Tragedia w Lublinie: 1,5 roczny chłopiec zmarł kilka godzin po wypisie ze szpitala
fot. Adobe Stock

Tragedia w Lublinie: 1,5 roczny chłopiec zmarł kilka godzin po wypisie ze szpitala

Rodzice 18-miesięcznego Ksawerego pojechali do szpitala, ponieważ chłopiec bardzo źle się czuł, wymiotował i miał czarny stolec. Najpierw długo czekali w kolejce na SOR, a po badaniach zostali odesłani z dzieckiem do domu. Była godzina 3 nad ranem. Przed godziną 8, już w domu, chłopiec zmarł.
Tragedia w Lublinie: 1,5 roczny chłopiec zmarł kilka godzin po wypisie ze szpitala
fot. Adobe Stock
Lekarze uznali, że stan zdrowia chłopca jest na tyle dobry, by zająć się nim w pierwszej kolejności. Mimo że wyniki badań wykonanych na były niepokojące – uznano, że dziecko nie wymaga hospitalizacji. Powód cierpień chłopca wykazała dopiero sekcja zwłok…

„Inny, nieokreślony ból brzucha”

Jak powiedziała na łamach „Dziennika Wschodniego” matka zmarłego chłopca – do szpitala pojechali zaraz po wizycie u lekarki, którą zaniepokoił stan zdrowia dziecka. Przede wszystkim chodziło o czarny kał, który mógł oznaczać stan zapalny i krwawienie w jelitach.
Niestety, na swoją kolej musieli czekać w kolejce liczącej kilkadziesiąt osób. Wreszcie chłopiec został zbadany – najpierw przez pediatrę, następnie przez chirurga. Ten ostatni miał dopatrzeć się płynu w jelitach. Jednak ani ten fakt, ani to, że 11 na 20 wyników badań miało przekroczone normy – chłopiec został wypisany ze szpitala. Diagnoza zawarta w dokumentacji szpitalnej brzmiała: „inny, nieokreślony ból brzucha”

Sekcja zwłok wykazała ciało obce w przewodzie pokarmowym…

W karcie zawarto również informację o tym, by w razie konieczności, rodzice pilnie wrócili na SOR. Po powrocie do domu dziecko straciło przytomność. Niedługo potem przestał oddychać. Próba reanimacji, którą podjęli rodzice nie udała się.
Sekcja zwłok dziecka wykazała niedrożność jelit i… ciało obce w przewodzie pokarmowym. Cała sprawą zajmuje się prokuratura.

źródło: Dziennik Wschodni 

Zobacz także:
 
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy