Szybka akcja policjantów. Uratowali duszące się niemowlę
fot. KMP Łódź

Szybka akcja policjantów. Uratowali duszące się niemowlę

Funkcjonariusze myśleli, że zatrzymali do kontroli pirata drogowego. Okazało się, że pojazdem kieruje zrozpaczona matka, która wiozła do szpitala duszące się niemowlę.
Sylwia Arlak
Szybka akcja policjantów. Uratowali duszące się niemowlę
fot. KMP Łódź
Ta historia brzmi jak scenariusz filmu sensacyjnego. Zaczęło się jak podczas standardowej interwencji: łódzcy policjanci zatrzymali auto, które poruszało się z niedozwoloną prędkością. Zamiast pirata drogowego, w samochodzie znaleźli jednak zrozpaczoną matkę, która poprosiła ich o pomoc.

O krok od tragedii

Kobieta jechała do szpitala ze swoją dwumiesięczną córką. Dziecko zadławiło się mlekiem i przestało oddychać. Funkcjonariusze wyjęli siną dziewczynkę z samochodu i udzielili jej pierwszej pomocy. 

„Wyczułem u dziecka bezdech, po przeprowadzonych czynnościach reanimacyjnych dziecko zaczęło oddychać” – mówił dla Polsat News st. sierż. Stanisław Głogowiec z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.  Po udzieleniu pierwszej pomocy funkcjonariusze zawieźli matkę i dziewczynkę do pobliskiego szpitala. 

Akcja zakończyła się sukcesem

„Sądzę, że gdyby wszystko trwało parę sekund dłużej, to nie wiem, czy byłabym z córką teraz w szpitalu, czy na cmentarzu” – czytamy na stronie Komendy Miejskiej Policji w Łodzi wypowiedź wzruszonej matki. 

Jak podkreślał w rozmowie z Polsat News rzecznik Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi Adam Czerwiński, niewolę zostało przyjęte do kliniki gastroenterologii z podejrzeniem zachłystowego zapalenia płuc. Nadal znajduje się pod opieką lekarzy, ale jest w dobrym stanie. „To był jeden z najpiękniejszych dni w naszym życiu. Cieszę się, że mogliśmy uratować czyjeś życie” – mówił dla Polsat News st. sierż. Stanisław Głogowiec. 

Zobacz to:
Redakcja poleca: Mama rekordzistka: Danuta Ulidowicz jest najdłużej pracującą mamą SOS Wiosek Dziecięcych [WIDEO]
W tej historii jest wszystko, co najpiękniejsze w macierzyństwie: miłość, cierpliwość, wyrozumiałość i oddanie. Pani Danuta przez 34 lata tworzyła dom dla 19 dzieci, nie posiadających rodziny. To o niej powstał film "Mistrzyni świata". Zobacz relację z jego prapremiery - to historia z wielokrotnym happy endem.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy