Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
rodzina oszczędza
Adobe Stock
Czas wolny

Ucz oszczędności od małego! Zobacz, jak to zrobić, weź udział w konkursie i wygraj wyjątkowe nagrody

Twoje dziecko poszło właśnie do szkoły? To doskonały czas, aby zacząć naukę oszczędzania. Pomoże w tym detektyw wraz z przyjaciółmi z Brygady PeoPay KIDS! A żeby nauka była przyjemna, możecie wziąć udział w konkursie i jeśli wykażecie się kreatywnością i nieszablonowym pomysłem – cieszyć świetnymi nagrodami.

Oszczędzanie nie jest prostą sprawą. Aby nauczyć się rezygnowania z niektórych przyjemności, by odłożyć na inne, potrzebne są lata praktyki. Tym razem w nauce pomocny jest Bank Pekao, który proponuje ciekawą zabawę. Zachęca do przeczytania opublikowanej na swoim FanPage’u na Facebooku inspirującej bajki. Bohaterem opowieści jest detektyw, który czeka na imię bądź pseudonim. Wystarczy, że maluch puści wodze wyobraźni i po przeczytaniu bajki nie tylko nazwie głównego bohatera, ale również go… namaluje. To jak, zaczynamy zabawę?

Detektyw i Tajemnica Zaginionej Karty

Zapraszamy do przeczytania fragmentu tej wyjątkowej bajki. Jej bohater specjalizuje się w poszukiwaniu… oszczędności. To znany detektyw pomaga zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Jakie przygody spotkały go tym razem? Dowiedzcie się, co stało się przed spotkaniem detektywa z przyjaciółmi z Brygady PeoPay KIDS: Lisem, Żubrem i Złotówką! A później… weźcie udział w konkursie.

Przeczytaj fragment bajki:

Tego dnia, jak zwykle, wstał z łóżka, założył okulary i poszedł do kuchni. Zegar wybił 9:00. Zazwyczaj o tej porze w biurze detektywistycznym niewiele się działo, dlatego poranki miał zarezerwowane na spotkania ze swoimi przyjaciółmi z Brygady PeoPay KIDS: Lisem, Żubrem i Złotówką. Jednak tym razem musiał zmienić swój codzienny rytuał, ponieważ do jego drzwi zapukała mała wiewiórka z mamą.
– Czy pan jest tym detektywem, który potrafi znaleźć każdą oszczędność? – zapytała mama wiewiórka.
– Owszem, to ja.
– W takim razie mamy sprawę do rozwiązania!
Detektyw zaprosił wiewiórki do środka. Zaparzył trzy szklanki ziół (pił je codziennie ze swoimi przyjaciółmi z Brygady PeoPay KIDS) i słuchał, co mają do powiedzenia.
– Detektywie, moja córeczka ma 8 lat. Uznałyśmy, że to jest dobry czas, żeby zaczęła odkładać orzeszki… to znaczy pieniądze na realizację swoich marzeń.
– O! Świetna decyzja miłe wiewiórki – to rzeczywiście jest odpowiedni moment na naukę oszczędzania. W czym jest problem?
Mała wiewiórka raz po raz pociągała nosem.
– Początkowo zakopywałyśmy pieniądze razem z orzeszkami, ale okazało się, że o wielu miejscach zapomniałyśmy. Straciłyśmy przez to duże oszczędności. Dlatego otworzyłyśmy małej wiewiórce konto w banku. Dostała swoją własną kartę, którą była zachwycona! Dzięki temu odłożone pieniądze były bezpieczne w jednym miejscu. Niestety córka nie pamięta, gdzie ostatnio ją zakopała. Ostatni raz widziała swoją kartę dwa dni temu, gdy wracała ze spaceru na lody o smaku orzechów laskowych.
– To zdecydowanie sprawa dla mnie! Proszę się nie martwić. Odzyskamy kartę i zrobimy to w bardzo prosty sposób: wystarczy skontaktować się z bankiem i zgłosić jej zaginięcie. Córka niebawem otrzyma nowy egzemplarz. Rzecz jasna, wszystkie odłożone pieniądze będą na rachunku.
Mała wiewiórka delikatnie, prawie niezauważalnie pisnęła. To dało do myślenia detektywowi.

Ale przygoda! Detektyw rozwiązał wyjątkowo trudną zagadkę. Przeczytaj całą bajkę i dowiedz się, co stało się z oszczędnościami małej wiewiórki – tekst znajdziesz >>> TUTAJ.

Weź udział w konkursie i wygraj niesamowite nagrody!

Jest o co walczyć! Jeśli praca będzie oryginalna, interesująca i wywoła pozytywne skojarzenia m.in. z neutralnością, prostotą i kreatywnością, możesz wygrać hulajnogę elektryczną! Co ważne, po hulajnodze elektrycznej otrzymają 3 osoby, którzy przygotują najlepsze prace.
Oprócz nich do wygrania są 4-osobowe e-vouchery do kin sieci Kinads. Otrzyma je aż 25 osób!

Co należy zrobić, aby mieć szansę je wygrać?

1. Przeczytaj bajkę wraz ze swoim dzieckiem, którą publikujemy poniżej.
2. Zachęć dziecko do stworzenia nowego bohatera na podstawie przeczytanej opowieści. Może to zrobić za pomocą ołówków, kredek, farb czy w jakikolwiek inny sposób. Pamiętajcie, aby nadać mu imię.
3. Udostępnij zdjęcie stworzonego bohatera wraz z jego imieniem w komentarzu pod postem konkursowym na profilu banku na Facebooku >>> TUTAJ
4. Złóż oświadczenia wymagane regulaminem konkursu za pomocą wysłanych do Pekao wiadomości prywatnych na Facebooku.
5. Spełnij pozostałe warunki konkursu opisane w regulaminie TUTAJ.

Bohater najlepszej pracy stanie się animowany i zostanie częścią filmu edukacyjnego!

konkurs Pekao
Pekao S.A

Pakiet PeoPay KIDS został stworzony dla dzieci w wieku 6-12 lat. Dzięki niemu Bank Pekao uczy dzieci oszczędzania oraz wprowadza je w świat finansów już od najmłodszych lat. W aplikacji czeka na dziecko brygada trzech trenerów – żubr, lis, złotówka. Trenerzy mają na celu ułatwić dziecku stawianie pierwszych kroków w aplikacji. Wyjaśnią skomplikowane słownictwo bankowe, tłumaczą w łatwy i prosty sposób co oznaczają funkcje w aplikacji.

Najważniejszą funkcję jaką ma aplikacja PeoPay KIDS to możliwość nauki oszczędzania. Dzieci mogą uczyć się oszczędzać nowocześnie na swoje wymarzone cele w wirtualnych skarbonkach. Aby oszczędności dzieci rosły równie szybko jak one same, warto już od najmłodszych lat założyć dziecku konto. Do końca września za otwarcie Pakietu PeoPay KIDS dziecko zyskuje od banku 50 zł kieszonkowego na start i 2% na koncie oszczędnościowym Mój Skarb do 3 tys. zł przez 92 dni od otwarcia pakietu. Dzieci mogą uczyć się samodzielności i niezależności. Z Pakietem PeoPay KIDS Bank Pekao spełnia ich marzenia o posiadaniu własnej karty jak rodzice.
Szczegółowe informacje o Pakiecie PeoPay KIDS znajdują się na stronie www.pekao.com.pl/peopaykids.

Artykuł powstał z udziałem Pekao S.A.

łupież u dziecka
Adobe Stock
Zdrowie
Łupież u dziecka – jak rozpoznać łupież i wyleczyć?
Najczęściej łupież pojawia się u dziecka w wieku szkolnym i w czasie dojrzewania. Bardzo często powoduje go zakażenie grzybicze, z którym trudno walczy się naturalnymi metodami.

Łupież u dziecka może pojawić się w każdym wieku, ale najczęściej występuje u dzieci w wieku szkolnym. Czasami wywołują go zmiany hormonalne, które przyspieszają wydzielanie łoju. Bywa, że pojawia się na przesuszonej skórze. W niektórych przypadkach jest skutkiem przeniesienia zakażenia grzybiczego od innej osoby. Choć łupież ma łagodny przebieg, to może wywoływać dokuczliwe swędzenie skóry i ma tendencję do nawracania. Łupież u dzieci i nastolatków Łupież u dzieci pojawia się na owłosionej skórze głowy, ale może zaatakować także skórę w okolicy brwi. Objawem łupieżu jest nadmierne złuszczanie się naskórka. U dziecka pojawiają się obszary łuszczącej się skóry i widoczne są płatki naskórka we włosach i na ubraniach.  Najczęstsze przyczyny łupieżu u dzieci: niedostateczna higiena skóry głowy (rzadkie mycie głowy) – we włosach gromadzi się łój i martwy naskórek, które w końcu odchodzą od skóry w postaci tłustego łupieżu. Płatki łupieżu są wtedy grubsze i mogą mieć żółtawe zabarwienie, przesuszenie skóry głowy – np. wskutek stosowania nieodpowiednich dla dziecka szamponów, częstego używania suszarki do włosów, przebywania w klimatyzowanych pomieszczeniach. W takim przypadku łupież ma postać małych, cienkich białych płatków, które z łatwością osypują się na ubrania. Inne przyczyny łupieżu u dzieci: atopowe zapalenie skóry – AZS , alergia, łojotokowe zapalenie skóry (łupież ma postać żółtych tłustych łusek), łuszczyc a lub niedoczynność tarczycy.  używanie tego samego grzebienia lub szczotki, co domownik cierpiący na łupież na tle grzybiczym. Łupież u nastolatków pojawia się najczęściej na tle łojotokowym (atakuje dzieci w wieku dojrzewania). Wtedy łupieżowi może towarzyszyć trądzik na twarzy i plecach. Łupież u...

Zawieszenie w prawach ucznia: co oznacza i na czym polega?
Adobe Stock
Edukacja
Zawieszenie w prawach ucznia: co oznacza, czym skutkuje i jak się odwołać? + przepisy
Zawieszenie w prawach ucznia to jedna z najsurowszych kar, jakie grożą uczniowi za złamanie zasad zapisanych w szkolnym statucie. Zawieszony uczeń zostaje pozbawiony licznych przywilejów, jednak wciąż może uczestniczyć w lekcjach.

Za złamanie zasad zapisanych w szkolnym statucie uczniom wymierza się różne kary – zawieszenie w prawach ucznia jest jedną z tych dotkliwszych. Co w praktyce oznacza zawieszenie w prawach ucznia i czym skutkuje? Wyjaśniamy.  Zawieszenie w prawach ucznia: przepisy W każdej szkole obowiązuje zbiór zasad regulujących prawa i obowiązki ucznia . Za złamanie szkolnego regulaminu grożą kary. To, jakie uczeń poniesie konsekwencje, zależy przede wszystkim od tego, jakie było jego przewinienie. W najlepszym wypadku uczeń otrzymuje ustne upomnienie, naganę (również udzieloną publicznie) od dyrektora szkoły lub uwagę do dzienniczka, w najgorszym – zostaje on skreślony z listy uczniów danej szkoły. Rozwiązaniem pomiędzy jest zawieszenie w prawach ucznia. Mówi o tym ustawa z 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz.U. z 2017 r. poz. 59) - art. 98 ust. 1 pkt 19. Dzieci w Polsce mają prawny obowiązek nauki. Zgodnie z art. 35 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. dotyczy on dzieci od 7 do 18 roku życia (czyli do osiągnięcia pełnoletności). Zawieszenie w prawach ucznia: co to oznacza? Zawieszenie w prawach ucznia oznacza odebranie uczniowi przywilejów wynikających z uczęszczania do danej placówki edukacyjnej. By do tego doszło, uczeń musi złamać zasady panujące w statucie szkolnym.   Zawieszonym w prawach ucznia można być przez lekceważenie obowiązków szkolnych i/lub gdy dziecko notorycznie jest nieprzygotowane, nie odrabia prac domowych czy zakłóca lekcje. Zawieszonym w prawach ucznia można być też przez nieusprawiedliwione obecności (wagary) i częste spóźnienia. Przywilejów może być pozbawione dziecko, które wulgarnie odnosi się do innych uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły. Zawieszony w prawach ucznia będzie prawdopodobnie ten, kto stwarza zagrożenia dla innych osób, wszczyna bójki, kradnie i niszczy mienie szkoły. Zabronione jest też...

Hotel Arłamów
Adobe Stock
Czas wolny
Szukasz pomysłu na jesienny wyjazd z dzieckiem? W Hotelu Arłamów maluchy się nie nudzą!
W Arłamowie wypoczną i dorośli, i dzieci. W dodatku dzieciaki mają jesienią pobyt gratis! Miejscówka przyjazna dzieciom sprawi, że nie będą się nudzić i wrócą do domu pełne wrażeń i wspaniałych wspomnień. 

Hotel Arłamów może pochwalić się czterema gwiazdkami i fantastyczną lokalizacją – położony jest na szczycie bieszczadzkiego wzgórza w gminie Ustrzyki Dolne. Obiekt składa się z dwóch części – zabytkowej rezydencji oraz nowoczesnego budynku hotelowego, które połączone są podziemnym przejściem. Kompleks oferuje też bogate zaplecze rekreacyjno-sportowe: odkryty basen termalny, basen sportowy, basen dla dzieci, pole golfowe, trzypiętrowe SPA, centrum odnowy biologicznej, pokój zabaw dla dzieci z wykwalifikowanymi opiekunkami, a także stację narciarską Arłamów. Obiekt realizuje też bon turystyczny. Tu dzieci nie mogą się nudzić Dzieci są w hotelu Arłamów gośćmi szczególnymi. To dla nich przygotowano mnóstwo atrakcji, dzięki którym mogą spędzać czas aktywnie i twórczo, podczas gdy rodzice będą oddawać się ulubionemu relaksowi np. w SPA.  Specjalnie dla dzieci zorganizowana została ArłaMOVE Akademia Juniora . Są to zajęcia sportowe dla dzieci w różnym wieku, prowadzone w soboty przez maksimum 3 godziny przez fachową kadrę instruktorską. Atrakcje adresowane są do dzieci w wieku 6-12 lat. W ramach Akademii mogą brać udział m.in. w zajęciach jazdy konnej, na ściance wspinaczkowej lub grać w minigolfa. Za 3-godzinne zajęcia (w tym także sprzęt i opiekę instruktora) płaci się tylko 119 zł. Całkiem nowy plac zabaw W tym roku na terenie ośrodka powstał nowoczesny plac zabaw dla dzieci. Wyłożony jest specjalną matą, która zwiększa bezpieczeństwo małych gości Arłamowa. Na powierzchni ponad 1200 m² znajduje się wiele atrakcji: huśtawki, karuzele, drabinki, tory przeszkód i zjeżdżalnie.  Tuż obok placu zabaw stoją tablice informacyjne, które przedstawiają zwierzęta mieszkające w sąsiedztwie hotelu i które wcale nie tak trudno spotkać w czasie pobytu tutaj. ...i gra hotelowa, czyli wielka przygoda! Najmłodsi...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Wyjątkowe życzenia na Dzień Matki
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Matki: wyjątkowe dla wyjątkowej mamy
Luiza Słuszniak
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
ile punktów można zdobyć na egzaminie ósmoklasisty
Edukacja
Punkty na egzaminie ósmoklasisty 2023: ile trzeba mieć punktów?
Joanna Biegaj
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz