trzylatka błąkała się samotnie po Wrocławiu
fot. Adobe Stock

Trzylatka błąkała się samotnie po Wrocławiu, matka była pijana. Kobiecie grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat

Trzyletnia dziewczynka samotnie błąkała się po ulicach Wrocławia. Jej matka była w tym czasie pijana. Sprawą zajęła się prokuratura.
Joanna  Biegaj
trzylatka błąkała się samotnie po Wrocławiu
fot. Adobe Stock
W piątek (22.10.2021 r.) kilkuletnia dziewczynka błąkała się po ulicach Wrocławia. Dziecko było ubrane bardzo nieadekwatnie do pogody – dziewczynka miała na sobie jedynie letnią piżamkę i szła boso. Trzylatka była także bardzo przestraszona. Cała sytuacja wzbudziła niepokój jednej z przechodzących kobiet, która zawiadomiła policję.

Matka dziewczynka była w stanie upojenia alkoholowego

Policja przybyła na miejsce wraz z ratownikami medycznymi. Dziecko zostało zabrane do szpitala. Na miejscu okazało się, że dziewczynka jest zdrowa, a jej życiu nic nie zagraża, była jedynie przemarznięta. Policji szybko udało się odnaleźć matkę dziecka – przebywała ona w jednym z mieszkań niedaleko miejsca znalezienia trzylatki. Jak donosi TVN24, ojciec dziewczynki w tym czasie był w pracy. 

„Okazało się, że dziewczynka mieszka w jednym z mieszkań w okolicy, gdzie została znaleziona. Jej matka znajdowała się pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało ok. 1,5 promila tej substancji w organizmie” – powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską sierż. szt. Paweł Noga z policji we Wrocławiu.

Zarzuty dla matki dziecka

Matka dziewczynki, która samotnie błąkała się po ulicach Wrocławia, już usłyszała zarzuty. Kobiecie grozi kara pozbawienie wolności od 3 miesięcy do 5 lat. W poniedziałek (25.10. 2021 r.) mamie zaniedbanego dziecka został postawiony zarzut z art. 160 Kodeksu karnego – dotyczy on bezpośredniego narażenia dziecka na utratę zdrowia lub życia.

Policja zapowiedziała także, że o całym zajściu zostanie poinformowany również sąd rodzinny, który zdecyduje o przyszłości dziewczynki.

Źródło: wiadomosci.wp.pl, TVN24

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy