świnka peppa zabawki
fot. Adobe Stock

Świnka Peppa zabawki idealne na prezent dla dziecka [Przegląd]

Świnka Peppa doczekała się wielu zabawek ze swoim wizerunkiem. I dobrze, bo ma wielbicieli, którzy chętnie przytulą tę postać, albo będą bawić się jej figurkami.
Ewa Janczak-Cwil
świnka peppa zabawki
fot. Adobe Stock
Świnka Peppa jest postacią z brytyjskiego serialu animowanego dla dzieci. Bajka opowiada o codziennym życiu jej bohaterki. To, co dzieci lubią w niej najbardziej, to niepokorny i psotny charakter świnki. Choć serial budzi wiele kontrowersji, to dziecku lubiącemu tę postać warto sprawić zabawkę ze świnką Peppą – będzie zachwycone.

Spis treści: Świnka Peppa zabawki:
  1. Puzzle z 30 kawałków, 10 zł
  2. Pluszak Peppa z miśkiem, 20 zł
  3. Książeczka dźwiękowa, 26 zł
  4. Tablica magnetyczna, 41 zł
  5. Plac zabaw i rodzina, 63 zł
  6. Nowy kamper Peppy, 65 zł
  7. Rozkładany domek z figurkami, 77 zł
  8. Klasa ze szkoły Peppy, 89 zł

Świnka Peppą zabawki dostępne na rynku

Jest ich mnóstwo! Najwięcej jest niewielkich figurek, które najczęściej kupuje się z domkiem albo inną plastikową zabawką – samochodem czy placem zabaw. Najpopularniejszą z postaci jest oczywiście sama Peppa, ale popularne są zestawy z całą rodziną świnki oraz jej przyjaciółmi.

Figurki zwykle są plastikowe, mają ruchome rączki i nóżki i mają miękkie gumowe głowy. Najczęściej spotykany rozmiar figurek to ok. 5 cm wysokości.

Świnka Peppa zabawka – jaką kupić?

Figurki najczęściej służą dzieciom do odgrywania scenek z serialu, ale też do sytuacji improwizowanych przez maluchy. Obserwując taką zabawę, czasami można dowiedzieć się więcej o własnym dziecku. Maluchy potrafią odtwarzać w zabawie to, co dzieje się np. w przedszkolu. W ten sposób rodzice czasami dowiadują się więcej, niż mówi im dziecko.

Zobacz też: Domek dla lalek Barbie w dobrych cenach [Przegląd]

Świnka Peppa zabawka edukacyjna

Jeśli chcesz bardziej edukacyjne zabawki ze świnką Peppą, to warto rozejrzeć się za puzzlami lub tablicą, na której z jednej strony można rysować kredą, a z drugiej – magnetycznej – przyczepiać obrazki postaci i różnych przedmiotów. Puzzle uczą rozpoznawania kształtów, poszukiwania różnic, ale też kształtują cierpliwość i wytrwałość.

Z kolei tablica może wam posłużyć do nauki liter i cyfr. Możecie bawić się dzieckiem tak, że ty mówisz cyfrę, a malec przyczepia do tablicy tyle obrazków, ile oznacza wybrana cyfra. Możliwości nauki z taką zabawką ze świnką Peppą są naprawdę duże.
Redakcja poleca: Zabawki dla dzieci: rozwijanie zdolności manualnych - film
Jakie zabawki pomogą dziecku w rozwijaniu sprawności manualnej? Sprawdź, co warto wybrać na prezent dla malucha.

Świnka Peppa zabawka do przytulania

Przytulanka przedstawiająca ulubioną postać z bajki to dla dziecka wielki skarb. Wtulenie w nią buzi czy mocne objęcie ramionami zwiększa poczucie bezpieczeństwa dziecka. Taka przytulanka przyda się dzieciom w wieku 2-4 lat – będzie ich wiernym towarzyszem w przedszkolu czy w czasie noclegów poza domem.

Zobacz także: Miękkie lalki szmacianki dla twojego dziecka

Poniżej znajdziesz wybrane przez nas propozycje zabawek ze świnką Peppą w dobrych cenach:

1. Puzzle z 30 kawałków, 10 zł

Zabawka przyjazna dziecku i dla niego bezpieczna. Wykonana z płótnowanego papieru pokrytego farbami spożywczymi. Powierzchnia klocków jest matowa i nie wywołuje odblasków światła. Obrazek po złożeniu ma wymiary 20 x 27 cm. Zabawka dla dzieci od 4. roku życia. Cena regularna: 23 zł.
 
świnka peppa zabawki puzzle

2. Pluszak Peppa z miśkiem, 20 zł

Zabawka uszyta z miękkiego pluszu. Jest bardzo miła w dotyku i ma 24 cm wysokości – idealna, niewielka przytulanka do zabrania dokądkolwiek dziecko się wybiera. Po naciśnięciu brzuszka świnki, odtwarzany jest fragment melodii i rozmowy Peppy z koleżanką. Zabawka ma przyssawkę, więc można ją przymocować do szyby samochodowej czy lustra.
 
świnka peppa zabawki przytulanka

3. Książeczka dźwiękowa, 26 zł

Książka w twardej oprawie. Wewnątrz znajdują się historie z przygodami Peppy. Obok jest panel dźwiękowy, który pozwala dziecku odtwarzać dźwięki związane z historyjkami – 18 różnych odgłosów. Książka zawiera 20 stron i ma wymiary: 29 x 31 cm.
 
świnka peppa zabawki książeczka dźwiękowa

4. Tablica magnetyczna, 41 zł

Zabawka z naturalnego drewna. Po jednej stronie tablica kredowa, po drugiej magnetyczna. W komplecie: 3 kredy, marker z gumka i gąbką, 100 elementów do przyczepiania do tablicy oraz książeczka z sugestiami, jakie wzory można układać. Fajna edukacyjna zabawka dla dzieci od 3. roku życia.
 
świnka peppa zabawki tablica

5. Plac zabaw i rodzina, 63 zł

Cała rodzina świnki i do tego fajny plac zabaw! Figurki Peppy, Jacka, mamy i taty mają 8 i 5 cm wysokości oraz ruchome rączki i nóżki. Plac zabaw składa się z 4 zjeżdżalni, wieży, łącznika i schodków. Jego wymiary: 48 x 35 x 18 cm. Został wykonany z wielokolorowego plastiku.
 
świnka peppa zabawki plac zabaw

6. Nowy kamper Peppy, 65 zł

W komplecie kamper i figurka świnki Peppy. Auto ma zdejmowaną górną część. Wewnątrz znajdują się dwie wyjmowane ławeczki oraz stolik. Mebelki można postawić na zaaranżowanym kempingu. Figurka ma 5,5 cm wysokości, ruchome rączki i gumową główkę.
 
świnka peppa zabawki kamper

7. Rozkładany domek z figurkami, 77 zł

Plastikowy rozkładany domek. Otwiera się jak książka, ukazując 4 pomieszczenia, które można dowolnie zaaranżować mebelkami (7 sztuk). W komplecie są też figurki z ruchomymi rączkami i nóżkami oraz gumowymi głowami. Każda z nich ma wysokość ok. 6 cm i mieści się w pomieszczeniach domku.
 
świnka peppa zabawki domek

8. Klasa ze szkoły Peppy, 89 zł

W komplecie szkolne ławki dla 4 uczniów, przybory szkolne, tablice i aż 5 figurek. Dziecko znajdzie tu postaci: Peppy, Candy, Wendy, Suzy i Madamme Gazelle. Wysokość figurek to 5,5 cm. Będą pasować do innych zabawek, np., domków dla Peppy.
 
świnka peppa zabawki klasa szkolna

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy