GRY
 
 

Dziecko urodziło się po śmierci mamy – taki maluszek to prawdziwy cud!

Lekarzom udało się uratować maluszka, którego mama zmarła w tragicznych okolicznościach.

Lekarze uratowali dziecko zmarłej kobiety
fot. Fotolia
W stanie Kalifornia w USA 27-letnia Vanessa Oviedo jechała samochodem z 4 innymi osobami, gdy na drodze doszło do strzelaniny. Vanessa, która była w 35. tygodniu ciąży, została śmiertelnie postrzelona w głowę. Jeden z pasażerów został postrzelony w nogę, pozostali, w tym 11-miesięczne niemowlę, nie doznali żadnych obrażeń.

Cud narodzin

Postrzelonemu mężczyźnie, który kierował pojazdem, udało się dojechać do najbliższego szpitala. Lekarze przeprowadzili cesarskie cięcie, dzięki któremu udało im się uratować dziecko Vanessy. Według danych policji maluszek jest w dobrym stanie.

Podobnych przypadków nie musimy szukać aż za oceanem. Pisaliśmy już o maluszku urodzonym we Wrocławiu aż 55 dni po śmierci mamy. Takie wiadomości, chociaż niezwykle smutne, dają nam nadzieję – to niesamowite, że lekarze są w stanie uratować nienarodzone dzieci nawet w tak skrajnych sytuacjach. Pozostaje nam wierzyć, że te maluszki zostaną otoczone miłością, na którą zasługują i zawsze będą pamiętać o swoich mamach, chociaż ich nigdy nie poznały...

Zobacz także: Taka ciąża się nie zdarza! Zaszła w ciążę... dwukrotnie w tym samym czasie

źródło: The Washington Post
Redakcja poleca: Relacje ze znajomymi po porodzie – film
Każda młoda mama świata poza swoim dzieckiem nie widzi. Jak rozmawiać z przyjaciółmi, aby nie zanudzić ich historiami o pieluszkach podpowiada psycholog Adriana Klos.
Doładuj
Przeładuj