Najlepsze zabawki dla niemowląt
fot. Fisher Price®

Jak wybierać zabawki, by szybko nie znudziły się dziecku i starczyły na dłużej? Postaw na 3 w 1!

Szukasz pomysłu na prezent lub chcesz zapewnić dziecku niekończącą się radość z zabawy? Dowiedz się, dlaczego Mata gimnastyczna 3 w 1 od Fisher Price® to absolutny must have!
Najlepsze zabawki dla niemowląt
fot. Fisher Price®
Grzechotki, szeleszczące książeczki z obrazkami czy może grające maskotki? Szukając zabawki dla kilkumiesięcznego szkraba, chcemy przede wszystkim, aby była ona bezpieczna i dopasowana do wieku dziecka. Duży nacisk kładziemy również na to, aby dzięki niej maluch się rozwijał. Na co jeszcze warto zwracać uwagę?

Oto, czym najchętniej bawią się niemowlęta

Maluchy najbardziej interesuje ich najbliższe otoczenie, a zwłaszcza przedmioty znajdujące się w zasięgu wzroku lub rączek. Wszystko, co można zobaczyć, usłyszeć lub zbadać dotykiem, wzbudzi w nich ciekawość. Zauważmy, że niemowlęta większość czasu spędzają na plecach, zatem szukajmy takich zabawek, na które można patrzeć z pozycji leżącej. Mogą to być szeleszczące książeczki, kolorowe maskotki, zawieszki o różnorodnej fakturze lub bezpieczne lusterka, w których szkrab będzie widział swoje odbicie. Gdy maluch dostanie do ręki nową rzecz, będzie szczęśliwy mogąc ją zbadać. Pamiętajmy jednak, by nie przesadzić z ilością zabawek. Niemowlę może poczuć się zmęczone, a na dowód tego zacznie marudzić i odwracać główkę od pokazywanego przedmiotu. To znak, że zabawę należy przerwać lub zakończyć.

Gdy poszukujemy jakiegoś większego prezentu dla pociechy, często pada pytanie o maty edukacyjne. Ich zaletą jest to, że wspierają rozwój dziecka na różnych obszarach. Maluch uczy się samodzielności, a także rozwija kreatywność i sprawność ruchową. A w czasie, gdy to wszystko robi, może towarzyszyć mamie podczas domowych zajęć. Jednym słowem mata to miejsce do zabawy, które jest czyste, bezpieczne i dostosowane do potrzeb niemowlęcia. Ale przy wyborze maty pojawiają się również wątpliwości. Czy warto ją kupować, skoro maluch tak szybko z niej wyrasta? Odpowiedź brzmi: jak najbardziej! Tylko najlepiej wybrać taki model, który „rośnie” razem z dzieckiem – taki jak Mata Gimnastyczna 3 w 1 od Fisher-Price®. To wspaniała przestrzeń, która zachęci twego szkraba do ruchowych wyzwań, a gdy maluch zacznie siadać lub chodzić, wciąż będzie mógł z niej korzystać!

Trzykrotnie więcej zabawy!

Mata Gimnastyczna 3 w 1 od Fisher-Price® składa się z sześciu zabawek oraz przenośnej pozytywki „lwa” z dwoma trybami odtwarzania muzyki. W trybie długiego odtwarzania, stymulująca zmysły muzyka gra aż do 10 minut. Pałąk z aktywizującymi zawieszkami pozwala dziecku dynamicznie rozwijać się już od pierwszych dni życia. W pierwszych tygodniach, maluszek leżąc na plecach, może ćwiczyć sprawność ruchową kopiąc, trącając, potrząsając oraz sięgając po zawieszone zabawki i elementy. Mata gimnastyczna to również wspaniałe miejsce do tego, by maluch trenował leżenie na brzuszku oraz podnoszenie główki.

Szukasz sposobu na to, aby zabawki zbyt szybko nie znudziły się dziecku? Wystarczy, że ustawisz zawieszki w innej konfiguracji! Pięć przyczepianych zabawek aktywizujących można wieszać na różne sposoby, tak aby przy każdej zabawie dziecko odkrywało je na nowy sposób. Dodatkowo matę wyposażono w aż dwa miękko wyściełane łuki, co znacznie ułatwia jej składanie oraz przenoszenie. A kiedy maluch podrośnie, nadal będzie mógł korzystać z jej funkcjonalności. „Muzyczny lew” będzie doskonałym narzędziem, także dla chodzącego brzdąca. Z kolei pozostałe elementy można odpiąć i wykorzystywać do zabaw na kocyku lub w wózku.

Mata gimnastyczna to wspaniałe miejsce do zabawy, które może towarzyszyć twemu maluszkowi na różnych etapach rozwoju. Dzięki temu, że została zrobiona z wysokiej jakości materiału przyjaznego dla dziecka, łatwiej ci będzie zadbać o jej higienę i wygląd.

Chcesz poznać więcej zabawek? Zajrzyj: Fisher-Price®

Zobacz także

Popularne tematy