atrakcje dla dzieci Gdańsk
Adobe Stock/ johnkruger1
Czas wolny

Gdańsk – atrakcje dla dzieci, które urozmaicą wasz pobyt!

Atrakcje dla dzieci w Gdańsku urozmaicą leniwe wylegiwanie się nad polskim morzem. Ciekawe miejsca, które tutaj znajdziecie, nie pozwolą wam się nudzić nawet przez chwilę – i to niezależnie od pogody!

W naszym przewodniku znajdziecie atrakcje dla dzieci w Gdańsku, które pozwolą im poznać nieco historię tego niezwykłego miasta i miejsca, w których najmłodsi mogą spożytkować swoją energię. Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomoże wam w zaplanowaniu niezapomnianego urlopu nad morzem.

Najlepsze atrakcje dla dzieci w Gdańsku:

 1. Główne miasto Gdańsk
 2. Muzeum Wnętrz Mieszczańskich
 3. Galeria Starych Zabawek
 4. Ośrodek Kultury Morskiej
 5. Muzeum Bursztynu w Starym Mieście
 6. Teatr Miniatura
 7. Europejskie Centrum Solidarności i Wydział Zabaw
 8. Gdański Ogród Zoologiczny
 9. Interaktywne mini ZOO – Zwierzaki nad Potokiem
 10. Centrum Hewelianum
 11. Loopy's World – największy na Pomorzu plac zabaw
 12. Kraina Zabawy w Parku Nadmorskim
 13. Stadion Energa Gdańsk

Jak przygotować się na egzotyczną podróż z dzieckiem? [WIDEO]

Główne miasto Gdańsk

Fontanna Neptuna Gdańsk
Adobe Stock/ kite_rin

Gdańskie centrum ma niepowtarzalny klimat, w którym portowe zabytki i rekonstrukcje budowli przeplatają się z mieszczańskimi budowlami. Choć najmłodszych może nie zainteresować wybitna architektura, którą możemy zobaczyć w Trójmieście, to z pewnością zainteresują ich sklepy pamiątkowe i restauracje, które znajdują się głównie w ścisłym centrum.

Na szczególną uwagę zasługuje Trakt Królewski, czyli ulica Długa, która została doskonale odbudowana po bombardowaniu w czasie II WŚ. To tutaj znajduje się Złota Brama czy Fontanna Neptuna.

Spacerując od centrum wzdłuż nabrzeża Motławy, natraficie też na reprezentatywny napis Gdańsk, przy którym polscy turyści uwielbiają robić zdjęcia.

Muzeum Wnętrz Mieszczańskich

Muzeum Wnętrz Mieszczańskich
Adobe Stock/ Posztós János

Najmłodsi rzadko doceniają kunszt architektury z ubiegłych wieków. Są jednak zabytki, które ciężko pominąć będąc w Gdańsku, a jednym z nich jest Dom Uphagena, znany także jako Muzeum Wnętrz Mieszczańskich.

To jedyna kamienica mieszczańska z XVIII wieku, która jest dostępna w Polsce do zwiedzania. Jest to także wyjątek na skalę europejską, gdyż w całej Europie jest zaledwie garstka takich miejsc.

Można w niej zobaczyć, jak wyglądało mieszczańskie wyposażenie wnętrz w XVIII wieku. Dla dzieci oglądanie „dziwacznych” boazerii to niemała gratka, gdyż taki świat znają wyłącznie z filmów historycznych.

Nie jest to jednak najlepsza atrakcja dla dzieci w Gdańsku dla rodzin, które mają bardzo małych podopiecznych. Takie wnętrza raczej nie nadają się do eksploracji świata poprzez dotyk, dlatego miła wizyta może zamienić się w mały koszmarek.

Adres: Długa 46/47, Gdańsk

Galeria Starych Zabawek

Galeria Starych Zabawek
Galeria Starych Zabawek w Gdańsku

Kolejną ciekawą atrakcją dla dzieci, która przestawia realia codzienności z przeszłości, jest Galeria Starych Zabawek. W tym miejscu dorośli będą mogli udać się w sentymentalną podróż do świata dzieciństwa, a najmłodsi nie będą mogli nadziwić się odmiennością zabawek z XX wieku.

Galeria Starych Zabawek przedstawia zbiory zabawek polskiej produkcji z lat 1920-1989. Dzieci mogą poznać przedmioty, którymi bawili się nie tylko ich rodzice, lecz także dziadkowie.

Adres: Piwna 19/21, Gdańsk

Ośrodek Kultury Morskiej

Ośrodek Kultury Morskiej Gdańsk
Adobe Stock/ zbg2

Ośrodek Kultury Morskiej jest najmłodszym oddziałem Narodowego Muzeum Morskiego. To jedno z najnowocześniejszych muzeów jest kompleksowym centrum wiedzy o morzu.

Całą rodziną możecie tutaj poznać tajniki sterowania czy zasady powstawania fal tsunami. Dowiecie się, jak wyglądają zasady kierowania statkami na polskim morzu, a także usłyszycie ciekawe informacje dotyczące łodzi i statków z ciekawych zakątków świata.

W obiekcie znajduje się sala interaktywna „Ludzie statki porty” oraz przeróżne wystawy w tym m.in. wystawa „Łodzie ludów świata” czy „Statki nasza pasja”.

Adres:  Tokarska 21/25, Gdańsk

Więcej informacji: https://nmm.pl/osrodek-kultury-morskiej/

Muzeum Bursztynu w Starym Mieście

Muzeum Bursztynu Gdańsk
Adobe Stock/ mpodrucki

Stare Miasto obfituje w przeróżne zabytki, jednak większość z nich niekoniecznie zostanie doceniona przez najmłodszych. Wasze najlepsze atrakcje dla dzieci w Gdańsku możecie urozmaicić o Muzeum Bursztynu.

W czasie wizyty dowiecie się, jak wydobywana jest skamieniała żywica, a także jak rozpoznać prawdziwą bursztynową biżuterię. Taka atrakcja z pewnością zachwyci małe damulki, które uwielbiają pałaszować w biżuterii swoich mam.

Adres: Wielkie Młyny 16, Gdańsk

Więcej informacji: https://muzeumgdansk.pl/oddzialy-muzeum/muzeum-bursztynu/

Teatr Miniatura

Teatr Miniatura to doskonałe miejsce, które zapewni wam moc rozrywki, gdy dopadnie was wakacyjna niepogoda.

Z historycznych ciekawostek możemy wam powiedzieć, że jest to jeden z najstarszych teatrów w Polsce. W jego repertuarze przez cały rok pojawiają się przeróżne spektakle dla dzieci. Możecie między innymi zobaczyć aktorów odgrywających słynną bajkę „Jaś i Małgosia” czy odwiedzić niezwykłe Laboratorium Pana Kleksa, który także dość często jest wystawiany przez artystów.

Adres: aleja Grunwaldzka 16, Gdańsk

Europejskie Centrum Solidarności i Wydział Zabaw

Europejskie Centrum Solidarności Gdańsk
Adobe Stock/ Patryk Kosmider

Jeśli szukacie miejsca, które w ciekawy sposób przedstawi najmłodszym zalążek polskiej historii, to wasz rodzinny wypad nie powinien ominąć wizyty w Europejskim Centrum Solidarności.

W tym obiekcie na starsze dzieci czeka interaktywna wystawa, dzięki której poznają ideę Solidarności oraz kluczowe postulaty strajków mających miejsce w stoczni gdańskiej. Ze względu na to, że taka lekcja historii może znudzić nieco najmłodszych, to w Europejskim Centrum Solidarności przygotowało specjalne miejsce dla takiej grupy. Dodatkową atrakcją jest Wydział Zabaw, w którym najmłodsze dzieciaki mogą sterować interaktywnymi zabawkami czy tworzyć wieże z wielkich klocków.

Adres: pI. Solidarności 1, Gdańsk

Więcej informacji: https://www.ecs.gda.pl/

Karuzela w Gdańsku

Karuzela w Gdańsku
Adam Wrobel/Adobe Stock

Nowa atrakcja dla dzieci w Gdańsku, którą pokochają wasze maluchy. To wielka włoska karuzela, która ma wysokość dwóch pięter i średnicę aż 12 metrów. Dzieci mogą przejechać się na konikach bądź w karocach w bajkowych okolicznościach. 

Największe wrażenie zrobi na was wieczorem, gdy wszystkie elementy są szczegółowo podświetlone.

Adres: Targ Rybny, Gdańsk

Gdański Ogród Zoologiczny

ZOO Gdańsk
ZOO Gdańsk

Jeśli wasze maluchy uwielbiają zwierzaki, to obowiązkową atrakcją dla dzieci w Gdańsku jest ZOO. Na 125 hektarach czeka na was aż 868 zwierząt!

Wizyta w Gdańskim ZOO będzie wyjątkowo ciekawa, dzięki przemyślanej grze terenowej. Pracownicy Ogrodu Zoologicznego stworzyli specjalną mapkę do gry terenowej „Odkrywca Gdańskiego ZOO”. Każde dziecko na początku swojej podróży po zakamarkach świata zwierzęcego dostaje bezpłatną mapkę z punktami, w których zaznaczone są skarby! Po odnalezieniu wszystkich miejsc na mapie, na małego podróżnika czeka nagroda – tytuł i legitymacja Odkrywcy Zdobywcy.

Taka motywacja zachęca dzieci w każdym wieku do dokładnego zapoznania się ze stanowiskami w ZOO i dokładnego przeczytania wszystkich informacji o zwierzakach – jeśli dzieci są zbyt małe, by samodzielnie czytać, to będzie przydatna mała pomoc od rodziców.

Gdańskie ZOO jest szczególnie przyjazne dzieciom. Nie tylko ze względu na ciekawą grę terenową, lecz także wózków-taczek, które są dostępne dla rodzin z dziećmi. Możecie w nich wygodnie wozić najmłodszych uczestników wycieczki, podczas gdy starsze dzieci mogą zabawić się w małego odkrywcę.

Adres: Karwieńska 3, Gdańsk

Więcej informacji: https://zoo.gda.pl/

Interaktywne mini ZOO – Zwierzaki nad Potokiem

ZOO to świetna atrakcja dla dzieci w Gdańsku w czasie pogodnych dni, jednak dość często najmłodsi czują się sfrustrowani tym, że nie mogą mieć interakcji ze zwierzakami. Na szczęście tuż obok Gdańska, znajdziecie doskonałą odpowiedź na te niekoniecznie przyjemne emocje.

W Żukczynie mieści się interaktywne mini ZOO, w którym alpaki, emu, lamy czy strusie są na wyciągnięcie ręki! Najmłodsi mogą pogłaskać czy nakarmić zwierzaki. Tak bliski kontakt z tak bardzo egzotycznymi zwierzętami jak alpaki czy emu robi wrażenie nawet na dorosłych, którzy wraz z dziećmi mogą poznać bliżej świat zwierząt.

Adres: Nad Potokiem 5, Żukczyn

Więcej informacji: https://zwierzakinadpotokiem.pl/

Centrum Hewelianum

Centrum Hewalianum to wyjątkowe miejsce, gdzie nauka łączy się zabawą. Czeka tu na was mnóstwo atrakcji, które w przystępny sposób tłumaczą nie tylko Gdańsk i jego historię, lecz także podstawowe prawa fizyki czy geografię. Obiekt można podzielić na część bezpłatną oraz płatną.

Bezpłatna atrakcje przyjazne dzieciom w Hewelianum

W bezpłatnej części obiektu dzieci mogą zapoznać się z burzliwą historią Gdańska, korzystając z 14 stałych ekspozycji schronów, remiz artyleryjskich i laboratoriów amunicyjnych. Mądrale będą mogły dokładnie zapoznać się z opisami walk, które odbywały się w Trójmieście, gdyż realistyczną scenografię dopełniają makiety zawierające informacje praktyczne.

W części „Zabawy z Historią” maluchy mogą dowiedzieć się także, jak liczyło się armatnie kule czy ładowało broń. Wśród najmłodszych sporą atrakcją cieszy się wirtualna przymierzalnia mundurów. Dzieciaki mogą sprawdzić, jak wyglądaliby w mundurach poszczególnych armii.

Płatne atrakcje dla dzieci – Gdańsk, Hewelianum

Choć już bezpłatne atrakcje dla dzieci na Górze Gradowej są bardzo ciekawe, to w płatnej części czeka na was jeszcze więcej zabawy dla całej rodziny.

W obiekcie znajdziecie trzy interaktywne wystawy:

 • Dookoła świata” – wystawa, na której 90 interaktywnych stanowisk przedstawia 7 kontynentów. Dzieci mogą poznać tu kultury z całego świata poprzez zabawę.

 • Łamigłówka” – wystawa, która zabierze starsze dzieci do magicznego świata matematyki. Tutaj czekają na was matematyczne ciekawostki i łamigłówki dla całej rodziny.

 • Z Energią” – wystawa, dzięki której zgłębicie tajniki kosmosu i energii. Dowiecie się między innymi, jak wiązka światła powoduje ruch samolotów czy zobaczycie Ziemię z perspektywy kosmosu.

Oprócz interaktywnych wystaw, które wywołują niesamowite wrażenie zarówno na najmłodszych, jak i tych nieco starszych dzieciach, w Hewalium czekają na was także specjalne warsztaty. W Warsztatach Wyobraźni dzieci z pomocą pracowników stworzą własne zabawki! Kreatywny Plac Zabaw zabierze najmłodszych do bajkowych krain, gdzie kosmiczne barwy i nieregularne kształty przedmiotów zachęcają dzieci do poznania świata fizyki. A w Laboratorium Ruchu dowiecie się całą rodziną, na czym polega ruch i przez co jest sterowany!

Śmiało możemy stwierdzić, że Hewelianum to kraina zabawy, która w przystępny sposób przekazuje istotną wiedzę o otaczającym nas świecie.

Adres: Grabowa 6, Gdańsk

Witryna internetowa: https://hevelianum.pl/

Loopy's World – największy na Pomorzu plac zabaw

atrakcja dla dzieci w Gdańsku
Adobe Stock/ pietrach81

A co można robić z dzieckiem w Gdańsku, jeśli pogoda nie dopisze, a najmłodsi turyści mają nieposkromione pokłady energii? W takim przypadku warto odwiedzić Loopy's World – największy plac zabaw na Pomorzu Zachodnim, a być może i największy zadaszony plac zabaw w Polsce (opinie na ten temat są podzielone).

Loopy's World to nie tylko zadaszona sala zabaw, lecz zadaszony park rozrywki, który zabierze wasze dzieci w podróż po trampolinach i dmuchańcach. W tym miejscu najmłodsi mogą się zanurzyć w wielkim basenie z kulkami, podczas gdy ich rodzice będą spokojnie odpoczywać w sektorze barowym.

Adres: aleja Grunwaldzka 229, Gdańsk

Więcej informacji: https://loopys.pl/gdansk/

Kraina Zabawy w Parku Nadmorskim

Wśród ciekawych miejsc, w których dzieci mogą rozładować swoją energię, jest także Kraina Zabawy. To atrakcja dla dzieci w Gdańsku, która znajduje się na świeżym powietrzu.

Kraina Zabawy to największy plenerowy plac zabaw, na którym znajdziecie różne ciekawe atrakcje, a wśród nich m.in. skate park, zjeżdżalnie czy drabinki wspinaczkowe.

Adres: Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Gdańsk

Stadion Energa Gdańsk

stadion Energa Gdańsk
Adobe Stock/ Tomasz Warszewski

Stadion Arena Gdańsk to także świetne miejsce na rodzinny spacer. Fani piłki nożnej mogą zobaczyć z bliska wszelkie zakamarki bursztynowej areny (m.in. wnętrza sali konferencyjnej, szatnie, w której przebierają się sportowcy czy Muzeum Lechii Gdańsk).

Będąc na Stadionie Energa, warto odwiedzić także jego drugą część – Fun Arena. To właśnie tutaj możecie oddać się szalonej zabawie. Czekają tu na was różne tory przeszkód, skoki na bungee, gokarty, punkt widokowy czy zjazd na trylorce.

Dla najmłodszych dzieci została przygotowana tzw. Playground Arena, czyli wielki plac zabaw o powierzchni 1500 m2. Znajdziecie tu przeróżne atrakcje dla najmłodszych, lecz do najbardziej obleganych należą z pewnością statek piracki ze skarbami oraz ścieżka rowerowa przeznaczona do nauki jazdy.

Miłośnicy skoków na trampolinach powinni odwiedzić także Movement Arena, czyli park trampolin stadionu Energi, który został przygotowany dla amatorów parkur i kalisteniki.

Dzieci do 4 roku życia mogą korzystać z wszystkich atrakcji za darmo.

Adres: Pokoleń Lechii Gdańsk 1, Gdańsk

Więcej informacji: http://www.stadionenerga.pl/

Trójmiasto
Adobe Stock/ Aleksander
Czas wolny
Najlepsze atrakcje dla dzieci – Trójmiasto i okolice
Od nudy na wakacjach uratują was ciekawe atrakcje dla dzieci. Trójmiasto oferuje wiele wyjątkowych miejsc, w których możecie spędzić czas na zabawie i nauce. Poznaj z nami najciekawsze z nich!

W naszym zestawieniu znajdziecie zarówno kulturowe atrakcje dla dzieci w Trójmieście, jak i bardziej sportowe obiekty, na których najmłodsi mogą się wyszaleć. Aby ułatwić wam wyszukanie odpowiednich obiektów, wszystkie miejsca umieściliśmy od wschodniej do zachodniej linii brzegu – Gdańsk, Gdynia, Sopot. Najciekawsze atrakcje dla dzieci w Trójmieście i okolicach: Galeria Starych Zabawek Europejskie Centrum Solidarności Ośrodek Kultury Morskiej Karuzela Gdańska Grodzisko w Sopocie Muzeum Marynarki Wojennej Centrum Hewelianum ZOO w Gdańsku Loopy's World – największy plac zabaw na Pomorzu FUN Arena Gdańsk Aquapark Sopot Plac zabaw na plaży Aquapark w Redzie Centrum Nauki Experyment Akwarium Gdyńskie Adventure Park Gdynia Kolibki JUMPCITY w Gdańsku i Gdyni Galeria Starych Zabawek To doskonałe miejsce, którym dzieci mogą poznać historię polskich zabawek . Galeria Starych Zabawek przedstawia zbiory polskiej produkcji z 1920-1989. Najmłodsi mogą zobaczyć, czym bawili się ich rodzice, dziadkowie, a nawet pradziadkowie! Adres : Piwna 19/21, Gdańsk Europejskie Centrum Solidarności W Gdańsku rozgrywały się istotne wydarzenia historyczne dotyczące polskich stoczni. W Europejskim Centrum Solidarności dzieci mogą poznać zalążek historii na jednej z interaktywnych wystaw. Z pewnością jest to atrakcja dla nieco starszych podopiecznych, lecz pracownicy obiektu zadbali o to, by w tym miejscu znalazły się atrakcje dla całych rodzin . Podczas gdy starszaki będą poznawać trudną historię Polski, maluchy mogą oddać się dobrej zabawie w Wydziale Zabaw. Czeka tam na nich wiele interaktywnych zabawek oraz mega klocki, z których mogą tworzyć przeróżne budowle. Adres : Solidarności 1, Gdańsk Ośrodek Kultury Morskiej...

Ustka atrakcje
Adobe Stock/ stepmar
Czas wolny
Najlepsze atrakcje dla dzieci w Ustce i okolicach
Najlepsze atrakcje dla dzieci w Ustce nie pozwolą wam się nudzić podczas rodzinnego wyjazdu. W tej popularnej nadmorskiej miejscowości znajdziecie niejedno miejsce, które zapewni moc rozrywki zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych uczestników wycieczki.

W naszym przewodniku zawarliśmy turystyczne, kulturowe i aktywne atrakcje dla dzieci w Ustce. Mamy nadzieję, że tak kompleksowy przewodnik pomoże wam zaplanować udane, rodzinne wakacje, na których najmłodsi nie będą się nudzić! Najlepsze atrakcje dla dzieci w Ustce i okolicach: Atrakcje turystyczne dla dzieci w Ustce Latarnia Morska Promenada nadmorska Słowiński Park Narodowy Piaszczysta plaża w Ustce Bunkry Blüchera  Muzea przyjazne dzieciom Muzeum Ziemi Usteckiej Muzeum Bursztynu Muzeum Minerałów Muzeum Chleba Muzeum Figur Woskowych Parki rozrywki w Ustce   Dolina Charlotty MegaLandia Family Park Park linowy Aquaparki – Ustka i okolice Park Wodny Redzikowo Aquapark w hotelu Lubicz Atrakcje turystyczne dla dzieci w Ustce Latarnia Morska Latarnia w Ustce to jeden z obowiązkowych punktów na mapie, który warto odwiedzić. Została wybudowana w XIX wieku i, pomimo działań wojennych, do tej pory poddano ją wyłącznie niewielkim renowacjom. Znajdziecie ją tuż przy wejściu do Usteckiego portu po wschodniej stronie falochronu. Z dziećmi możecie wejść na szczyt latarni morskiej, z którego rozpościerają się piękne widoki na morze . Najmłodszych z pewnością zainteresuje legenda ducha Ustka, który ma postać pół ryby i pół kobiety. Warto zapytać o nią lokalnego przewodnika! Adres : ul. Marynarki Polskiej 1, Ustka Promenada nadmorska Od portu do placu Solidarności wzdłuż wschodniej plaży rozciąga się reprezentatywna Nadmorska Promenada. Ma ponad 1 km długości i mieści się tuż nad brzegiem morza. Na nadmorskiej promenadzie oprócz wyjątkowych widoków czeka na was wiele ulicznych atrakcji, straganów czy budek gastronomicznych ....

gdzie na weekend z dzieckiem
Adobe Stock
Czas wolny
Gdzie na weekend z dzieckiem? Atrakcyjne miejsca dla dzieci w Polsce
Gdzie wybrać się na weekend z dzieckiem, aby zobaczyć coś wyjątkowego i aktywnie spędzić czas? Mamy dla was kilkanaście rodzinnych atrakcji w Polsce, które podbiją serca najmłodszych, a w dorosłych obudzą dziecko.

Możliwości spędzenia ciekawego weekendu z dziećmi w Polsce jest wiele – od wodnych atrakcji, przez wstęp do świata baśni, bajek i fantazji (czyli to, co dzieciaki lubią najbardziej!) aż po arcyciekawe przygody techniczne i historyczne w jednym. Wśród wielu inspiracji na weekendowy wyjazd z dziećmi na pewno wybierzecie coś odpowiedniego dla siebie. W wielu z tych atrakcji można płacić bonem turystycznym . Gdzie w takim razie pojechać na weekend z dzieckiem? Podpowiadamy! Spis treści: Gdzie pojechać na weekend z dziećmi? Atrakcyjne miejsca dla dzieci: Afrykarium Wrocław Hydropolis – Centrum Edukacji Ekologicznej Park od Poland Magiczne Ogrody w Janowcu nad Wisłą Inwałd Park: Świat Marzeń, Dinolandia, Warownia, Mini ZOO, Ogród JP II Farma Iluzji Mościska Energylandia Kopalnia Guido Zabrze EC1 Łodź& – Miasto Kultury Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku Se-Ma-For – Muzeum Animacji – Łódź Europejskie Centrum Bajki Pacanów Centrum Nauki Kopernik Centrum Nauki Leoanardo da Vinci Centrum Nauki Experyment w Gdyni Havelianum w Gdańsku Świat Labiryntów Bliziny Malta Ski Poznań Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko Park Rozrywki w Julinku Gdzie pojechać na weekend z dziećmi? W Polsce nie brakuje miejsc, do których możesz pojechać z dziećmi na weekend. Przy wyborze musisz zastanowić się przede wszystkim, czy dana atrakcja jest odpowiednia dla dziecka w twoim wieku. Weź pod uwagę także preferencje malca. Jeśli dziecko jest małym odkrywcą, na pewno przypadnie mu do gustu Centrum Nauki Kopernik, a jeśli jest aktywne, pokocha Park Julinek. Mało które dziecko (i to bez względu na wiek) nie będzie zadowolone z wizyty w ZOO. Jedno jest pewne: jest w czym wybierać!  Gdzie wybrać się na weekend z niemowlakiem?...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
mata na piknik
Pielęgnacja
Jedziecie na piknik? Oto 6 wskazówek, dzięki którym się uda
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Podróże z Marko BeSafe
Rozwój
Oto sposób na przewożenie dziecka 5 razy bezpieczniej niż dotąd!
Partner
Polecamy
Porady
jak ubierać noworodka latem
Noworodek
Jak ubierać noworodka latem, żeby go nie przegrzać?
Małgorzata Wódz
Nowe urlopy dla rodziców
Prawo i finanse
Nowe urlopy dla rodziców w 2022 roku: od kiedy więcej dni wolnych?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Rabarbar w ciąży
Dieta w ciąży
Czy w ciąży można jeść rabarbar? Tak, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy
Luiza Słuszniak
imiona unisex
Imiona
Imiona unisex – jak nazwać dziecko bez wskazywania na płeć? 168 propozycji!
Ewa Janczak-Cwil
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
wyprawka noworodka
Niemowlę
Wyprawka dla noworodka na lato: ubranka i rzeczy do szpitala [LISTA ZAKUPÓW]
Małgorzata Wódz
uczulenie na jad pszczeli / uczulenie na jad osy
Zdrowie
Uczulenie na jad pszczeli i jad osy: objawy, co robić i jak przebiega leczenie
Katarzyna Pinkosz
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania
Dieta w ciąży
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania 
Luiza Słuszniak
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
domowe sposoby na komary
Aktualności
Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Joanna Biegaj
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz