GRY
 
 

Weekend bez mamy: 9 zabaw dla taty i dziecka

Żonie raz na jakiś czas należy się wolna sobota. Wolna od pracy, dziecka i domu. Co robić, gdy zostaniesz sam z dzieckiem? Mamy dla ciebie 9 pomysłów fajnych zabaw!

Wyjazd z mamy, dziecko zostaje z tatą
fot. Fotolia
Ten moment kiedyś musi nadejść. Żona, która dotąd dzieliła swoje życie między dziecko a pracę, oznajmia, że potrzebuje czasu dla samej siebie. Na kosmetyczkę, pochodzenie po sklepach, spotkanie z koleżankami, wyjście do kina. Należy się jej. Podaruj żonie cały wolny dzień.

Jak więc dać sobie radę samemu z maluchem? Przede wszystkim nie panikuj. Teatrzyk kukiełkowy czy seans w kinie to nieśmiertelne propozycje, z których zawsze możesz skorzystać. Ale nie tylko.

Tata sam z dzieckiem: 9 pomysłów na zabawy

1. Śniadanie dla dwojga. Kaszki i grzeczne kanapki są nudne. Przygotuj śniadanie, które będziecie długo pamiętać. Zróbcie jamnika z parówki, myszkę z jajka na twardo, pociąg z bułeczki z szynką, krokodyla z ogórka... Wystarczy, że popuścisz wodze fantazji. Nawet robienie jajecznicy – ale wspólnie – będzie świetną zabawą.

2. Basen kulkowy. W większości dużych miast są zakryte place zabaw dla dzieci. Wizyta w nich kosztuje co prawda od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych, ale wydatek ten się opłaca. Kłębowiska rur, baseny wypełnione piłeczkami, zjeżdżalnie – wszystko to wprawi w zachwyt nawet najbardziej wymagającego malucha. Ojcowie starszaków mają ten komfort, że mogą puścić pociechy samopas, a w tym czasie usiąść i poczytać gazetę.
Dzieci młodszych niż pięciolatki nie wolno odstępować na krok. I w tym największa frajda. Dawno tak dobrze się nie bawiłem, jak podczas ostatniej wizyty w takim przybytku, gdy mój dwuletni Janek przeczołgał mnie przez kilometry rur i skakaliśmy razem na trampolinie.

3. Na basen. Wyprawa na basen wymaga już nieco większych przygotowań. Oprócz standardowego ręcznika i szlafroczka dla dziecka trzeba też spakować specjalne wodoodporne pieluchy lub, jeśli dziecko jest starsze, kąpielówki. Koniecznie wygrzeb z szuflady wiaderko, łopatkę czy foremki. Będziesz zaskoczony, z jaką cierpliwością maluch potrafi przelewać wodę z jednego pojemniczka w drugi.

4. Z dzieckiem do muzeum. Naprawdę! Jeśli muzeum kojarzy Ci się z nudnymi szkolnymi wycieczkami, szybko zmień poglądy. Wiele z nich to miejsca, gdzie dziecko może spędzić pół dnia. Chłopcy pokochają muzeum motoryzacji czy wojska polskiego, dziewczynki będą z zapartym tchem oglądać kolorowe stroje w muzeum etnograficznym. A może odkryjesz muzeum zabawek?
Redakcja poleca: Czy ojcowie są tak samo dobrymi rodzicami, jak mamy? [SONDA ULICZNA]
O to, czy ojcowie są tak samo dobrymi rodzicami, jak mamy zapytaliśmy przechodniów. Zobacz co mieli do powiedzenia!
Doładuj
Przeładuj