GRY
 
 

Tydzień Godnego Porodu - sprawdź, czy jest w twoim mieście

Rusza ogólnopolska akcja dla kobiet, którą organizuje Fundacja Rodzić Po Ludzku. Dzięki niej kobiety będą mogły m.in. poznać swoje prawa w czasie ciąży oraz na porodówce. Zobacz, czy cykl spotkań i warsztaty odbędą się także w twoim mieście.

Tydzień godnego porodu plakat, Fundacja Rodzić Po Ludzku
fot. Fundacja Rodzić Po Ludzku
Rusza właśnie ważny tydzień poświęcony wyłącznie kobietom. Od 7 marca do 13 marca trwa ogólnopolski cykl spotkań lokalnych w ramach kampanii "Rodzę - Mam prawa". Wydarzenie jest częścią najnowszej kampanii Fundacji Rodzić Po Ludzku. W akcji bierze udział ponad 80 lokalnych organizatorów w ponad 50 miastach. Lokalne Organizatorki z całej Polski na spotkaniach będą m.in. przedstawiały uczestniczkom podstawowe prawa ze Standardów Opieki Okołoporodowej. Odbędą się też warsztaty, na których kobiety będą mogły dowiedzieć się, jakie przysługują im prawa w czasie ciąży, podczas porodu i połogu. 

Będą wyświetlane filmy, animacje, różnego rodzaju warsztaty, na których będzie można zadać pytania i rozwiać nurtujące wątpliwości. Organizatorom zależy, by podczas Tygodnia Godnego Porodu wszyscy dzielili się doświadczeniami i mówili tylko o prawach kobiet, ponieważ nadal nie jest to temat znany wszystkim.

Fundacja chce by kobiety były coraz bardziej świadome swoich praw, dlatego ważną częścią Tygodnia Godnego Porodu jest aktywność w mediach społecznościowych takich jak Facebook, Instagram itp., na których będą umieszczane relacje ze spotkań oraz zdjęcia. Celem spotkań jest to, by po spotkaniach kobiety były zainspirowane, wzmocnione i lepiej przygotowane do roli bycia mamą.
Tu zobaczysz całą listę miast, w których odbędą się spotkania w ramach Tygodnia Godnego Porodu.

Ambasadorką kampanii jest Celina Szwinta, położna i podróżniczka, współautorka bloga www.coztegozedaleko.pl. Kampanię objął patronatem honorowym Minister Zdrowia, Rzecznik Praw Pacjenta oraz Pełnomocniczka Rządu ds. Równego Traktowania. 

Informacje o wszystkich wydarzeniach będą pojawiać się na bieżąco na stronie www.rodzicpoludzku.pl
Redakcja poleca: Porodówka: tu są łamane nasze prawa! – mówi szefowa Fundacji Rodzić po Ludzku
O jakie prawa kobiet i dziecka nadal trzeba walczyć? Obejrzyj wypowiedź Joanny Pietrusiewicz z Fundacji Rodzić po Ludzku.
Doładuj
Przeładuj