oczyszczacz powietrza
mat.pras.
Zakupy

Jesteście tym, czym oddychacie

Jeśli jesteśmy tym, czym oddychamy, to czym będziemy, mieszkając w zanieczyszczonym mieście? Odpowiedź nie napawa optymizmem. Na szczęście wymyślono oczyszczacze powietrza!

Aby uchronić nas przed negatywnym działaniem coraz bardziej zanieczyszczonego powietrza, które wdychamy, marka Mateko wprowadza na rynek Zielony oczyszczacz powietrza GAP – Green Air Purifier Lavender 3. Dzięki niemu możemy oddychać czystym, świeżym powietrzem, a do tego przepełnionym leśnym aromatem!

Wiosną nie ma smogu? Dość legend i mitów na temat zanieczyszczenia!

Czyste powietrze dla zdrowia

Dobra jakość powietrza, podobnie jak odpowiednia dieta oraz aktywność fizyczna, to niezbędne elementy zdrowego stylu życia. Natomiast tak jak mamy wpływ na to, co ląduje na naszym talerzu, czy jaki rodzaj ruchu wybieramy, tak niestety nie mamy możliwości kontrolowania tego, co dzieje się za naszymi oknami. Mamy jednak moc sprawczą, by w pełni decydować, jakie powietrze wdychamy w swoim domu. W dobie wszechobecnie występującego smogu posiadanie oczyszczacza powietrza staje się koniecznością, taką samą jak posiadanie lodówki, czy pralki. To inwestycja w zdrowie i życie, których ochrona wymaga od nas zdecydowanego działania.

Świeże, nawilżone i… pachnące!

Firma Mateko znając potrzeby osób świadomych i odpowiedzialnych, troszczących się o dobro swoich najbliższych wprowadza na rynek urządzenie do wieloetapowego oczyszczania pomieszczeń, które poza nawilżaniem i jonizacją daje znacznie więcej. 
Lavender 3 to model oparty na innowacyjnej technologii oczyszczania, pozwalającej oddychać czystym i rześkim powietrzem, w którym wyczuwalny staje się zapach lasu i roślin. A to za sprawą cyklu leśnego, czyli reakcji biochemicznej, która naturalnie nawilża powietrze krążące w pomieszczeniu i wzbogaca je o mikroflorę niezbędną do zdrowego i komfortowego życia, pełną mikroorganizmów i naturalnych, leśnych zapachów.

Dziecięce infekcje z głowy

Zdecydowaną poprawę stanu zdrowia już od początku używania oczyszczacza GAP zauważą rodzice najmłodszych dzieci, którym sen z powiek w okresie jesienno-zimowym często spędzają nawracające infekcje, przewlekły kaszel czy katar u ich pociech. To właśnie maluchy są najbardziej narażone na toksyczne substancje występujące w powietrzu, dlatego tak często borykają się z ciągłymi przeziębieniami oraz groźnymi dla ich zdrowia, a nawet życia chorobami. Rodzice korzystający z tego urządzenia z pewnością docenią jego atuty, ponieważ podstawą sprawnego funkcjonowania całej rodziny i gwarancją przespanych nocy jest zdrowie wszystkich jej członków, zwłaszcza tych najmłodszych.

Również alergicy odczuwają zdecydowaną poprawę komfortu życia dzięki oczyszczonemu powietrzu w miejscach, w których przebywają. W znacznym stopniu zmniejszają się u nich objawy alergii czy też astmy, znika łzawienie i podrażnienie oczu oraz przesuszona śluzówka nosa, a jak wiadomo, dolegliwości te mogą powodować duży dyskomfort.

Wyjątkowe zalety

Lavender 3, jak przystało na oczyszczacz powietrza, wyposażony jest w filtry, które wychwytują aż 99,99% szkodliwych substancji m.in.:

  • pyłki roślin,
  • toksyczne zanieczyszczenia,
  • alergeny.


Zmniejszają również ilość bakterii, wirusów oraz smogu. Cechą szczególnie wyróżniającą Green Air Purifier są jego walory estetyczne i możliwość uprawiania w zintegrowanej donicy hydroponicznej większości powszechnie dostępnych roślin – nieocenionych sprzymierzeńców człowieka w walce z zanieczyszczeniami powietrza.

Sprzęt jest bardzo wygodny w użytkowaniu, wymaga jedynie uzupełniania zbiornika wodą. Łatwo nim manewrować dzięki specjalnie wbudowanym rolkom, co jest niezwykle pomocne gdy chcemy przenieść urządzenie do innego pomieszczenia, np. do sypialni na czas snu. Charakteryzuje go wyjątkowo cicha praca. To dobra wiadomość dla osób ceniących ciszę, zwłaszcza nocą, bo wówczas oczyszczacz pracuje w trybie nocnym, nie zakłócając wypoczynku.

Prosty i nowoczesny design Zielonego oczyszczacza sprawia, że dobrze komponuje się on z każdym wnętrzem i cieszy oko nawet najbardziej wymagających użytkowników.

maseczki antysmogowe dla dzieci
Adobe Stock
Zakupy
Maski antysmogowe dla dzieci - ochrona przed wirusami i zanieczyszczeniem powietrza [PORADNIK ZAKUPOWY]
Maski antysmogowe dla dzieci są kolorowe i chronią przed bardzo drobnymi cząstkami szkodliwych substancji z powietrza. Nie wszystkie jednak są skuteczne, a żeby chroniły też przed wirusami, w tym koronawirusem, muszą mieć filtr powietrza FFP3 lub HEPA.

Maski antysmogowe z odpowiednimi filtrami powietrza (HEPA, FFP3, P3, N99) oraz filtrem węglowym chronią dzieci przed toksycznymi substancjami z powietrza , takimi jak pyły zawieszone PM10 i PM2.5, dwutlenek siarki i dwutlenek azotu. W przeciwieństwie do masek bawełnianych (lub zwykłego szalika!) dobrze wyłapują nawet najmniejsze cząsteczki o wielkości 0,001 mikrona. Ale czy to wystarczy do ochrony przed koronawirusem? Tak, bo wielkość cząsteczek SARS CoV-2 to ok. 0,06-0,014 mikrona. Jednak nie wszystkie dzieci mogą nosić maseczki antysmogowe - bez względu na to, czy mają one chronić przed zanieczyszczonym powietrzem, czy stanowić ochronę przed wirusami. Spis treści: Czy dzieci mogą nosić maseczki antysmogowe? Jaką maskę antysmogową dla dziecka wybrać? Czy maska antysmogowa chroni przed koronawirusem? Czy dzieci mogą nosić maseczki antysmogowe? Maski antysmogowe, ale też inne maseczki ochronne, przeznaczone są dla dzieci powyżej 2 roku życia . Dlaczego młodsze dzieci nie powinny nosić maseczek , skoro ich odporność jest niższa i wymagają szczególnej ochrony? Maseczki utrudniają oddychanie i takie maluchy po prostu nie poradzą sobie w maseczce.  Trudno też oczekiwać, że dziecko poniżej 2 roku życia będzie nosić taką maseczkę prawidłowo i zachowa higienę przy jej wkładaniu i zdejmowaniu. Jaka jest na to rada? W dobie koronawirusa małe dzieci w ogóle nie powinny wychodzić z domu, w przypadku smogu także powinny zrezygnować ze spacerów. Trzylatek może już nosić maseczkę antysmogową, ale żeby stanowiła odpowiednią ochronę przed wirusami i zanieczyszczeniem powietrza, musi być odpowiedni dobrana. Jaką maskę antysmogową dla dziecka wybrać? Kupując maskę antysmogową dla dziecka, zwróć uwagę na: Filtry - dobra maska ochronna ma dwa filtry: filtr węglowy (wyłapuje gazy i zapachy) oraz filtr powietrza. Wybierz maseczkę z...

Z powodu smogu na Śląsku umierają dzieci
AdobeStock
Aktualności
Smog powoduje białaczkę, guzy mózgu, poronienia. Najgorzej jest na Śląsku
Dr Katarzyna Musioł z oddziału pediatrii w szpitalu w Rybniku przestawiła zatrważające dane na temat tego, jak smog niszczy zdrowie dzieci. Czy władze zaczną prowadzić efektywną politykę antysmogową?

Dr Katarzyna Musioł, ordynator pediatrii w szpitalu w Rybniku, ujawniła, jak ogromny i tragiczny w skutkach jest wpływ zanieczyszczenia powietrza na człowieka, a szczególnie na dzieci. Ordynator przedstawiła zatrważające dane i zaapelowała, by władze w Polce w końcu zaczęły robić coś, by zmienić tę sytuację. Smog znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia choroby nowotworowej Dr Katarzyna Musioł wylicza: „Na Śląsku odnotowuje się najwięcej zgonów z powodu nowotworów w Polsce (w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców). I stanowi to około 10 procent więcej aniżeli średnia krajowa”. Na oddziale pediatrii, na którym pracuje, guzy u dzieci wykrywa się bardzo często. „W grudniu 2019 roku w jedynym tygodniu na oddziale pediatrii w rybnickim szpitalu u dwójki dzieci rozpoznaliśmy 4-centymetrowe guzy mózgu. Jeden chłopczyk tydzień temu miał stwierdzoną kliniczną śmierć mózgu , przebywał na OIOMIE. W wyniku progresji choroby zmarł” – zdradziła ordynator i dodała: „Nieszczęsny piątek – gdy wysyłaliśmy duszące się niemowlę z RSV Wirusem na OIOM, rozpoznaliśmy też ostrą białaczkę limfoblastyczną u 3- miesięcznej dziewczynki z Rybnika. To są fakty, takie są realia naszego oddziału pediatrycznego”. Skutki smogu są tragiczne Ordynator rybnickiej pediatrii wskazała na wiele problemów, jakie powstają na skutek oddychania zanieczyszczonym powietrzem . Są wśród nich: depresje, wyższy stopień niepokoju u dzieci, problemy z pamięcią i koncentracją, trudności z kontrolą emocji, gorsze kompetencje społeczne, częstsze przypadki chorób ze spektrum autyzmu . To nie wszystko. Jak stwierdziła doktor, smog truje nie tylko dzieci i osoby dorosłe, lecz również uszkadza płody. „Zanieczyszczone powietrze nie tylko szkodzi dzieciom i nam dorosłym, ale również przenika do płodu . Cząstki są na tyle małe, że,...

Polska czarnym punktem na smogowej mapie
Adobe Stock
Aktualności
Polska na smogowej mapie Europy - zgadnij, gdzie jesteśmy?
Z powodu smogu co roku umierają setki tysięcy ludzi. A jak nasz kraj wypada na tle reszty Europy?

To przygnębiająca lektura. Czy w ogóle dożyjemy takich czasów, że w okresie jesienno/zimowym nie będziemy musiały myśleć o smogu i dramatycznych informacjach o jakości powietrza w naszym kraju?  Polska czarnym punktem smogowej mapy Polska jest w niechlubnej czołówce państw o bardzo złej jakości powietrza spowodowanego smogiem. W naszym kraju przekroczony jest także wskaźnik pyłów zawieszonych 2,5 (PM), czyli najgroźniejszych toksyn zawartych w smogu, przedostających się do ludzkiego krwioobiegu. Raport EEA wymienia, oprócz Polski, sześć państw UE, gdzie stężenie pyłów zawieszonych przekracza normy. Są to: Bułgaria Chorwacja Czechy Włochy Rumunia Słowacja. - To po prostu niedopuszczalne, aby ktokolwiek z nas musiał się martwić, czy zwykły oddech jest bezpieczny , czy nie - skomentował raport komisarz UE ds. Środowiska, gospodarki morskiej i rybołówstwa Karmenu Vella. Widok ludzi z maskami antysmogowymi na ulicach europejskich miast coraz częściej staje się zwykłym obrazkiem. Aby uchronić siebie i dziecko przed skutkami trującego powietrza warto kupić taką maseczkę. Tragiczne żniwo - 400 tysięcy przedwczesnych zgonów Największe spustoszenie w zdrowiu Europejczyków czynią pyły zawieszone (PM), dwutlenek azotu (NO2) oraz ozon w warstwie przyziemnej (O3). Z kolei transport drogowy, elektrownie, przemysł, rolnictwo i gospodarstwa domowe są głównymi źródłami zanieczyszczeń powietrza.  Z raportu EEA wynika, że zanieczyszczone powietrze powoduje ok. 400 tysięcy przedwczesnych zgonów na kontynencie. Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że z powodu smogu przedwcześnie umiera 50 tys. Polaków. Smog, czyli mieszanina zawieszonych w powietrzu cząsteczek pyłu z osadzonymi na nich substancjami toksycznymi, m.in. metalami ciężkimi i dioksynami, wpływa niekorzystnie głównie na drogi oddechowe...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj