Koszalin atrakcje
Adobe Stock/ FStockLuk
Czas wolny

Koszalin – atrakcje dla dzieci

Atrakcje dla dzieci w Koszalinie są bardzo zróżnicowane. Oprócz wodnej zabawy czeka tu na was wiele ciekawych miejsc, gdzie najmłodsi mogą liczyć na moc rozrywki.

W tym artykule znajdziecie pokaźną liczbę miejsc, w które możecie zabrać najmłodszych zarówno w pogodę, jak i niepogodę. Podpowiemy wam, co zwiedzić w Koszalinie z dziećmi, a także gdzie skryć się w czasie niepogody.

Najlepsze atrakcje dla dzieci w Koszalinie:

 1. Park Książąt Pomorskich
 2. Góra Chełmska
 3. Koszalińska Kolej Wąskotorowa
 4. Tańczące fontanny
 5. Wioska indiańska
 6. Sportowa Dolina
 7. Park Wodny
 8. Archery Fun Park
 9. Tramwaj wodny „Koszałek”
 10. PlayPark
 11. Park Linowy Avana
 12. Lasermania
 13. Papugarnia

Jak przygotować się na egzotyczną podróż z dzieckiem? [WIDEO]

Park Książąt Pomorskich

Park Książąt Pomorskich Koszalin
Adobe Stock/ Andrey Shevchenko

W Koszalinie aż 40% powierzchni zajmują lasy i parki. Nic dziwnego, że dość często nazywany jest Zielonym Miastem. Znajdziecie tu wiele przepięknych terenów zielonych, w których możecie miło spędzać czas na świeżym powietrzu.

Jednym z piękniejszych jest z pewnością Park Książąt Pomorskich. W tym miejscu aż 16 drzew ma status pomnika przyrody.

Pośród zjawiskowych widoków drzew i krzewów znajduje się także zamkowy staw położony przy Amfiteatrze Im. Ignacego Jana Pandarewskiego oraz budynek Filharmonii Koszalińskiej.

Adres: Młyńska 38-39, Koszalin

Góra Chełmska

Góra Chełmska w Koszalinie
Adobe Stock/ darek

Góra Chełmska to najwyższe wzniesienie na całym Pomorzu. Jej wysokość wynosi 137 m n.p.m. Sławę zawdzięcza jednak nie swojej wielkości, lecz religijnej symbolice.

Góra Chełmska już od czasów średniowiecza była uważana za istotny punkt kultu, w którym poganie oddawali swoje ofiary bogom. W czasie chrystianizacji Polski została oddana zakonowi norbertanów, którzy wybudowali na niej świątynię. Przez długie wieki Góra Chełmska była ważnym punktem odpustowym i pątniczym dla całej Europy. Prawo kościoła do wzniesienia z czasem zanikło na skutek ruchów protestanckich, które doprowadziły do zniszczenia świątyni.

Kościół odzyskał prawa do Góry Chełmskiej dopiero po 1990 roku i kilka lat później wybudowano tam Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej. Jego zwiedzanie zapewne zainteresuje rodziny katolickie, jednak zapewniamy, że widoki, które można podziwiać ze wzniesienia, spodobają się każdemu – niezależnie od wyznania.

W okresie od kwietnia do października możecie tutaj wejść na wieżę widokową.

Adres: Słupska, Koszalin

Koszalińska Kolej Wąskotorowa

Koszalińska Kolej Wąskotorowa to szansa na małą podróż w czasie. Podczas przejażdżki jednym z zabytkowych pociągów poczujecie się jak w innym stuleciu. To dobry sposób na zwiedzanie okolic tego miasta. W trakcie podróży wolontariusze oprowadzają pasażerów po Rosnowie i przedstawiają historię tej niezwykłej miejscowości. Na koniec dla waszych pociech czeka mały poczęstunek.
Adres: Kolejowa 4, Koszalin

Tańczące fontanny

tańczące fontanny atrakcja w Koszalinie
Adobe Stock/ Henryk Sadura

Jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych w Koszalinie są tańczące fontanny. Wodne atrakcje znajdziecie na Rynku Staromiejskim. W rytm muzyki zmieniają one swoje kolory oraz "tańczą".

Koncerty fontanny odbywają się codziennie o godzinie 19 oraz 21. W soboty i niedziele o 13 organizowane są specjalne pokazy dla młodszych dzieci.

Adres: Rynek Staromiejski 1, Koszalin

Wioska indiańska

wioska indiańska Koszalin
Adobe Stock/ Sergey Novikov

Gdy znudzi wam się zwiedzanie zabytków, to możecie zabrać dzieci w Koszalinie do zupełnie innego świata. Jak to możliwe? Wystarczy, że pojedziecie do indiańskiej wioski! To idealne miejsce na słoneczne popołudnie, w którym zdecydowanie nie można się nudzić.

Ta tematyczna wioska zajmuje obszar aż 8 ha. Całość nawiązuje do indiańskiej kultury. Każdy może się tu naprawdę świetnie bawić — przedszkolaki, gimnazjaliści, a nawet emeryci. Możecie tu obejrzeć tańce, obozowisko rozbite w lesie, posłuchać nastrojowej muzyki czy nauczyć się strzelania z łuku. 

Adres: Lubiatowska 213, 75-668 Koszalin

Sportowa Dolina

Sportowa Dolina
Adobe Stock/ AboutLife

Jeśli marzą wam się jeszcze bardziej aktywne atrakcje, do których możecie wybrać się z dziećmi w Koszalinie, to dobrym pomysłem będzie Sportowa Dolina.

Na powierzchni 10 tysięcy mkw. znajdziecie niezliczoną ilość miejsc do uprawiania przeróżnych sportów. Sportowa Dolina ma aż dwa boiska do koszykówki, po jednym do piłki nożnej i siatkówki, kort do tenisa, skatepark, stoły do tenisa stołowego czy siłownię! Obiekt naprawdę robi duże wrażenie i aktywne dziecko, które lubi spędzać czas na graniu w sporty, z pewnością nie będzie się tu nudzić.

Na miejscu znajdują się także atrakcje dla najmłodszych, a wśród nich trzy place zabaw, zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe czy tor saneczkowy.

Adres: Pogrodzie, Koszalin

Park Wodny

Park Wodny w Koszalinie
Park Wodny w Koszalinie

To kolejna propozycja dla tych, którzy lubią spędzać aktywnie czas. W parku wodnym w Koszalinie znajdziecie baseny z dużą ilością atrakcji. Znajdziecie wśród nich leżanki, sztuczną rzekę, wodospad rurowy, gejzery powietrzne, jacuzzi, naścienne masażery czy liczne zjeżdżalnie wodne.
Mamy także dobrą informację dla alergików! Woda oczyszczana jest specjalnym systemem Dryden Aqua, dzięki czemu pływanie w tym akwenie jest bezpieczne także dla nich.

Adres: Rolna 14, Koszalin

Archery Fun Park

Archery Fun Park to wyjątkowa atrakcja dla małych turystów. Jest to jedyna w Polsce zadaszona arena sportowa, gdzie dzieci mogą zagrać w bitwy RIVAL, Archery Tag i Dodgeball. Organizowana jest także gra drużynowa z użyciem wyrzutni nerf rival, podczas której wyrzutnia atakuje nas kulkami piankowymi.

To świetna zabawa nie tylko dla dzieci, lecz także rodziców, która zapewni wam aktywny odpoczynek od zwiedzania w pochmurne dni.

Adres: Franciszkańska 24, Koszalin

Tramwaj wodny „Koszałek”

Podróż statkiem nawet dla najmłodszych dzieci jest niezwykłym przeżyciem. W Koszalinie można wybrać się w rejs po jeziorze Jamno, które należy do największych jezior w województwie zachodniopomorskim. W trakcie podróży można podziwiać tu niezwykłe widoki. Całość trwa jedynie pół godziny, więc dzieci nie zdążą się znudzić.

Adres: Promowa 75-900 Koszalin

PlayPark

park rozrywki dla dzieci Koszalin
Adobe Stock/ Angelov

Doskonała atrakcja dla dzieci w Koszalinie na niepogodę. To duży park rozrywki, w którym dobrze bawić się będą wszyscy – bez względu na wiek. Każdy może tu poskakać bezpiecznie na trampolinie wprost do basenów pełnych gąbek. Znajdziecie tutaj także skocznię do ślizgów na desce czy ściankę wspinaczkową.
W tym miejscu na pewno porządnie się zmęczycie, a maluchy wyczerpią swoją dzienną dawkę energii.

Adres: Bohaterów Warszawy 24-26,  Koszalin

Park Linowy Avana

park linowy w Koszalinie
Adobe Stock/ Mediteraneo

Atrakcja dla dzieci i nie tylko, która zajmuje powierzchnię około 1 ha. Korzystać mogą z niej osoby w różnym wieku i o różnym poziomie zaawansowania. Do wyboru jest trasa szkoleniowa na wysokości 0,5 m, dziecięca na wysokości 2,5 m, średnia na wysokości 6 m i taka na wysokości 12 m! Przed rozpoczęciem zabawy każda osoba przechodzi szkolenie, jak poruszać się po trasach. 
Park linowy w Koszalinie dostarczy wam naprawdę mocnych wrażeń. Pamiętajcie, że jest to atrakcja na świeżym powietrzu, więc to dobra propozycja wyłącznie w pogodne dni.

Adres: Rolna, Koszalin

Park Trampolin FlyPark

Jeśli nie dopisze wam pogoda, to wśród innych koszalińskich atrakcji dla dzieci znajdziecie także park trampolin. Znajduje się tu 35 trampolin, basen z gąbkami, ścianka wspinaczkowa i skocznia do ślizgów na desce.

Adres: Bohaterów Warszawy 24-26, Koszalin

Lasermania

To nowoczesne pola bitew w plenerze. W przeciwieństwie do tradycyjnego paintballu nie wrócicie aż tak obolali, a do tego mogą w tym brać udział już dzieci w wieku 6 lat. Możecie tu liczyć na naprawdę dobrą zabawę!

Warto pamiętać, że rezerwacje całą rodziną musicie dokonać w wyprzedzeniem, gdyż po przyjściu na miejsce może się okazać, że wszystkie pola bitew są zajęte. Witryna internetowa Lasermania zawiera dokładne informacje o tym, jak można dokonać rezerwacji.

Adres: Bohaterów Warszawy 2a, 75-211 Koszalin

Papugarnia

Papugarnia
Adobe Stock/ be free

A może wasze maluchy kochają zwierzęta? W takim razie z pewnością spodoba im się ta atrakcja dla dzieci w Koszalinie.

Papugarnia jest bardzo ciekawym miejscem, w którym będziecie mogli bawić się z kilkudziesięcioma kolorowymi ptakami. Wśród nich znajdziecie takie gatunki jak: afrykanka kongijska, ara severa, konura słoneczna, piniotes i wiele innych.

Papugi chętnie siadają na ramionach gości, którzy mogą także nakarmić zwierzątka. Karmę można dokupić wraz z biletem wstępu.

Adres: Połczyńska 73, 75-811 Koszalin

Atrakcje dla dzieci Śląsk
Daniel Jędzura/Adobe Stock
Czas wolny
Atrakcje dla dzieci – Śląsk na niepogodę i pogodę
Od nudy na rodzinnych wakacjach uratują was atrakcje dla dzieci. Śląsk oferuje wiele ciekawych miejsc, w których najmłodsi mogą poznać historię i zagadnienia naukowe poprzez zabawę, lub także przenieść się w świat bajek rycerzy, smoków i królewien.

W naszym mini przewodniku znajdziecie ciekawe atrakcje dla dzieci na Śląsku, które zapewnią wam godziny świetnej zabawy zarówno w piękny słoneczny dzień, jak i niepogodę. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu naszego artykułu, nie będziecie mieć problemów z odpowiedzią na pytanie, gdzie zabrać dzieci na Śląsku! Najlepsze atrakcje dla dzieci na Śląsku: Zabytki i muzea przyjazne dzieciom Zamek Ogrodzieniec Zabytkowa Kopalnia Srebra – Muzeum Górnictwa Sztolnia Czarnego Pstrąga Sztolnia Królowa Luiza Stary Młyn – Muzeum Dawnych Rzemiosł Przyrodnicze atrakcje dla dzieci – Śląsk Górnośląski Park Etnograficzny Leśny Park Niespodzianek Śląski Ogród Zoologiczny Bajkowe atrakcje dla najmłodszych – Śląsk Park Miniatur Jurajskich Kolejkowo w Gliwice Figlo-park – całoroczny plac zabaw dla dzieci na Śląsku Centra i parki rozrywki na Śląsku Bajka Pana Kleksa Legandia – Śląskie Wesołe Miasteczko Dream Park w Ochabach Wielkich Elfland – ekologiczny Park Rozrywki Kreatywne centrum zabaw 1000 klocków Parki linowe dla dzieci na Śląsku Letni tor saneczkowy Zabytki i muzea przyjazne dzieciom Zamek Ogrodzieniec Na szlaku Orlich Gniazd w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej znajdziecie okazałe ruiny zamku Ogrodzieniec . Jego historia sięga aż XIV wieku. Jest to największy i najstarszy zamek warowny na Śląsku. Przez budowlę prowadzi jednokierunkowa trasa, a jednym z jej głównych punktów jest Wieża Kredencerska. Rozciąga się z niej zachwycający widok na Jurę Krakowsko-Częstochowską . Najmłodszych gości z pewnością zainteresują mroczne legendy zamku , zaś starszaków – i być może także rodziców – może zaciekawić fakt,...

Atrakcje Sopot
Adobe Stock/fot. nadezhda1906
Czas wolny
Sopot – atrakcje dla dzieci
Zapomnijcie o nudzie podczas wakacji i poznajcie z nami najciekawsze atrakcje dla dzieci w Sopocie. Jest to jedna z najbardziej lubianych miejscowości nadmorskiej w Polsce. Jeśli planujecie dłuższy pobyt całą rodziną, to koniecznie sprawdźcie, jakie miejsca warto odwiedzić.

Miasto to jest przyjazne dzieciom oraz rodzinom. Nie brakuje tu turystów nawet poza sezonem. By dzieci aktywnie i przyjemnie spędziły tu czas, warto zaplanować sobie parę miejsc, których warto zajrzeć. Spis treści: Krzywy domek Skansen Archeologiczny Aquapark Sopot Drewniane molo Muzeum figur woskowych Muzeum Sopotu Opera Leśna Hipodrom Trójmiejski Park Krajobrazowy Mini Świat Place zabaw w Sopocie Rejsy statkiem Krzywy domek Krzywy domek w Sopocie powinien znaleźć się na mapie waszego zwiedzania. Nie jest to wprawdzie bajkowy domek, lecz na pewno jest to coś nowego, czego nie widziały jeszcze wasze dzieci. W środku znajdują się sklepy oraz biura. Jednakże warto zrobić sobie, chociażby zdjęcie, bo nigdzie podobnego domku nie znajdziecie. Dodatkowo wspomnieć należy, że w budynku znajduje się ściana sławnych podpisów, gdzie każda odwiedzająca osoba może się podpisać. Adres: ul. Bohaterów Monte Cassino 53, 81-767 Sopot Skansen Archeologiczny Skansen Archeologiczny w Sopocie jest oddziałem Muzeum Archeologicznego w Gdańsku. Miejsce odzwierciedlone jest 1 do 1, gdyż na wejściu znajduje się drewniana brama. Dzieci poznać mogą tu metody walki na miecze i topory. Ponadto dowiedzą się, jak produkowano narzędzia oraz ozdabiano ceramikę. Jest tu również pawilon wystawienniczy, gdzie poznać mogą najstarsze dzieje Sopotu. Dodatkowo istnieje możliwość wzięcia udziału w konkursach oraz strzelanie z łuku. Skansen położony jest wśród zieleni oraz strumyków. Jest tu również zagroda kóz, która będzie dla waszych pociech nie lada atrakcją. Adres: ul. Jana Jerzego Haffnera 63, 81-715 Sopot Aquapark Sopot W aquaparku możecie poczuć się jak dziecko i odpocząć od całodniowego zwiedzania zabytków. Znajdziecie tu dziką rzekę, która ma aż 6 poziomów....

Atrakcje świętokrzyskie
Adobe Stock/fot. Gorilla
Czas wolny
Atrakcje dla dzieci w województwie świętokrzyskim
Odkryjcie z nami, jakie atrakcje dla dzieci w województwie świętokrzyskim warto odwiedzić. Muzea, rezerwaty czy jaskinie to tylko niektóre z ciekawych miejsc, które na was tutaj czekają. Dzieci z pewnością odnajdą się w zebranych przez nas dostępnych atrakcjach.

Zastanawiając się, jaka atrakcja będzie dla waszego dziecka najlepsza, warto zapoznać się wcześniej z dostępnymi opcjami, które oferuje województwo świętokrzyskie. Zapoznajcie się z przygotowaną przez nas listą. Spis treści: Oceanika Bałtowski Kompleks Turystyczny Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach Centrum Bajki w Pacanowie Park Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno Crazy Cart Park etnograficzny w Tokarni Rezerwat Kadzielnia Jaskinia Raj Energetyczne Centrum Nauki w Kielcach Pałac Kurozwęki Geopark Kielce – Centrum Geoedukacji na Wietrzni Żywe Muzeum Porcelany Ćmielów Centrum Leonardo da Vinci w Podzamczu Oceanika W Oceanice znajduje się wiele roślin z mórz, oceanów oraz rzek, a także ryb. Jest aż 300 gatunków. Zwiedzanie jest podzielone ze względu na miejsce występowania poszczególnych okazów. Po obiekcie oprowadza was przewodnik, który opowiada o zwyczajach i ciekawostkach zwierząt zamieszkałych w Oceanice. Po obejrzeniu każdego zbiornika, na dzieci czeka akwarium dotykowe. Można tam nakarmić ryby. Jeśli wy i wasze dziecko lubicie wodny świat, to warto tu przyjechać. Na miejscu skorzystać możecie również z: Stajni, Krainy zabawy z parkiem linowym, zagrodą dla zwierząt, dmuchańcami oraz eurobungee, Basenu krytego, Parku Miniatur Świętokrzyskich. Adres: ul. Laskowa 95, 26-050 Chrusty Bałtowski Kompleks Turystyczny Kto będzie przynajmniej raz w Bałtowie, powinien odwiedzić park jurajski, który jest ogromną atrakcją wśród dzieci. JuraPark jest najstarszym tego typu obiektem w Polsce. Na miejscu znajduje się około 100 modeli dinozaurów, które są wykonane w naturalnej wielkości. Po kompleksie prowadzą ścieżki, na których widnieją tabliczki mówiące o ciekawostkach związanymi z dinozaurami. Na miejscu zwiedzić można:...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
mata na piknik
Pielęgnacja
Jedziecie na piknik? Oto 6 wskazówek, dzięki którym się uda
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Podróże z Marko BeSafe
Rozwój
Oto sposób na przewożenie dziecka 5 razy bezpieczniej niż dotąd!
Partner
Polecamy
Porady
jak ubierać noworodka latem
Noworodek
Jak ubierać noworodka latem, żeby go nie przegrzać?
Małgorzata Wódz
Nowe urlopy dla rodziców
Prawo i finanse
Nowe urlopy dla rodziców w 2022 roku: od kiedy więcej dni wolnych?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Rabarbar w ciąży
Dieta w ciąży
Czy w ciąży można jeść rabarbar? Tak, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy
Luiza Słuszniak
imiona unisex
Imiona
Imiona unisex – jak nazwać dziecko bez wskazywania na płeć? 168 propozycji!
Ewa Janczak-Cwil
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
wyprawka noworodka
Niemowlę
Wyprawka dla noworodka na lato: ubranka i rzeczy do szpitala [LISTA ZAKUPÓW]
Małgorzata Wódz
uczulenie na jad pszczeli / uczulenie na jad osy
Zdrowie
Uczulenie na jad pszczeli i jad osy: objawy, co robić i jak przebiega leczenie
Katarzyna Pinkosz
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania
Dieta w ciąży
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania 
Luiza Słuszniak
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
domowe sposoby na komary
Aktualności
Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Joanna Biegaj
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz