Maskne to inaczej trądzik pojawiający się na twarzy od maseczki ochronnej. Krostki tworzą się w miejscach, w których maseczka styka się ze skórą i utrudnia dostęp powietrza. Maskne może też występować na policzkach i nosie, jeśli noszona przez ciebie maseczka higieniczna jest brudna i gromadzą się na niej bakterie. Na szczęście trądzik od maseczki można szybko wyleczyć za pomocą specjalnych kosmetyków.

Reklama

Maskne: sposoby na trądzik od maseczek ochronnych

Maseczka ochronna może być przyczyną trądziku, czyli tzw. maskne (z ang.: mask − maska i acne − trądzik). Niezależnie od tego, czy nosisz zwykłą higieniczną maseczkę jednorazową, czy własnoręcznie uszytą maseczkę z materiału, podczas noszenia gromadzi się na niej wilgoć, mokra tkanina dotyka spoconej skóry, pory blokują się. To prosta droga do powstania zmian trądzikowych. Z maskne poradzisz sobie tylko za pomocą specjalistycznych kosmetyków na trądzik. Wieczorem po dokładnym oczyszczeniu skóry nałóż na twarz krem z kwasem glikolowym lub salicylowym. To kosmetyki, które nie tylko świetnie oczyszczają pory, ale i powodują delikatne złuszczanie, co dobrze wpływa na wygląd i kondycję skóry.

Skąd się bierze maskne?

Trądzik pod maseczką ochronną powstaje, bo skóra się poci i nieustannie (czasem przez wiele godzin) styka się z materiałem, który ogranicza jej dostęp powietrza. Pory się zatykają i na policzkach i brodzie tworzą się wypryski. Jeśli do tego nie zadbasz o odpowiednią higienę maseczki, maskne może stać się naprawdę uciążliwe. Aby zminimalizować objawy trądziku:

  • maseczek jednorazowych używaj zgodnie z przeznaczeniem − tylko raz
  • jak najczęściej pierz maseczkę wielorazową (po każdym użyciu)
  • nie dotykaj twarzy dłońmi, zwłaszcza gdy jesteś poza domem, w sklepie, w autobusie (w ten sposób zmniejszysz też ryzyko zarażenia się koronawirusem!).

Aby ułatwić sobie korzystanie z maski i lepiej zadbać o jej higieniczność, kup maseczki z szybkoschnącego materiału. Czysta maseczka to najlepsza ochrona przez maskne.

Zobacz także

Zobacz też:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama