Impreza z okazji chrzcin wbrew zakazowi rządu
fot. AdobeStock

Urządzili chrzciny na blisko 20 osób mimo zakazu gromadzenia się. Interweniowała policja

Funkcjonariusze ze Środy Wielkopolskiej otrzymali 28 marca zgłoszenie, że w jednej z restauracji w centrum miasta odbywa się zgromadzenie mimo obowiązującego zakazu. Na miejscu okazało się, że było to przyjęcie z okazji chrztu.
Milena Oszczepalińska
Impreza z okazji chrzcin wbrew zakazowi rządu
fot. AdobeStock
20 marca wprowadzono w Polsce stan epidemii. Początkowo rząd zmniejszył dopuszczalną liczbę osób gromadzących się do 50, a kilka dni później ograniczył ją do maksymalnie 5. To oznacza, że na wszelkiego rodzaju spotkaniach, ślubach, chrztach czy pogrzebach może przebywać maksymalnie 5 osób. Tak ścisłe restrykcje zostały wprowadzone po to, by zminimalizować ryzyko zarażenia się koronawirusem, z którym zmaga się obecnie większość państw na całym świecie.

Niestety mimo ciągłych apeli rządu, próśb celebrytów, akcji lekarzy, by traktować sprawę poważnie i naprawdę nie wychodzić z domu, jeśli nie ma takiej konieczności, niektórzy wciąż nie chcą poddać się dobrowolnej izolacji, nie troszcząc się tym samym ani o swoje zdrowie, ani o zdrowie, a nawet życie innych. Tak było np. w Środzie Wielkopolskiej w miniony weekend. Policja musiała interweniować, ponieważ grupa prawie 20 osób zgromadziła się w jednej z restauracji w celu świętowania chrzcin. Jak skończyła się interwencja?

Chrzciny na blisko 20 osób mimo zakazu gromadzenia się

Na Facebooku na oficjalnym profilu policji ze Środy Wielkopolskiej pojawił się wpis, w którym czytamy, że nie dla wszystkich apele o pozostawanie w domach i niegromadzenie się wydają się obowiązujące. „Apele „ogranicz kontakt z innymi” powtarzamy do znudzenia, a mimo to trafiają się ludzie skrajnie nieodpowiedzialni. W sobotę 28 marca policjanci interweniowali w związku z imprezą organizowaną w jednej z restauracji w centrum Środy. Właściciel udostępnił lokal do organizacji chrzcin. Blisko 20 osób spotkało się mimo zakazu zgromadzeń, mimo apeli, komunikatów i próśb” – informuje wpis wielkopolskiej policji.
Redakcja poleca: Jak wybrać idealny prezent na chrzest? - film
Sprawdź, co warto kupić w prezencie na chrzest święty, aby był on pamiątką dla dziecka na całe życie. Oto szybki przegląd prezentów na chrzciny.

Interwencja policji zakończona mandatami

Funkcjonariusze po otrzymaniu zgłoszenia udali się na miejsce. Okazało się, że zarówno właściciel restauracji, jak i organizatorzy przyjęcia nie dostosowali się do obowiązujących obecnie przepisów zakazujących zgromadzeń powyżej 5 osób. Za takie postępowanie grozi kara grzywny nawet do 5000 zł. Tym razem skończyło się na mandatach dla wszystkich uczestników imprezy i dla właściciela lokalu oraz na pouczeniu o obowiązujących nakazach. Polecono także zakończenie przyjęcia i powrót do swoich domów.

Zrozumiałe jest, że jeśli ktoś organizuje chrzciny dla dziecka, to jest to dla niego coś ważnego i chce, by rodzina i bliscy mogli mu towarzyszyć w tym dniu. Dlatego zaleca się, by przekładać tego typu rodzinne imprezy na późniejsze terminy, kiedy sytuacja w Polsce będzie już opanowana. Takie nieodpowiedzialne zachowanie nie tylko może przynieść tragiczne skutki dla samych uczestników zgromadzenia, lecz także dla całego kraju i znacznie wydłużyć ten trudny czas izolacji z powodu pandemii. Pamiętajmy, że w walce z koronawirusem liczy się nasza zbiorowa odpowiedzialność.

Źródło: gazeta.pl

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy