GRY
 
 

Olsztyn zadecydował o smaku lata

Tegoroczne Wyzwanie Smaku Pepsi właśnie dobiegło końca! Polacy po raz kolejny stanęli przed trudnym wyborem. Biorąc udział w ślepym teście smaku, po spróbowaniu Pepsi i innego napoju typu cola z nieoznaczonych kubków, wskazywali, który smak im bardziej odpowiada. Sprawdźmy, jakie są wyniki.

Wyzwanie smaku Pepsi
fot. materiały prasowe
Akcja „Wyzwania Smaku Pepsi” zyskała w tym roku nową formułę. 4. edycja to znane wszystkim, proste zasady, ale również zmiany! Tego lata każdy uczestnik badania mógł wybrać ekipę, w ramach której wziął udział w zabawie. Po raz pierwszy do testu stanęli działkowcy, hipsterzy, kolarze, surferzy, a nawet dziennikarze!

Klasyczna formuła Pepsi w zupełnie nowej odsłonie

Na czym polegał test? – Uczestnik dostawał do spróbowania dwa napoje typu cola w nieoznaczonych przezroczystych kubkach i sam wybierał bardziej odpowiadający mu smak. Dopiero po wskazaniu swojego smaku dowiaduje się, którą markę wybrał. Napoje w czasie testów podawane są zawsze w tej samej temperaturze, w takich samych kubeczkach i ze świeżo otwartych puszek.
Redakcja poleca: Dzieci mówią o wakacjach - film
Za co dzieci lubią wakacje i co można robić latem - zapytaliśmy maluchy na gdańskich ulicach.

W poszukiwaniu prawdziwego smaku coli

Na czele ekipy Wyzwania Smaku w tym roku stały dwie zwariowane osobowości:  Zuza Kołodziejczyk i Poszukiwacz. Ich wakacyjnym zadaniem było znalezienie smaku wakacji. Przez dwa miesiące odwiedzali wybrane grupy i za pośrednictwem mediów społecznościowych (Facebook, YT, Snapchat) przedstawiali wyniki testów.

Dziennikarze wybrali Pepsi

W tym roku po raz pierwszy Wyzwanie Smaku podjęli także dziennikarze! Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem – w testach smaku wzięło udział niemal 500 dziennikarzy z różnych redakcji. Podczas „ślepych testów” smaku, uczestnicy wybierali ten napój typu cola, który bardziej im smakował. I wybrali smak PEPSI! Aż 56% dziennikarzy stwierdziło, że „pisze się” na Pepsi!

Smak lata według mieszkańców Olsztyna

W trzeci weekend sierpnia ekipa Wyzwania Smaku Pepsi zawitała do Olsztyna na plażę miejską nad jeziorem Ukiel. Co wybrali mieszkańcy Olsztyna? Do ślepych testów smaku w tym mazurskim kurorcie w ciągu 2 dni przystąpiło ponad 2000 osób. 59% z nich wybrało smak Pepsi.
 

Ocena (1 ocena)

5.0
Więcej:
Doładuj
Przeładuj