Atrakcje dla dzieci w Karpaczu
Jolanta/Adobe Stock
Czas wolny

Karpacz – atrakcje dla dzieci na pogodę i niepogodę

Atrakcje dla dzieci w Karpaczu nie pozwolą wam się nudzić nawet w najbardziej ulewną pogodę! W tym mieście znajdziecie wiele ciekawych miejsc dla najmłodszych, gdzie czeka na nich masa zabawy.

W naszym zestawieniu przedstawiamy atrakcje dla dzieci w Karpaczu zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci. Mamy nadzieję, że nasz mini przewodnik urozmaici wasz rodzinny wyjazd, a miejsca, które odwiedzicie, zapewnią wam masę endorfin.

Najlepsze atrakcje dla dzieci w Karpaczu:

  1. Muzea przyjazne dzieciom w Karpaczu
  2. Miejsca i parki rozrywki dla dzieci w każdym wieku
  3. Najlepsze atrakcje turystyczne dla dzieci – Karpacz

Jak przygotować się na egzotyczną podróż z dzieckiem? [WIDEO]

Muzea przyjazne dzieciom w Karpaczu

Miejskie Muzeum Zabawek

stare zabawki Karpacz
Adobe Stock/ Arcansél

Muzeum Zabawek to wyjątkowe miejsce, w którym nawet dorośli mogą wrócić pamięcią do swoich wspomnień z dzieciństwa. W tej karkonoskiej atrakcji dla dzieci odnajdziecie przekrój zabawek sięgających nawet XVIII-wieku. Nie są to jednak zabawki pochodzące wyłącznie z polskich zbiorów. Zobaczycie kolekcję lalek z najdalszych zakątków świata, w tym m.in. z Australii, Meksyku czy Japonii.

Ulubionym punktem najmłodszych w tym miejscu jest bajkowa scenografia Kazimierza Wiśniaka, która tchnęła „życie” w zbiory lalek. Możecie na niej całą rodziną podziwiać zabawki, które uczą się czy spacerują.

Mamy małych mężczyzn zapewniamy, że lalki nie są jedynymi atrakcjami, które tutaj znajdziecie. Miejskie Muzeum Zabawek posiada także zbiory samochodów czy klocków lego, które z pewnością zaciekawią także chłopców.

Adres: Kolejowa 3, Karpacz

Więcej informacji: strona internetowa Miejskie Muzeum Zabawek

Prywatne Muzeum Techniki i Budowli z klocków LEGO

muzeum lego w Karpaczu
Adobe Stock/ Tatsiana

Klocki LEGO to rodzaj zabawki, która łączy pokolenia. Kochają je zarówno dorośli, jak i dzieci, dlatego, jeśli wybieracie się na rodzinne wakacje w Karpaczu i jesteście fanami LEGO, to polecamy wam wybrać się do Muzeum Techniki i Budowli z klocków LEGO.

Możecie tu nie tylko oglądać okazałe eksponaty z limitowanych edycji, które przedstawiają np. świat Star Wars, lecz także pobudzić swoją kreatywność i samodzielnie skonstruować własną budowlę.

Adres: Mickiewicza 11, Karpacz

Więcej informacji: Muzeum Techniki i Budowli z klocków LEGO

Muzeum Konsol Gier Video

Muzeum Konsol Gier Wideo Karpacz
Adobe Stock/ wasan

W tym samym budynku co Muzeum Techniki i Budowli z klocków LEGO mieści się Muzeum Konsol Gier Video. Ta atrakcja dla dzieci w Karpaczu rozkocha w sobie nie tylko najmłodszych, lecz także dorosłych, którzy będą mogli tu wrócić pamięcią do swojego dzieciństwa.

Możecie tu wspólnie zagrać w retro gry z lat 80. i 90. na starych konsolach! Commodore 64, Atari 7800 czy Intellivision to tylko niektóre konsole, z których możecie tutaj skorzystać i pokazać dzieciom, jak wyglądało granie i zabawa w epoce bez komputerów.

Adres: Mickiewicza 11, Karpacz

Więcej informacji: Muzeum Gier Video

Muzeum Sentymentów

Muzeum Sentymentów Karpacz
Adobe Stock/ marketanovakova

Choć nie jest to aż tak bajkowa atrakcja dla dzieci w Karpaczu, jak te wymienione wyżej, to dla najmłodszych może ona przybierać postać fikcji. Muzeum Sentymentów to doskonałe miejsce, w którym możecie pokazać dzieciom, jak wyglądał świat w PRL-u.

Ekspozycja przedstawia ponad 10 pokoi tematycznych, w których są charakterystyczne dla epoki PRL-u przestrzenie mieszkalne. Dzieci mogą zobaczyć i poczuć na własnej skórze, jak wyglądał przodujący w czasach modernizmu funkcjonalizm architektoniczny, w którym meblościanka w mgnieniu oka zamieniała się w łóżko.

Takie pokoje mieszkalne będą świetną i bardzo przystępną lekcją historii, która pokaże dzieciom, jak wyglądało codzienne życie w domu – o zgrozo! – bez komputerów i nowoczesnych urządzeń.

Adres: Zamkowa 9, Kowary

Więcej informacji: Muzeum Sentymentów

Multimedialne Muzeum Karkonoszy

Dla rodziców, którzy chcą przedstawić swoim dzieciom historię w ultraprzystępnej i ultraszybkiej formie, polecamy Multimedialne Muzeum Karkonoszy.

W tym miejscu 450 milionów lat historii zamknięto w zaledwie 1 godzinie. Przechadzając się po salach tematycznych, poznacie zagadnienia dotyczące powstania Karkonoszy z epoki lodowcowej! Wirtualny przewodnik i charakterystyczna muzyczka z hollywoodzkich filmów zadbają, by ta podróż po kartach historii była ciekawa nawet dla najmłodszych turystów.

Więcej informacji: witryna internetowa MMK

Miejsca i parki rozrywki dla dzieci w każdym wieku

Park Bajek

Bajkowe atrakcje dla dzieci w Karpaczu czekają na was w Parku Bajek. To miejsce, w którym najmłodsi mogą przenieść się do świata swoich ulubionych opowieści.

Podążając leśnymi ścieżkami, natraficie na wyjątkowe drewniane domki, w których znajdują się kultowi bohaterzy z tradycyjnych bajek. Czerwony Kapturek, Śpiąca Królewna, Pinokio czy Kopciuszek to tylko niektóre z postaci, które odnajdziecie w tym miejscu. Nie przechodźcie obok nich obojętnie, gdyż mają wam do opowiedzenia swoją historię!

Po wysłuchaniu ulubionych bajek dzieci mogą rozładować pokłady nieposkromionej energii na placu zabaw, który został wyposażony w obserwatorium meteorologiczne oraz letni tor pontonowy! Na terenie parku znajdują się także gry wodne, które zapewnią wam ochłodę w upalne dni.

Jesteśmy przekonani, że Park Bajek zapewni wam długie godziny świetnej zabawy na świeżym powietrzu!

Adres: Wilcza 2, Karpacz

Więcej informacji: strona internetowa Parku Bajek

Karkonoskie tajemnice – interaktywna wystawa historii Karkonoszy

Ze świata bajek przeniesiemy się na chwilę do świata magii. Karkonoskie Tajemnice to podziemna atrakcja dla dzieci, która zabierze je do świata legend i historii Karkonoszy. W Karkonoskich Tajemnicach historia nabiera mistycznego wymiaru, a dzieci mogą ją poznać, wsłuchując się w przepełnione bajkowymi motywami opowieści.

Cała ekspozycja jest multimedialna i interaktywna, dlatego możecie być pewni, że opowieści ducha gór nie zanudzą także starszych dzieci.

Adres: Mickiewicza 1, Karpacz

Więcej informacji: strona internetowa Karkonoskie Tajemnice

Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska

Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska
Adobe Stock/ Jan

Kolejna ciekawa atrakcja, która pozwoli wam przedstawić nie tylko historię Karkonoszy, lecz całego Dolnego Śląska.

Zwiedzać będziecie palcem po mapie – a właściwie nie mapie, lecz ekspozycji. Park Miniatur Zabytków przedstawia najważniejsze zabytki Dolnego Śląska, które zostały dokładnie odwzorowane w skali 1:25. Zobaczycie tu piękne pałace, starówki czy kościoły, a największą atrakcją, którą szczycą się organizatorzy, jest największa miniatura gór w Europie. Możecie wejść na szczyt Śnieżki stawiając zaledwie 2 kroki.

Adres: Zamkowa 9, Kowary

Więcej informacji: Park Miniatur

Całoroczny Park Linowy Tarzan

Park Linowy Karpacz
Adobe Stock/ Mediteraneo

Przez cały rok możecie odwiedzić także Park Linowy Tarzan, w którym znajduje się aż 50 różnych atrakcji dla dzieci i dorosłych. Możecie wspinać się po liniach czy skakać pomiędzy drabinkami.

Nad waszą zabawą będą czuwać wykwalifikowani instruktorzy, dlatego nie musicie obawiać się o swoje bezpieczeństwo. Każdy uczestnik, zanim skorzysta z atrakcji, musi obowiązkowo przejść szkolenie z zasad asekuracji.

Adres: Gimnazjalna 2, Karpacz

Więcej informacji: Park Linowy Karpacz

Western City w polskich górach

Karpacz Western City
Wirestock/Adobe Stock

Z afrykańskiego świata Tarzana kilka minut jazdy samochodem możecie przenieść się do Dzikiego Zachodu! W Ścięgnach (okolice Karpacza) czeka na was kolejna atrakcja dla dzieci – kowbojskie miasteczko, w którym poczujecie się jak na planie filmowym kultowych westernów.

W Western City życie toczy się zgodnie z realiami dzikiego zachodu. Napady czy pojedynki kowbojów są tutaj codziennością. Tuż obok kowbojskich pojedynków rozgrywa się także życie spokojnych Indian, którzy umilą wam dzień plemiennymi pieśniami. Wybierając się tutaj z małymi dziećmi, warto je uprzedzić, że wszelkie wydarzenia są wyłącznie teatralnym przedstawieniem, gdyż widok rabusiów napadających na bank może przestraszyć niejednego malucha.

Oprócz teatralnej otoczki Dziki Zachód oferuje także prawdziwą moc atrakcji. Możecie tutaj postrzelać z łuku, nauczyć się zarzucania lassa czy potrenować rzuty podkową do celu. Na starsze dzieci czekają także ekstremalne atrakcje, takie jak rzucanie nożem do celu czy strzelanie z wiatrówki. Wszystkich rodziców uspakajamy, że wszelkie „niebezpieczne” aktywności odbywają się pod czujnym okiem instruktorów.

Adres: Prusa, Ściegny

Więcej informacji: Western City

Aquapark Sandra i Park Wodny Tropikana

Park Wodny w Karpaczu
Adobe Stock/ Angelov

W Hotelu Gołębiewski czekają na was dwie duże wodne atrakcje.

Aquapark Sandra oferuje różne baseny, w tym m.in. basen z wodospadem czy basen pływacki ze sztuczną rzeką. Latem możecie tutaj skorzystać także z basenu z podgrzewaną wodą.

Park Wodny Tropikana to doskonałe miejsce dla najmłodszych miłośników wodnych atrakcji. Do dyspozycji macie m.in. basen rekreacyjny, basen z hydromasażem, basen sportowy, a latem także basen zewnętrzny z kaskadą wodną i wyjątkowy taras z widokiem na góry.

Adres: Karkonowska 14, Karpacz

Więcej informacji: Aquapark Sandra, Park Tropikana

Całoroczne lodowisko w Karpaczu

Karpacz nawet latem pozwoli wam na zimowe szaleństwo! Przy Gimnazjalnej 2 znajduje się całoroczne lodowisko, którego tafla wynosi aż 600 mkw. Możecie tu wyszaleć się na łyżwach, nawet gdy na dworze jest skwar.

Dla najmłodszych czeka także sala zabaw oraz piłkarzyki i lotki.

Adres: Gimnazjalna 2, Karpacz

Więcej informacji: Całoroczne lodowisko

Całoroczna stacja narciarska Winterpol

Pozostając jeszcze chwilę przy zimowym szaleństwie, które oferuje Karpacz, koniecznie sprawdźcie atrakcje dla dzieci, które znajdziecie na stacji narciarskiej Winterpol. Zarówno latem, jak i zimą czeka tu nas was świetna zabawa.

Stok narciarski zimą używany jest zgodnie ze swoim przeznaczeniem, jednak latem zamienia się w świat dmuchańców, trójkołowców i rowerów. Letni Winterpol udostępnia rowerzystom Bike Planet, czyli centrum szkoleniowe do kolarstwa górskiego, na którym znajdziecie trasę dla osób początkujących.

Adres: Turystyczna 5, Karpacz

Więcej informacji: Winterpol Karpacz

Tor saneczkowy Kolorowa

tor saneczkowy Karpacz
Adobe Stock/ Imken

Centrum Rekreacji i Sportu Kolorowa oferuje dwa tory saneczkowe. Najdłuższy z nich ma ponad 1000 m długości. Położone są w samym sercu Karpacza, dlatego podczas zjazdu będziecie mogli podziwiać fenomenalne widoki.

Więcej informacji: Tor saneczkowy Kolorowa

Najlepsze atrakcje turystyczne dla dzieci – Karpacz

Karkonoski Park Narodowy

Karkonoski Park Narodowy
Adobe Stock/ grzegorz_pakula

Być w Karpaczu i nie odwiedzić Karkonoskiego Parku Narodowego, to mała turystyczna zbrodnia. Jest to jeden z najpiękniejszych obszarów Polski, który z pewnością warto odwiedzić choć raz w życiu.

Na terenie parku znajduje się aż 112 km szlaków turystycznych. Wiele ze szlaków dostępnych jest także dla rowerzystów. Jeśli obawiacie się, że najmłodsi turyści nie dadzą rady wejść na szczytowe partie parku, to do Kopy i Szrenicy możecie podjechać kolejką górską.

Pamiętajcie, żeby przed wypadem w góry wybrać odpowiedni szlak turystyczny, który będzie dostosowany do dzieci. Próba wejścia na szczyt szlakiem czerwonym może okazać się niezbyt dobrym pomysłem, którego efektem będzie kilka bądź kilkanaście dodatkowych kilogramów na plecach dorosłych (w zależności od tego, ile ważą wasze dzieci).

Jeśli lubicie piękne widoki, to polecamy wam zatrzymać się Samotni. Schronisko Samotnia jest najstarszym schroniskiem w Polsce, a swoją sławę zawdzięcza nie tylko wiekowości, lecz także wyjątkowym drewnianym wnętrzom i domowej kuchni. Znajduje się u podnóża śnieżki (mniej więcej w połowie drogi z Karpacza).

Kolejka turystyczna Karpacz Express

Jeśli wasze dzieciaki wątpią w magię atrakcji turystycznych Karpacza, to koniecznie zabierzcie je do kolejki turystycznej Karpacz Ekspress. Kolorowy pojazd zabierze was w podróż po najciekawszych atrakcjach. Stała trasa obejmuje m.in. Kościół Wang, miejsce zaburzeń grawitacji, Skocznię Orlinek, Krucze Skały czy Zaporę na Łomnicy. Przy każdym z miejsc możecie poprosić maszynistę, by zatrzymał się i dał wam chwilkę na zwiedzanie.

Taka kolejka turystyczna jest szczególnie dobrym pomysłem przy małych dzieciach. Będziecie mogli spokojnie zwiedzić najciekawsze atrakcje Karpacza bez zawodzenia i odgrywania zmęczenia w najdziwniejszych pozach przez najmłodszych uczestników wycieczki.

Mamy maluchów nie muszą martwić się także o zakup biletów, gdyż dzieci do 3 roku życia mogą jeździć kolejką za darmo.

Więcej informacji: witryna internetowa Karpacz Express

Kościół Wang

Kościół Wang Karpacz
stepmar/Adobe Stock

Tej wyjątkowej budowli nie mogliśmy pominąć w naszym zestawieniu. To najstarszy kościół drewniany w Polsce. Jego wnętrze przepełnione jest oryginalnymi rzeźbami i zdobieniami. Choć najmłodsi mogą nie docenić kunsztu architektury drewnianej, to z pewnością zachwyci ich bajkowy klimat tego miejsca. 

Świątynia Wang znajduje się w drodze na Śnieżkę, więc może być ciekawym urozmaiceniem trasy górskiej.

Adres: Na Śnieżkę 8

Atrakcje Dolny Śląsk
Halfpoint
Czas wolny
Atrakcje dla dzieci – Dolny Śląsk
Poznajcie atrakcje dla dzieci na Dolnym Śląsku. Choć turyści wybierają się tu głównie ze względu na górskie tereny oraz piękne widoki, to znajdziecie także muzea, zamki, a nawet miejsca rozrywki.

Odwiedzając Dolny Śląsk, warto stworzyć sobie plan podróży, by nie pominąć żadnej ciekawej atrakcji. Taką szansę daje nasz zbiór atrakcji dla dzieci na Dolnym Śląsku. Spis treści: Muzeum zabawek w Karpaczu Muzeum Techniki i Budowli z Klocków Lego w Karpaczu Zoo we Wrocławiu Hydropolis we Wrocławiu Imaginarium we Wrocławiu Wrocławski Teatr Lalek Wyspa Bielarska we Wrocławiu Wioska Indiańska Tipi Town Twierdza w Kłodzku Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie Aleja Bajkowych Gwiazd Zamek Książ Zamek Czocha w Leśnej Termy w Cieplicach Muzeum zabawek w Karpaczu Muzeum zabawek w Karpaczu przeniesie dorosłych do świata dzieciństwa, natomiast dzieci będą miały niezłą frajdę. Na dziewczynki czekają tu lalki, które spacerują i uczą się w szkole. Na chłopców natomiast czekają samochody i klocki Lego. Muzeum zostało skompletowane przez Henryka Tomaszewskiego, który będąc w każdym miejscu na świecie, kupował zabawki, by następnie stworzyć obecne muzeum zabawek. Dzieci do 7 roku życia wchodzą do muzeum za darmo. Adres: ul. Kolejowa 3, 58-540 Karpacz Muzeum Techniki i Budowli z Klocków Lego w Karpaczu Muzeum to posiada 10 komnat, które znajdują się na dwóch kondygnacjach. Znajdziecie tu wesołe miasteczko, Star Wars, wioskę górską, a nawet Piratów z Karaibów. Ponadto eksponaty posiadają efekty świetlne oraz ruchowe, co będzie kolejnym zaskoczeniem dla waszych dzieci. Każdy zwiedzający ma możliwość samodzielnie poruszać klockami, co czyni atrakcję ciekawsza dla dzieci. Dla ogromnych fanów klocków lego znajduje się tu sklep właśnie z tymi klockami, które można nabyć przy kasie muzeum. Adres: ul. Mickiewicza 11, 58-540 Karpacz Zoo we Wrocławiu W tym zoo podziwiać można ponad 200 gatunków zwierząt. Między innymi rekiny, hipopotamy, antylopy czy...

Atrakcje Łeba
Adobe Stock/fot. drubig-photo
Czas wolny
Atrakcje dla dzieci w Łebie i okolicach
Atrakcje dla dzieci w Łebie nadadzą się dla mniejszych, jak i dla większych pociech. Miejscowość ta to nie tylko plaże i miejsce na piesze wycieczki, ale również dużo ciekawych rozrywek rodzinnych. Na odwiedzenie wszystkich warto zarezerwować sobie parę dni lub odwiedzić to miasto w czasie wakacji.

Łeba to miasto, która ma dostęp do morza oraz rzek, dlatego możecie spędzać czas nie tylko na plaży. Choć wodne atrakcje są opcją domyślną, to nie zabraknie wam także innych miejsc na aktywny wypoczynek. Spis treści: Park Dinozaurów w Łebie Labirynt Łeba Park Illuzeum Muzeum Motyli Power Park Piernikowy Dom Dmuchany Park Rozrywki – Funlandia Wystawa klocków Lego Discovery Park Słowiński Park Narodowy Dolphin House Sea Park Tarzan Park Muzeum Wsi Słowiańskiej w Klukach Park Dinozaurów w Łebie Park Dinozaurów w Łebie ma aż 20 hektarów powierzchni. Poza dinozaurami znajdziecie tu: Kino 7D, Małpi gaj, Koło młyńskie, Labirynt magicznych luster, Zamek strachu, Pole do gry w mini golfa. Ponadto znajdują się tu ścieżki, gdzie po drodze spotkacie naturalnej wielkości dinozaury. Dzieci odwiedzić mogą również wioskę indiańską, w której będą mogli strzelać z łuku. Dodatkowo wypożyczycie tu sprzęt wodny lub wózki Flinstonów. Młodsze dzieci z pewnością ucieszą się z placu zabaw oraz sceny, na której codziennie występuje grupa artystyczna. Wisienką na torcie będzie mini zoo, gdzie mieszkają kozy, krowy, lamy itp. Adres: ul. Kolonijna 24, 84-360 Nowęcin Labirynt Łeba Park Przejście labiryntu wcale nie jest takie proste. Będziecie mieli okazję zobaczyć, jak wasze dzieci radzą sobie z rozwiązywaniem problemów. Może okazać się, że przejście przez was labiryntu jest zbyt trudne, więc dostaniecie również mapkę. Trzeba ją zakupić przed wejściem na obiekt. Możecie przejść go całą rodziną, a jeśli idziecie z małymi dziećmi, to jest możliwość wejścia do labiryntu z własnym wózkiem lub z drewnianym wózkiem dostępnym na miejscu. Dzieci do lat 4 wchodzą za darmo. Adres: ul. Wspólna, 84-360 Łeba...

atrakcje dla dzieci Gdańsk
Adobe Stock/ johnkruger1
Czas wolny
Gdańsk – atrakcje dla dzieci, które urozmaicą wasz pobyt!
Atrakcje dla dzieci w Gdańsku urozmaicą leniwe wylegiwanie się nad polskim morzem. Ciekawe miejsca, które tutaj znajdziecie, nie pozwolą wam się nudzić nawet przez chwilę – i to niezależnie od pogody!

W naszym przewodniku znajdziecie atrakcje dla dzieci w Gdańsku, które pozwolą im poznać nieco historię tego niezwykłego miasta i miejsca, w których najmłodsi mogą spożytkować swoją energię. Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomoże wam w zaplanowaniu niezapomnianego urlopu nad morzem. Najlepsze atrakcje dla dzieci w Gdańsku : Główne miasto Gdańsk Muzeum Wnętrz Mieszczańskich Galeria Starych Zabawek Ośrodek Kultury Morskiej Muzeum Bursztynu w Starym Mieście Teatr Miniatura Europejskie Centrum Solidarności i Wydział Zabaw Gdański Ogród Zoologiczny Interaktywne mini ZOO – Zwierzaki nad Potokiem Centrum Hewelianum Loopy's World – największy na Pomorzu plac zabaw Kraina Zabawy w Parku Nadmorskim Stadion Energa Gdańsk Główne miasto Gdańsk Gdańskie centrum ma niepowtarzalny klimat, w którym portowe zabytki i rekonstrukcje budowli przeplatają się z mieszczańskimi budowlami. Choć najmłodszych może nie zainteresować wybitna architektura, którą możemy zobaczyć w Trójmieście, to z pewnością zainteresują ich sklepy pamiątkowe i restauracje, które znajdują się głównie w ścisłym centrum. Na szczególną uwagę zasługuje Trakt Królewski, czyli ulica Długa, która została doskonale odbudowana po bombardowaniu w czasie II WŚ. To tutaj znajduje się Złota Brama czy Fontanna Neptuna. Spacerując od centrum wzdłuż nabrzeża Motławy, natraficie też na reprezentatywny napis Gdańsk , przy którym polscy turyści uwielbiają robić zdjęcia. Muzeum Wnętrz Mieszczańskich Najmłodsi rzadko doceniają kunszt architektury z ubiegłych wieków. Są jednak zabytki, które ciężko pominąć będąc w Gdańsku, a jednym z nich jest Dom Uphagena , znany także jako Muzeum Wnętrz Mieszczańskich . To jedyna kamienica mieszczańska z XVIII wieku,...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
mata na piknik
Pielęgnacja
Jedziecie na piknik? Oto 6 wskazówek, dzięki którym się uda
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Podróże z Marko BeSafe
Rozwój
Oto sposób na przewożenie dziecka 5 razy bezpieczniej niż dotąd!
Partner
Polecamy
Porady
jak ubierać noworodka latem
Noworodek
Jak ubierać noworodka latem, żeby go nie przegrzać?
Małgorzata Wódz
Nowe urlopy dla rodziców
Prawo i finanse
Nowe urlopy dla rodziców w 2022 roku: od kiedy więcej dni wolnych?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Rabarbar w ciąży
Dieta w ciąży
Czy w ciąży można jeść rabarbar? Tak, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy
Luiza Słuszniak
imiona unisex
Imiona
Imiona unisex – jak nazwać dziecko bez wskazywania na płeć? 168 propozycji!
Ewa Janczak-Cwil
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
wyprawka noworodka
Niemowlę
Wyprawka dla noworodka na lato: ubranka i rzeczy do szpitala [LISTA ZAKUPÓW]
Małgorzata Wódz
uczulenie na jad pszczeli / uczulenie na jad osy
Zdrowie
Uczulenie na jad pszczeli i jad osy: objawy, co robić i jak przebiega leczenie
Katarzyna Pinkosz
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania
Dieta w ciąży
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania 
Luiza Słuszniak
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
domowe sposoby na komary
Aktualności
Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Joanna Biegaj
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz