: www. miniclub.pl, email: zakopane@miniclub.pl

6. Park Harnasia

Kolejna, większa sala zabaw – aż 700 m kwadratowych. Na dwóch piętrach, więc atrakcji jest więcej. Dla rodziców jest kawiarnia, ale bez pięknego widoku.
Lokalizacja: ul. Krupówki 14A
Kontakt: parkharnasia.com, email: kontakt@parkharnasia.com, tel: +48 696 497 776

7. Be Happy Museum

Atrakcja dla nieco starszych dzieciaków i dorosłych fanów mediów społecznościowych. Tu znajduje się mnóstwo… odlotowych scenografii do robienia selfie.
Lokalizacja: Krupówki 40
Kontakt: behappymuseum.com, email: zakopane@behappymuseum.com, tel: + 48 664 911 171

8. Myszogród

atrakcje dla dzieci Zakopane Myszogród
Adobe Stock


Miniaturowy świat dla ok. 1000 myszek różnych ras. Całość przygotowana przez 12 artystów, którzy na 200 m kwadratowych zbudowali barwne scenerie, które można podziwiać zza szyb.
Lokalizacja: ul. Krupówki 81B
Kontakt: tel: 500 656 584

9. Reptarium

Jedyne w tej części Polski Muzeum Żywych Egzotycznych Zwierząt „Reptarium Zakopane”, a w nim kameleony, wielkie pytony, żółwie, żaby i wiele, wiele zwierząt więcej. Obsługa chętnie opowiada o poszczególnych gatunkach.
Lokalizacja: ul. gen. Andrzeja Galicy 8
Kontakt: tel: 604 762 894

10. Akwanarium Podwodny Świat

30 akwariów, a w nich ponad 60 gatunków ryb słodkowodnych, także z Amazonii czy Ameryki Środkowej. Największe akwarium ma aż 14 metrów długości. Poza rybami są tu żółwie i żaby oraz jedno z największych formikariów na świecie!
Lokalizacja: ul. Ubocz 3B, na drodze pomiędzy Zakopanem a Kościeliskiem
Kontakt: tel: 508 490 098

11. Snowlandia

To atrakcja dostępna tylko zimą. Pod Wielką Krokwią dzieciaki mogą szukać drogi w wielkim śnieżnym labiryncie oraz podziwiać śnieżny zamek i rzeźby ze śniegu. Na dodatek dla całych rodzin dostępna jest tu górka saneczkowa.
Lokalizacja: pod Wielką Krokwią
Kontakt: http://www.snowlandia.pl, tel: +48 797 378 887

12. Zjeżdżalnia grawitacyjna

Na serpentynowej trasie wózeczki z turystami rozpędzają się do 23 km/h. Oczekując na swoją kolej i w czasie samej jazdy można podziwiać panoramę Tatr sprawia. Zjeżdżalnia działa od kwietnia do końca listopada.
Lokalizacja: przy górnej stacji kolejki na Gubałówkę
Kontakt: tel: 18 20 20 300

13. Plaża na wysokości 1123 m n.p.m.

atrakcje dla dzieci Zakopane plaża na Gubałówce
Adobe Stock

W sezonie letnim na Gubałówce działa plaża: piaszczysta, z leżakami, ale z widokiem jakiego nad morzem nie ma – na góry! Na miejscu można coś zjeść i wypić. Plaża działa w lipcu i sierpniu. Idealne miejsce dla najmłodszych – trzeba tylko wziąć ze sobą łopatkę, wiaderko i foremki. Wstęp bezpłatny!
Lokalizacja: ul. Droga Zubka 4, południowy stok Gubałówki

14. Gorący Potok

Kompleks term w Szaflarach tuż obok Zakopanego. Poza wodą termalną, zdrową dla skóry i całego organizmu, są tutaj: zjeżdżalnie, dmuchane zabawki, ścianka wspinaczkowa, park linowy, saunarium, SPA, restauracja. Można tu wykorzystać bon turystyczny!
Lokalizacja:
Osiedle Nowe 45, Szaflary
Kontakt: goracypotok.pl, email: info@goracypotok.pl, tel: +48 727 52 52 52

15. Lodowisko „Tafla”

Odkryte i doświetlane lodowisko. Przy nim znajduje się wypożyczalnia łyżew i szatnia oraz mała gastronomia. Tafla lodu jest zawsze idealnie przygotowana. Podczas jazdy można cieszyć oczy panoramą Tatr. Przy lodowisku parking.
Lokalizacja: ul. Nowotarska 27, Zakopane:
Kontakt: tel: +48 662 294 179

Lista 5 turystycznych atrakcji dla dzieci w okolicach Zakopanem

Tutaj podajemy kilka miejsc, które bardzo różnią się od tych wymienianych przez nas wcześniej. Związane są bowiem z regionem, w którym leży Zakopane. Będąc tutaj, naprawdę warto do nich się wybrać, aby wspólnie, całą rodziną, podziwiać naszą rodzimą przyrodę i kulturę. Ta pierwsza jest w dodatku dostępna niemal nieodpłatnie, jedynie za cenę wstępu do Parku Narodowego. Naucz swoje dzieci (a może i siebie?) wypoczywać na łonie natury, a nie w zatłoczonych parkach rozrywki.

1. Hala Gąsienicowa

atrakcje dla dzieci Zakopane Hala Gąsienicowa
Adobe Stock

To wycieczka na lato dla rodziców z dziećmi, które już samodzielnie dzielnie maszerują (kilkulatek za rączkę z rodzicem też da radę). Szlak zaczyna się w Kuźnicach i wiedzie albo przez Boczań (na halę w ok. 2 h z dziećmi latem) albo przez Dolinę Jaworzynki (podobny czas wejścia). Tak, trzeba się trochę wdrapać pod górę, ale widoki na hali Gąsienicowej, nad Czarnym Stawem Gąsienicowym, wynagradzają cały wysiłek. Widok na Kościelec, Granaty, żółtą Turnię i Żabiego Konia zapadnie nawet maluchom w pamięć.

Na hali gąsienicowej stoi schronisko „Murowaniec”, w którym można się posilić i ugasić pragnienie.

2. Dolina Strążyska

Szlak zarówno na lato jak i na zimę. Latem z dziećmi droga przez dolinę do Polany Strążyskiej zajmuje ok. 45-50 minut, zimą zajmuje nieco więcej. Szlak prowadzi wzdłuż potoku, a czasami po zbudowanych nad nim mostkach. Po drodze często mija się ławeczki dla tych, którzy chcą nieco odpocząć, ale droga, choć wiedzie pod górkę, jest naprawdę nietrudna. Idąc można podziwiać piękne skałki podobne do kominów.

Na Polanie Strążyskiej jest bacówka, w której można kupić napoje i coś do jedzenia. Stąd można jeszcze powędrować do:

 • Sarnich Skałek – droga zajmuje z dziećmi latem ok. 1:20 h i jest dość stroma
 • wodospadu Siklawica – to tylko 20 minut z dziećmi.


Wracając z Doliny Strążyskiej latem warto za bramą Parku Narodowego skręcić w lewo i poświęcić jeszcze ok. 10-15 minut na podejście Droga Pod Reglami w kierunku Małej Łąki do bacówki na najlepsze w okolicy oscypki!

3. Wąwóz Kraków i Smocza Jama

Wąwóz Kraków znajduje się w Dolinie Kościeliskiej. Aby się w nim znaleźć, trzeba w pewnym momencie (po ok. godzinie spaceru doliną) skręcić za mostkiem w lewo – droga jest dobrze oznaczona, więc nie ma problemu. Z mniejszymi dziećmi lepiej nie pchać się w drugą część wąwozu, ale starsze z pewnością będą zachwycone koniecznością korzystania z drabinek i łańcuchów, które są zamontowane w jaskini zwanej Smoczą Jamą. Można do niej wejść niemal bezpośrednio ze szlaku przy wąwozie. W jaskini (ma 37 metrów długości) przyda się latarka, najlepsza będzie czołówka.

Będąc w wąwozie, nie zapomnijcie podeprzeć jego ścian patykami. Wąwóz niegdyś był... jaskinią, ale jej strop runął. Dlatego turyści podpierają jego ściany, aby się nie zawaliły.

Dolina Kościeliska kończy się Halą Ornak, na której stoi schronisko. Czas dojścia do niej latem to 1,5-2 h.

4. Dolina Chochołowska

Największa z tatrzańskich dolin w Polskiej części Tatr. Ma aż 10 km długości, jest szeroka i dość płaska. Nadaje się na spacer o każdej porze roku – w końcu nie trzeba jej pokonać w całości. Latem połowę długości doliny można pokonać Kolejką Turystyczną Rakoń. Jeśli maluchy będą marudne, dalej można pojechać bryczką – aż do schroniska na Polanie Chochołowskiej.

Latem w dolinie można po prostu wejść na łąkę w pobliżu szlaku, rozłożyć koc i dać dzieciakom brykać w pięknym otoczeniu. Taka możliwość jest na samym początku doliny, na Siwej Polanie, gdzie latem często wypasają się owce. Zimą spacer Doliną Chochołowską pozwala w bezpiecznych warunkach posmakować zimy w prawdziwych górach.

Latem dotarcie pieszo do schroniska zajmuje z dziećmi ponad 2,5 godziny, zimą oczywiście czas przejścia jest dłuższy.

5. Rusinowa Polana i Wiktorówki

Spacer na każda porę roku. Szlak wiedzie z Wierchu Poroniec (tu jest parking). Początkowo wiedzie pod górę, ale później się wypłaszcza. Po godzinie marszu ścieżką prowadzącą w lesie (zimą jest tu przepięknie!) dociera się na Rusinową Polanę, na której są stoły i ławy, a w sezonie letnim działa bacówka sprzedająca sery. Z tego miejsca rozciąga się fantastyczny widok na Tatry Wysokie i Bielskie.

Z Rusinowej Polany warto przejść się na Wiktorówki do pięknej drewnianej Kaplicy Matki Bożej Jaworzyńskiej na Wiktorówkach. To tylko 10 minut latem.


Zobacz także:

Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Adobe Stock
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Bon turystyczny można zrealizować również na atrakcje dla dzieci. Coraz więcej parków rozrywki oferuje bilety wstępu, za które można zapłacić bonem, pod warunkiem zakupienia ich w ramach specjalnego pakietu z wyżywieniem lub noclegiem. Sprawdź, jakie atrakcje turystyczne przysługują na bon turystyczny.

Od stycznia 2021, aby zrealizować bon turystyczny, nie trzeba jedynie wykupować noclegu . Bonem można opłacić również np. wstęp do parku rozrywki, pod warunkiem że dokupimy w ramach specjalnego pakietu kupon na posiłek. Przygotowaliśmy listę z podpowiedziami, jakie atrakcje turystyczne dla dzieci można opłacić bonem turystycznym i co wchodzi w skład pakietów przygotowanych przez polskie parki rozrywki i inne instytucje świadczące tego typu usługi dla klientów chcących zrealizować bon. Wyjaśniamy też, jakie atrakcje czekają na dzieci w miejscach noclegowych, które mają specjalną ofertę dla płacących bonem.  Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci Pełna i aktualna lista podmiotów gospodarczych przyjmujących bony turystyczne znajduje się na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej (POT), na której działa  wyszukiwarka podmiotów akceptujących bony.  Miejsca, w których można realizować bon, wyszukuje się po nazwie podmiotu lub po miejscowości. Niestety nie zawsze nazwa pozwala odgadnąć, jakie usługi są z nią związane, dlatego wybraliśmy atrakcje dla dzieci, w których można płacić bonem, pod warunkiem połączenia biletu wstępu z dodatkową usługą.  Energylandia w Zatorze Największy park rozrywki w Polsce. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – nawet dzieci od 2 roku życia będą mogły korzystać z licznych atrakcji. Są tu karuzele, kolejki, spływy łódkami, autodromy i liczne wodne atrakcje w ramach Parku Wodnego. Na terenie Energylandii można nocować i zjeść posiłki. Elektroniczny bilet jednodniowy dla dzieci do 3 lat kosztuje 1 zł, dla dzieci do 140 cm wzrostu – 99 zł, a dla większych odwiedzających – 149 zł. Aby za pobyt w Energylandii zapłacić bonem, musisz dokupić kupon na posiłek za 50 zł lub nocleg na polu namiotowym za 10 zł. Sprawdź, jak wykorzystać bon turystyczny w Energylandii....

bieszczady atrakcje dla dzieci
Adobe Stock
Czas wolny
Bieszczady – atrakcje dla dzieci. Gdzie w Bieszczady z dziećmi i co zwiedzić?
Bieszczady – atrakcje dla dzieci obejmują tu przede wszystkim przyrodę i fantastyczne widoki, ale też muzea, parki ze zwierzętami i atrakcje sportowe. Do wyboru jest cała masa ciekawych miejsc. Podpowiadamy, co robić z dziećmi w Bieszczadach.

Planując odwiedzenie bieszczadzkich atrakcji dla dzieci trzeba będzie dokonać wyboru, bo nie sposób podczas jednego wyjazdu zobaczyć je wszystkie! To, co możemy podpowiedzieć, to taki ich dobór, aby pokazać dzieciakom różne oblicza Bieszczad . Niech pobyt w parkach linowych, na basenach i w muzeach nie przysłoni wam tego, co w Bieszczadach najpiękniejsze – przyrody! Dlatego nasza rada brzmi: wybierzcie przeróżne atrakcje dla dzieci, a ułatwi wam to nasz spis, w którym przypisaliśmy je do różnych kategorii, ale też opisujemy popularne atrakcje w znanych miejscach. To mogą być wasze najbardziej udane wakacje z dziećmi w Polsce ! Uwaga! W związku z epidemią koronawirusa przed wyprawą do wybranej atrakcji warto zadzwonić i dowiedzieć się, czy i na jakich warunkach funkcjonuje! Spis treści: Bieszczady – szlaki dla dzieci Polańczyk i Solina – atrakcje dla dzieci Tarnica z dzieckiem Połonina Wetlińska z dzieckiem Atrakcje przyrodnicze w Bieszczadach Bieszczady – sportowe atrakcje dla dzieci Bieszczady – atrakcje dla dzieci – muzea i zabytki Bieszczady – szlaki dla dzieci Poniżej nasze propozycje łatwych wycieczek bieszczadzkimi szlakami. Pamiętajcie, że kolor szlaku nie oznacza stopnia trudności tak, jak ma to miejsce w przypadku tras narciarskich. Dlatego nie zniechęcajcie się, gdy zobaczycie szlak np. czerwony. O trudności decyduje w Bieszczadach długość trasy, gdyż nie ma tu bardzo stromych podejść i ścieżek nad przepaścią. Poza sprawdzonymi trasami, które tu proponujemy, możecie śmiało wybierać szlaki i planować wycieczki samodzielnie, kierując się czasami przejść , które są podawane w przewodnikach i na znakach turystycznych. Trzeba jedynie pamiętać, że są to czasy orientacyjne podane dla przeciętnej osoby dorosłej. Pokonanie tej samej drogi z małym dzieckiem może wam...

największe parki rozrywki w Niemczech
Adobe Stock
Aktualności
Parki rozrywki w Niemczech – 6 największych parków [ceny, atrakcje, bezpieczeństwo]
Parki rozrywki w Niemczech słyną z atrakcji dla dzieci, a wśród nich są tak znane miejsca jak Europa Park, Legoland czy park rozrywki pod Berlinem – Tropical Islands. Bilety trzeba kupić z wyprzedzeniem przez internet i dobrze zaplanować pobyt, tak aby nie przekroczyć budżetu.

Mamy dla was 6 najlepszych parków rozrywki w Niemczech. Są w nich karuzele, atrakcje wodne i rollercoastery, a także infrastruktura ułatwiająca życie rodzicom z małymi dziećmi. Zobaczcie, ile to kosztuje i jak korzystać z atrakcji w niemieckich parkach rozrywki. Parki rozrywki w Niemczech: 1. Tropical Islands 2. Europa-Park 3. Heide-Park 4. Legoland Niemcy 5. Phantasialand 6. Belantis zasady bezpieczeństwa w parkach ABC podróży do parku 1. Park rozrywki Berlin – Tropical Islands Park rozrywki Berlin to centrum rekreacyjno-rozrywkowe typu indoor znajdujące się 60 km pod Berlinem. Pod krytym namiotem o powierzchni 4 tys. 400 metrów kwadratowych znajduje się las tropikalny z temperaturą powietrza 26°C, ciepłym morzem o temperaturze 28°C i piaszczystą plażą o długości 200 metrów. Ten ogromny aquapark cieszy się niesłabnącą popularnością wśród gości z całej Europy. Atrakcje Tropical Islands: Jungle Splash – plac wodny ze 100 wodnymi atrakcjami takimi jak ślizgawki, pistolety wodne, siatka do wspinaczki, ślizgawki wodne ze specjalnymi oponami do zjeżdżania oraz turboślizgawki dla lubiących adrenalinę (z prędkością nawet do 70 kilometrów na godzinę), Laguna – grota z wodospadem, kanał ze sztucznymi falami, podziemne ślizgawki, jacuzzi, Amazonia – zewnętrzna strefa Tropical Islands z Whitewater River – 250-metrową „dziką" rzeką ze sztucznym nurtem i Pororoca – stojącą falą, zjeżdżalnie wodne o wysokości 27 metrów, Princess Moanna – statek, z którego można zjeżdżać prosto do wody, samochodziki „bumper cars" o napędzie elektrycznym (dla małych dzieci). Goście mają do dyspozycji różne formy zakwaterowania: namioty na skraju dżungli, bungalowy, apartamenty, domki wypoczynkowe, hotele oraz camping Tropical Islands. Kompleks...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj