
Ciepły napój zawsze pod ręką, czyli o tym, jaki termos wybrać dla dziecka
Czym kierować się, kupując termos?
Przede wszystkim powinien to być produkt trwały i bezpieczny, wykonany z lekkiego materiału. Dla dziecka najlepiej sprawdzi się kolorowy termos ze stali nierdzewnej o małej pojemności. To nie tylko pojemnik, w którym będziesz przechowywać jedzenie, dokonujący wyboru warto zwrócić również uwagę na:- pojemność – większość dostępnych na rynku modeli pomieści od 200 do 500 ml napojów lub posiłków. Takiej wielkości naczynie bez problemu zmieści się w torebce czy dziecięcym plecaczku;
- materiał – im lepszy materiał, z którego jest wykonany termos, tym dłuższa jego żywotność i lepsza funkcjonalność. Często przekłada się to na cenę, jednak lepiej więcej zapłacić, by naczynie po prostu dłużej służyło. Kupując termos dziecięcy, należy zwrócić uwagę także na to, czy materiał, z jakiego wykonane jest naczynie, posiada odpowiednie atesty bezpieczeństwa;
- funkcjonalność - sparwdź czy naczynie ma zewnętrzną powłokę antypoślizgową lub plastikowe uchwyty. To ułatwi dziecku zadanie;
- utrzymywanie temperatury – choć mogłoby się wydawać, że funkcja każdego termosu jest taka sama, to nie wszystkie utrzymują temperaturę tak samo długo. Niektórzy producenci deklarują nawet 20 godzin;
- design - by zachęcić dziecko do korzystania z termosu, warto podarować mu termos z nadrukiem ulubionego bajkowego bohatera.
Termos, bidon a może kubek?
Naczynia takie mogą być używane zarówno w domu, szkole, na wycieczce, jak i na dłuższym spacerze. Model termosu należy dobrać do wieku dziecka, a także rodzaju posiłków, jaki ma być w nim przechowywany. Do wyboru masz kilka modeli:Termos obiadowy
To idealne rozwiązanie dla dzieci, które często przebywają poza domem i zamiast kanapki lubią zjeść „coś konkretnego”. Termos taki sprawdzi się jako naczynie zarówno na zupkę, jak i drugie danie.
Zwróć uwagę na dodatkowe funkcjonalności, np. Termos SKIP HOP wyposażony jest w uniwersalny uchwyt na turystyczne sztućce, a w komplecie znajduje się wygodny i praktyczny łyżko-widelczyk.
Opakowanie termiczne
Ciekawym rozwiązaniem są torby termiczne, dzięki czemu jedzenie jeszcze dłużej utrzymuje pożądaną temperaturę.To świetny pomysł, jeśli często jeździcie na dłuższe wycieczki lub planujecie zabrać więcej jedzenia.
Bidon termiczny na napoje
ma najczęściej kształt kubka lub butelki. Dla dziecka wybierz pojemność 200-400 ml.Przed zakupem przyjrzyj się, jaką ma końcówkę. Z niektórych bidonów pijesz jak z butelki, inne mają dzióbek lub słomkę, są nawet takie ze smoczkiem dla maluszka.

Bidon termiczny DAFI o pojemności 490 ml nie tylko utrzyma ciepło, ale i chłód napoju - w zależności od tego, czy potrzebujesz ogrzania, czy ochłody.
Termos z kubeczkiem
Dla starszaka możesz wybrać tradycyjny termos z kubeczkiem.Z pewnością przedszkolak zachwyci się naczyniem z ukochanym bohaterem.
Kubek termiczny dla mamy
Maluch, który biega po placu zabaw lub siedzi opatulony w wózeczki, często marznie znacznie mniej niż jego mama. Nie zapominaj o sobie i koniecznie zaopatrz się na termiczny kubek.Gorąca kawa, czy herbata nie tylko pobudzi, ale pomoże zapobiec przechłodzeniu.
A Wy co zabieracie jako przekąskę na jesienny spacer? Koniecznie napiszcie w komentarzach.