duży noworodek
fot. Facebook

Urodziła wielkie dziecko. Położne nigdy takiego nie widziały!

Pewna mama z Anglii nie mogła uwierzyć w to, co zobaczyła po porodzie: jej synek wcale nie przypominał noworodka, a... sześciomiesięczne niemowlę. Nawet personel szpitala był zaskoczony, a położne przychodziły oglądać dziecko.
Magdalena Drab
duży noworodek
fot. Facebook
Rozmiary dziecka Fiony Hamilton-Currie z Kent zszokowały zarówno rodziców, jak i lekarzy. Wcześniej mówiono przyszłej mamie, że jej synek urodzi się z wagą ok. 4 kg. Ważył jednak sporo więcej!

Noworodek gigant: mama nie mogła go unieść!

40-letnia kobieta przyznała, że jej synek w ogóle nie wyglądał jak noworodek, a raczej jak... zawodnik sumo. Musiała kupić dziecku ubranka przeznaczone dla 6-miesięcznych niemowląt. 

„Kiedy medycy przekazali go mojemu mężowi, żartobliwie zapytali, czy czuje się wystarczająco silny, ponieważ Buddy był tak duży” – powiedziała Fiona w rozmowie z „The Sun”.

Dziecko jadło też o wiele większe ilości mleka niż przeciętny noworodek. Ponieważ jego mama była osłabiona przez cesarskie cięcie, po operacji nie mogła nawet wziąć go na ręce, bo był za ciężki.

Obecnie mały Buddy ma już 9 miesięcy i waży tyle, co... 20-miesięczne dziecko.


Zobacz też:
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy