Nesquik
fot. materiały prasowe Nesquik

Śniadanie dla małych odkrywców!

Czy wiesz, co powinno zawierać śniadanie dla dziecka? Zobacz, jak w 3 prostych krokach przygotować smaczne i zdrowe śniadanie, które zapewni twojemu dziecku energię na cały dzień.
Nesquik
fot. materiały prasowe Nesquik
Odkrywać, uczyć się, biegać, śmiać się, marzyć – każdy smyk co dnia staje przed nie lada wyzwaniem. Przecież poznawanie świata wymaga ogromnej koncentracji! Jak wesprzeć dziecko, aby z entuzjazmem mierzyło się z nowymi zadaniami? Podstawą każdego poranka powinno być prawidłowo zbilansowane i pełnowartościowe śniadanie!

Superśniadanie w 3 krokach:

  1. Różnorodność, czyli różne grupy produktów. Podczas śniadania powinniśmy dostarczyć dziecku węglowodanów złożonych, pełnowartościowego białka, dobrych tłuszczów, a także witamin i składników mineralnych. W porannym posiłku nie może zabraknąć pieczywa czy płatków zbożowych (najlepiej pochodzących z pełnego przemiału), a także porcji warzyw i owoców. Uzupełnieniem powinien być produkt, który dostarczy budulca dla rosnącego organizmu, czyli białka. Może to być jajko, dobrej jakości wędlina, ryba czy pasta z roślin strączkowych. Nieodłącznym elementem pełnowartościowego śniadania jest również mleko i produkty mleczne.
  2. Mocny budulec kości, bo mleko i przetwory mleczne to nie tylko pełnowartościowe białko, ale także dobrze przyswajalny wapń niezbędny dla mocnych i zdrowych kości. Produkty te powinny być nieodłącznym elementem prawidłowo zbilansowanej diety dzieci i pojawiać się w ilości 3-4 porcji w ich codziennym menu. Na szczęście mleko można serwować na różne sposoby, np. jako uwielbiany przez dzieci rozpuszczalny napój kakaowy NESQUIK! To doskonałe uzupełnienie pełnowartościowego śniadania i sposób na wprowadzenie jednej porcji mleka do menu. Rozpuszczalny napój kakaowy NESQUIK zawiera specjalnie opracowaną i unikalną kompozycję witamin i składników mineralnych Opti-Start, która w połączeniu z wartościami odżywczymi mleka, pomaga dostarczyć organizmowi dziecka  to, czego potrzebuje do prawidłowego wzrostu i rozwoju. Dodatkowo, magnez zawarty w kakao pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni, a witamina D we wchłanianiu i wykorzystaniu wapnia z mleka. Można go przygotować zarówno, z mlekiem zimnym, jak i ciepłym –  NESQUIK zawsze smakuje wyśmienicie.
  3. Dobre wzorce, czyli dziecko uczy się, obserwując rodziców. Obok odpowiedniej kompozycji posiłku, ważna jest także atmosfera w trakcie jego spożywania. Śniadanie jedzone w biegu, na stojąco czy też w drodze nie sprzyja kształtowaniu się dobrych nawyków. Najlepiej jest więc spożywać je na spokojnie przy stole, wspólnie z dzieckiem.
Oceń artykuł

Ocena 4 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy