mierzenie i zakładanie bucików małemu dziecku
fot. AdobeStock

Jak uniknąć histerii dziecka w sklepie z butami? Sprawdzony sposób! (+7 par butów dobrych dla małych stóp)

Buty odpowiednie dla stopy dziecka czyli jakie? Oddychające, odpowiednio wyprofilowane, elastyczne, ale i stabilnie trzymające stopę. Wygodne i w dobrym dla dziecka rozmiarze. Na samym końcu dopiero liczy się ich wygląd - choć w tym względzie dzieci potrafią postawić na swoim... Nie daj się!
Weronika Zagojska
mierzenie i zakładanie bucików małemu dziecku
fot. AdobeStock
Stopy malucha rozwijają się aż do 4., a nawet 5. roku życia. Złe buty to jeden z błędów, który może przysporzyć problemów z chodzeniem i wadami postawy. Jeśli miłe ci jest zdrowie twojego dziecka, lepiej przyzwyczajaj je już od małego, że buty, w których najdłużej chodzimy w ciągu dnia (a najlepiej wszystkie buty) wybiera mama i tata.

To bardzo dobra metoda, by uniknąć późniejszych histerii, płaczów i awantur w sklepach z butami na widok plastikowych i niezbyt odpowiednich dla stopy bucików z kolorową bajkową postacią. Ucz, że można się bawić w przymierzanie, ale że to zwykle mama wybiera buty. I najlepiej, żeby mama nauczyła się wcześniej sama wybierać buty skórzane o dobrej konstrukcji. Takie jak te jesienne dziecięce modele, idealne już na sezon 2019!
 

Czy warto kupować buty dla dziecka on-line?

Dziś już między bajki można włożyć porady o tym, że dziecko musi przymierzać buty w sklepie. Kiedyś może to była konieczność. Teraz można po prostu zamówić kilka par on-line i mierzyć w domu. Odesłać te, które nie będą pasować. W ten sposób też unikniecie wielu problemów z wybieraniem spośród wielu niekoniecznie zawsze udanych par trzewików, półbutów i botków stojących na sklepowych półkach.
 
Redakcja poleca: Lampion z dyni: jak go zrobić krok po kroku? [WIDEO]
Lampion z dyni to jedna z tradycji na Halloween. Gotowy lampion może zdobić dom przez całą jesień, a nie tylko w święto duchów. Podpowiadamy, jak go zrobić w kilku prostych krokach (i co zrobić, żeby przetrwał dłużej!). Jego wykonanie naprawdę nie jest trudne!

Najważniejsze cechy dobrych butów dla malucha

Buty dla dziecka powinny mieć z przodu centymetr zapasu. Nie mogą być jednak też zbyt luźne. O kłapaniu nie ma mowy! Coraz więcej butów kusi dzieci nietypowymi kształtami, podobieństwem do zwierzątek, ulubionych bohaterów czy mnóstwem mieniących kolorów. I... bardzo dobrze! Warto jednak przy tym pamiętać, że giętka podeszwa tam, gdzie zginają się palce i sztywny zapiętek to podstawa!


Kupowałam wiele różnych butów i często dawałam się złapać na nowoczesny, modny styl - niestety efekt był taki, że dziecko i tak takich butów nie nosiło. Często samo rezygnowało po chwili w nich na placu zabaw, przy bieganiu czy spacerach. Być może dlatego, że od zawsze powtarzałam, że takie buciki można założyć tylko na chwilę, w tych sportowych lub skórzanych się biega, jest wygodniej. Proste, ale zadziałało! I jeszcze jedna rzecz - buty nie mogą być zbyt mocno ocieplane już od wczesnej jesieni. Stopa nie powinna się zwyczajnie przegrzewać, to także dobre dla odporności dziecka. Maluch nie będzie tyle chorował! [content:0_26195,0_26090,1_4443,0_13723:CMNews]
Jakie buty w tym sezonie wybierzecie dla swojego dziecka?

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy