Znana blogerka radzi mamom, by przestały żyć pod narzucaną im presją
fot. Facebook/Constance Hall

"Jak mam być dobrą matką, stale żyjąc pod presją?" – też to znasz!

Mamy żyją pod ciągłą presją. Dom musi być zawsze czysty, dzieci muszą być we wszystkim pierwsze. Gdzie zniknęła radość z bycia mamą? Przeczytaj szczery wpis znanej blogerki!
Hanna Szczesiak
Znana blogerka radzi mamom, by przestały żyć pod narzucaną im presją
fot. Facebook/Constance Hall
Constance Hall to blogerka, która podbiła serca tysięcy mam na całym świecie. Kilka dni temu napisała na Facebooku post, który powinna przeczytać każda mama – w końcu tylko mamy zrozumieją presję bycia "mamą idealną", z którą muszą się zmagać każdego dnia.

Mamy stale żyją pod presją

"Co się stanie, kiedy nałożymy na matki zbyt dużą presję? Po narodzinach mojego pierwszego dziecka zapytałam mojego taty, jak nasza opiekunka dawała sobie radę z jedenaściorgiem dzieci. Odpowiedział mi, że nie odczuwała nawet w połowie tak dużej presji, jaką ja odczuwam teraz. Nie musiała chodzić do banku, nie robiła zakupów każdego dnia, nie spodziewała się miliona dolców zaraz po porodzie, nie odczuwała presji, by dzieci miały za sobą wszystkie kamienie milowe przed ukończeniem 3. tygodnia, by dom był zawsze czysty, by w kuchni stał wysokoobrotowy blender za kilka tysięcy. Po prostu spędzała czas z dziećmi i czerpała z tego radość. Jak my to mamy robić, z tą całą presją? Wiele z nas nie cieszy się w pełni czasem spędzonym z dziećmi, jesteśmy przy nich tylko w połowie, druga połowa żyje pod presją, by wszystko było idealne" – napisała na Facebooku Constance Hall.

"Iść na siłownię, odpowiedzieć na maile, zapłacić rachunki, ugotować organiczny jarmuż, zblendować, zrobić z niego kotlety tak, by nikt nie wiedział, że to jarmuż, iść do lekarza... Pranie! Zatankować samochód... Zafarbować siwe włosy! Przygotować dzieciom drugie śniadanie, bo jeśli dasz im gotowca, zostaniesz osądzona. Tracimy czas, który mogłybyśmy poświęcić na bycie z naszymi dziećmi" – dodała.

Trudno nie zgodzić się z Constance. Mamy żyją pod presją. Wymaga się od nich, by były doskonałe – by w tydzień wróciły do wagi sprzed ciąży, miały zawsze czysty dom, żeby karmiły dzieci wyłącznie ekologicznymi warzywami i owocami. Czegokolwiek by nie robiły i tak na końcu okazuje się, że nie są dość dobre. Constance ma racje – każda mama powinna na chwilę zapomnieć o obowiązkach i skupić się wyłącznie na dzieciach. Cieszyć się czasem spędzonym razem z nimi. O to przecież chodzi w macierzyństwie!

Czytaj także: Tak wygląda ciało matki – bez Photoshopa, bez wstydu, bez ubrań
 

Źródło: Facebook/Constance Hall
Redakcja poleca: Jak reagować na histerię dziecka [WIDEO]
Wielu rodziców, których dziecko robi sceny w miejscach publicznych, zastanawia się, jak reagować na histerię dziecka. W takiej sytuacji nie warto zwracać uwagi na reakcję i krytyczne uwagi otoczenia. Najważniejsze jest zapewnienie maluchowi bezpieczeństwa. Na rozmowę przyjdzie czas, gdy dziecko się uspokoi.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 4 głosy

Zobacz także

Popularne tematy