W tym artykule znajdziecie pokaźną liczbę miejsc, w które możecie zabrać najmłodszych zarówno w pogodę, jak i niepogodę. Podpowiemy wam, co zwiedzić w Koszalinie z dziećmi, a także gdzie skryć się w czasie niepogody.

Reklama

Najlepsze atrakcje dla dzieci w Koszalinie:

 1. Park Książąt Pomorskich
 2. Góra Chełmska
 3. Koszalińska Kolej Wąskotorowa
 4. Tańczące fontanny
 5. Wioska indiańska
 6. Sportowa Dolina
 7. Park Wodny
 8. Archery Fun Park
 9. Tramwaj wodny „Koszałek”
 10. PlayPark
 11. Park Linowy Avana
 12. Lasermania
 13. Papugarnia

Park Książąt Pomorskich

park książąt pomorskich koszalin
Adobe Stock/ Andrey Shevchenko

W Koszalinie aż 40% powierzchni zajmują lasy i parki. Nic dziwnego, że dość często nazywany jest Zielonym Miastem. Znajdziecie tu wiele przepięknych terenów zielonych, w których możecie miło spędzać czas na świeżym powietrzu.

Jednym z piękniejszych jest z pewnością Park Książąt Pomorskich. W tym miejscu aż 16 drzew ma status pomnika przyrody.

Pośród zjawiskowych widoków drzew i krzewów znajduje się także zamkowy staw położony przy Amfiteatrze Im. Ignacego Jana Pandarewskiego oraz budynek Filharmonii Koszalińskiej.

Zobacz także

Adres: Młyńska 38-39, Koszalin

Góra Chełmska

góra Chełmska w Koszalinie
Adobe Stock/ darek

Góra Chełmska to najwyższe wzniesienie na całym Pomorzu. Jej wysokość wynosi 137 m n.p.m. Sławę zawdzięcza jednak nie swojej wielkości, lecz religijnej symbolice.

Góra Chełmska już od czasów średniowiecza była uważana za istotny punkt kultu, w którym poganie oddawali swoje ofiary bogom. W czasie chrystianizacji Polski została oddana zakonowi norbertanów, którzy wybudowali na niej świątynię. Przez długie wieki Góra Chełmska była ważnym punktem odpustowym i pątniczym dla całej Europy. Prawo kościoła do wzniesienia z czasem zanikło na skutek ruchów protestanckich, które doprowadziły do zniszczenia świątyni.

Kościół odzyskał prawa do Góry Chełmskiej dopiero po 1990 roku i kilka lat później wybudowano tam Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej. Jego zwiedzanie zapewne zainteresuje rodziny katolickie, jednak zapewniamy, że widoki, które można podziwiać ze wzniesienia, spodobają się każdemu – niezależnie od wyznania.

W okresie od kwietnia do października możecie tutaj wejść na wieżę widokową.

Adres: Słupska, Koszalin

Koszalińska Kolej Wąskotorowa

Koszalińska Kolej Wąskotorowa to szansa na małą podróż w czasie. Podczas przejażdżki jednym z zabytkowych pociągów poczujecie się jak w innym stuleciu. To dobry sposób na zwiedzanie okolic tego miasta. W trakcie podróży wolontariusze oprowadzają pasażerów po Rosnowie i przedstawiają historię tej niezwykłej miejscowości. Na koniec dla waszych pociech czeka mały poczęstunek.
Adres: Kolejowa 4, Koszalin

Tańczące fontanny

Tańczące fontanny
Adobe Stock/ Henryk Sadura

Jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych w Koszalinie są tańczące fontanny. Wodne atrakcje znajdziecie na Rynku Staromiejskim. W rytm muzyki zmieniają one swoje kolory oraz "tańczą".

Koncerty fontanny odbywają się codziennie o godzinie 19 oraz 21. W soboty i niedziele o 13 organizowane są specjalne pokazy dla młodszych dzieci.

Adres: Rynek Staromiejski 1, Koszalin

Wioska indiańska

wioska indiańska w Koszalinie
Adobe Stock/ Sergey Novikov

Gdy znudzi wam się zwiedzanie zabytków, to możecie zabrać dzieci w Koszalinie do zupełnie innego świata. Jak to możliwe? Wystarczy, że pojedziecie do indiańskiej wioski! To idealne miejsce na słoneczne popołudnie, w którym zdecydowanie nie można się nudzić.

Ta tematyczna wioska zajmuje obszar aż 8 ha. Całość nawiązuje do indiańskiej kultury. Każdy może się tu naprawdę świetnie bawić — przedszkolaki, gimnazjaliści, a nawet emeryci. Możecie tu obejrzeć tańce, obozowisko rozbite w lesie, posłuchać nastrojowej muzyki czy nauczyć się strzelania z łuku.

Adres: Lubiatowska 213, 75-668 Koszalin

Sportowa Dolina

Sportowa Dolina Koszalin
Adobe Stock/ AboutLife

Jeśli marzą wam się jeszcze bardziej aktywne atrakcje, do których możecie wybrać się z dziećmi w Koszalinie, to dobrym pomysłem będzie Sportowa Dolina.

Na powierzchni 10 tysięcy mkw. znajdziecie niezliczoną ilość miejsc do uprawiania przeróżnych sportów. Sportowa Dolina ma aż dwa boiska do koszykówki, po jednym do piłki nożnej i siatkówki, kort do tenisa, skatepark, stoły do tenisa stołowego czy siłownię! Obiekt naprawdę robi duże wrażenie i aktywne dziecko, które lubi spędzać czas na graniu w sporty, z pewnością nie będzie się tu nudzić.

Na miejscu znajdują się także atrakcje dla najmłodszych, a wśród nich trzy place zabaw, zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe czy tor saneczkowy.

Adres: Pogrodzie, Koszalin

Park Wodny

park wodny Koszalin
Park Wodny w Koszalinie

To kolejna propozycja dla tych, którzy lubią spędzać aktywnie czas. W parku wodnym w Koszalinie znajdziecie baseny z dużą ilością atrakcji. Znajdziecie wśród nich leżanki, sztuczną rzekę, wodospad rurowy, gejzery powietrzne, jacuzzi, naścienne masażery czy liczne zjeżdżalnie wodne.
Mamy także dobrą informację dla alergików! Woda oczyszczana jest specjalnym systemem Dryden Aqua, dzięki czemu pływanie w tym akwenie jest bezpieczne także dla nich.

Adres: Rolna 14, Koszalin

Archery Fun Park

Archery Fun Park to wyjątkowa atrakcja dla małych turystów. Jest to jedyna w Polsce zadaszona arena sportowa, gdzie dzieci mogą zagrać w bitwy RIVAL, Archery Tag i Dodgeball. Organizowana jest także gra drużynowa z użyciem wyrzutni nerf rival, podczas której wyrzutnia atakuje nas kulkami piankowymi.

To świetna zabawa nie tylko dla dzieci, lecz także rodziców, która zapewni wam aktywny odpoczynek od zwiedzania w pochmurne dni.

Adres: Franciszkańska 24, Koszalin

Tramwaj wodny „Koszałek”

Podróż statkiem nawet dla najmłodszych dzieci jest niezwykłym przeżyciem. W Koszalinie można wybrać się w rejs po jeziorze Jamno, które należy do największych jezior w województwie zachodniopomorskim. W trakcie podróży można podziwiać tu niezwykłe widoki. Całość trwa jedynie pół godziny, więc dzieci nie zdążą się znudzić.

Adres: Promowa 75-900 Koszalin

PlayPark

park rozrywki dla dzieci w Koszalinie
Adobe Stock/ Angelov

Doskonała atrakcja dla dzieci w Koszalinie na niepogodę. To duży park rozrywki, w którym dobrze bawić się będą wszyscy – bez względu na wiek. Każdy może tu poskakać bezpiecznie na trampolinie wprost do basenów pełnych gąbek. Znajdziecie tutaj także skocznię do ślizgów na desce czy ściankę wspinaczkową.
W tym miejscu na pewno porządnie się zmęczycie, a maluchy wyczerpią swoją dzienną dawkę energii.

Adres: Bohaterów Warszawy 24-26, Koszalin

Park Linowy Avana

park linowy w Koszalinie
Adobe Stock/ Mediteraneo

Atrakcja dla dzieci i nie tylko, która zajmuje powierzchnię około 1 ha. Korzystać mogą z niej osoby w różnym wieku i o różnym poziomie zaawansowania. Do wyboru jest trasa szkoleniowa na wysokości 0,5 m, dziecięca na wysokości 2,5 m, średnia na wysokości 6 m i taka na wysokości 12 m! Przed rozpoczęciem zabawy każda osoba przechodzi szkolenie, jak poruszać się po trasach.
Park linowy w Koszalinie dostarczy wam naprawdę mocnych wrażeń. Pamiętajcie, że jest to atrakcja na świeżym powietrzu, więc to dobra propozycja wyłącznie w pogodne dni.

Adres: Rolna, Koszalin

Park Trampolin FlyPark

Jeśli nie dopisze wam pogoda, to wśród innych koszalińskich atrakcji dla dzieci znajdziecie także park trampolin. Znajduje się tu 35 trampolin, basen z gąbkami, ścianka wspinaczkowa i skocznia do ślizgów na desce.

Adres: Bohaterów Warszawy 24-26, Koszalin

Lasermania

To nowoczesne pola bitew w plenerze. W przeciwieństwie do tradycyjnego paintballu nie wrócicie aż tak obolali, a do tego mogą w tym brać udział już dzieci w wieku 6 lat. Możecie tu liczyć na naprawdę dobrą zabawę!

Warto pamiętać, że rezerwacje całą rodziną musicie dokonać w wyprzedzeniem, gdyż po przyjściu na miejsce może się okazać, że wszystkie pola bitew są zajęte. Witryna internetowa Lasermania zawiera dokładne informacje o tym, jak można dokonać rezerwacji.

Adres: Bohaterów Warszawy 2a, 75-211 Koszalin

Papugarnia

papugarnia
Adobe Stock/ be free

A może wasze maluchy kochają zwierzęta? W takim razie z pewnością spodoba im się ta atrakcja dla dzieci w Koszalinie.

Papugarnia jest bardzo ciekawym miejscem, w którym będziecie mogli bawić się z kilkudziesięcioma kolorowymi ptakami. Wśród nich znajdziecie takie gatunki jak: afrykanka kongijska, ara severa, konura słoneczna, piniotes i wiele innych.

Papugi chętnie siadają na ramionach gości, którzy mogą także nakarmić zwierzątka. Karmę można dokupić wraz z biletem wstępu.

Reklama

Adres: Połczyńska 73, 75-811 Koszalin

Reklama
Reklama
Reklama