GRY
 
 

Śniadanie mistrzów

Czy wiesz, że dzieci, które jedzą porządne śniadania, rzadziej chorują? A do tego mają więcej energii i są mądrzejsze. Dlaczego tak jest? Sprawdź!

kuchnia, dziecko, śniadanie, płatki kukurydziane
Naukowcy z Atlanty po badaniach przeprowadzonych wśród małych dzieci nie mieli wątpliwości: te, które codziennie jadły dobrze skomponowane śniadania, były zdrowsze. To znaczy, że przechodziły mniej infekcji i lepiej sobie z nimi radziły. A do tego rzadziej miały próchnicę i kłopoty z nadwagą! No i lepiej się uczyły. Jeśli jeszcze nie jesteś przekonana do pożywnego i wartościowego śniadania, wyjaśnimy ci dokładniej, co dobrego może zrobić w organizmie malca.

Podkręca metabolizm
W odniesieniu do pierwszego posiłku organizm ustawia sobie tempo trawienia na cały dzień. Solidne śniadanie sprawia, że przemiana materii przyspiesza, dzięki czemu potem spalanie energii jest znacznie szybsze.

Zwiększa odporność
Podatność na różne infekcje to nie kwestia szczęścia, ale przede wszystkim trybu życia i sposobu odżywiania. Wyspany i najedzony maluszek jest odporniejszy. Dzięki porannej porcji energii i składników odżywczych jego organizm od świtu pracuje tak, jak powinien
i wytwarza m.in. krwinki białe, które bronią malca przed atakiem groźnych mikrobów. Poza tym, ciepły posiłek rozgrzewa organizm i poprawia ukrwienie wszystkich narządów.

Dostarcza cennych składników
W dobrze skomponowanym śniadaniu powinny się znaleźć produkty z kilku grup: węglowodany, białko, tłuszcze, wapń i inne składniki mineralne, witaminy. Dobre źródło węglowodanów to np. musli, płatki owsiane, pieczywo razowe i graham – jednocześnie są to produkty bogate w błonnik, który jest ważny dla prawidłowej pracy jelit. Białka i wapnia najwięcej jest w mleku, jogurcie, kefirze, serze. Do tego dobrze jest jeszcze dodać dziecku mały owoc lub warzywo, bo to świetne źródło witamin, składników mineralnych, no i błonnika. Idealnym dodatkiem do pierwszego posiłku są też wszelkiego rodzaju orzechy i nasiona (trzeba je zmielić). Natomiast tłuszcz jest potrzebny m.in. do rozwoju układu nerwowego i mózgu. Podawaj zatem malcowi  masło (ale prawdziwe, a nie podszywające się pod nie miksy).
Redakcja poleca: Zobacz, jak Anna Dereszowska znalazła talent w sobie i co odkryła u swojej córki! [WIDEO]
"Szkoliłam rysunek, bo miałam być architektem" – mówiła aktorka podczas spotkania w Akademii 5.10.15. Zdradziła jedną ważną rzecz, która pomogła jej znaleźć klucz do tego, co chce w życiu robić!

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj