najlepsze ciążowe historie kobiet okiem mężczyzn
fot. AdobeStock/screen/twitter.com/Bowles84

Zachcianki ciążowe i dziwne zachowania kobiet okiem przyszłych ojców. Zabawne czy nie?

Kiedy hormony buzują i tworzy się w tobie nowe życie, to jednak przecież całkiem zrozumiałe... Nikt kto nie był w ciąży tego nie pojmie. Oto jak ciężarne "torturują" swoich facetów. Czy tak wygląda codzienne życie z ciężarną? Czy niektórzy tatusiowie przypadkiem nie przesadzają?
Weronika Zagojska
najlepsze ciążowe historie kobiet okiem mężczyzn
fot. AdobeStock/screen/twitter.com/Bowles84
Z zachciankami w ciąży i emocjonalną huśtawką jest tak jak ze wszystkim... Niektóre kobiety w ciąży mają ochotę na coś nietypowego do zjedzenia lub są targane przez rozmaite emocje, a inne - zachowują się całkiem normalnie i jedzą całkiem zwyczajne rzeczy. Niektóre płaczą lub wzruszają się na pozór błahymi sprawami, inne wściekają się o jakąś drobnostkę.
Powiedziałabym, że tak jest i na co dzień, nawet wtedy, kiedy człowiek nie jest w ciąży. Przecież wiele naszych zachowań i emocji jest uwarunkowanych zmianami hormonalnymi. Albo tym co wyprawiają na ogół faceci. Mężczyźni też miewają zmienne humory. Sprawdzone info ;). Tylko może rzadziej okazują swoje nastroje, bo tak są wychowywani (a to nie do końca dobrze). I rzadziej miewają poranne mdłości, raczej.

Zobacz też: Wygraj 1 z 30 zabawek dla dziecka!

Są jednak przyszli tatusiowie, którzy postanowili pokazać całemu światu, że życie z ciężarną kobietą nie jest lekkie. Z przymrużeniem oka, nie tak zupełnie na serio. Choć niektórzy wiedzą, co do nich należy, inni mają chyba "zbyt duże" poczucie humoru na ten temat. Ciężarne nie mają wiele czasu na wysłuchiwanie narzekań swoich ukochanych, zwłaszcza kiedy budzą ich w środku nocy, bo mają potworrrrrrną wprost niewyobrażalną chęć właśnie na lody albo te jedne jedyne ciasteczka, które można kupić tylko na całodobowej stacji benzynowej kilkadziesiąt kilometrów stąd.

Zobacz też: Konkurs! Pierwsze budowle twojego dziecka z klocków

Może więc to jednak dobrze, że ci biedni, wymęczeni i zepchnięci na dalszy plan przyszli ojcowie mają coś takiego jak media społecznościowe, w których mogą się wypłakać i podzielić z innymi biedakami w podobnej sytuacji swoimi problemami ;). Jakie to problemy?

Zobacz też: Pomysłowe Prezenty dla taty za mniej niż 100 zł!

Lody, lody, lody dla przyjemności i ochłody

Jeśli mowa o lodach. Wiesz, że mieszkasz z ciężarną pod jednym dachem, jeśli codziennie widzisz opakowanie od ogromnych lodów. Puste w środku.
Redakcja poleca: Zgodne wychowywanie dziecka – film
Zastanawiasz się jak razem zgodnie wychowywać malucha? Twój mąż chce grać z malcem w piłkę, a ty upierasz się przy teatrze. To da się pogodzić.

Nigdy nie stawaj między ciężarną kobietą a słoikiem pikli

Na przykład takie, że jeden z tatusiów bałby się powstrzymać ciężarną przed wypiciem całego słoika wody z ogórków. Wiadomo woda z octem nie jest zdrowa, ale wiadomo też, co by było, gdyby próbował to zrobić ;). A mądre ludowe przysłowie mówi: nigdy tego nie rób, jeśli ci życie miłe!

Choinka ma być gotowa i to już!

Albo kiedy żona, która akurat wije gniazdo prosi, żeby drzewko świąteczne było już gotowe, wyciągasz je z piwnicy i stroisz bez zadawania zbędnych pytań. Nawet jeśli jest dopiero 7. listopada.

Życie z ciężarną to kosmos

Czasami bywa też tak, że wszystko, co przyszły ojciec mówi lub robi jest źle. I wtedy jest mniej  zabawnie. Ale jego milczenie też wywołuje u niej negatywne emocje. Więc mężczyzna czuje się jak w kosmosie. To nieznana galaktyka doznań i codzienne stąpanie po grząskim gruncie.

Przyszły tata na medal!

Niektórzy mężowie wiedzą jednak ostatecznie jak traktować kobietę w ciąży. Czyż ten facet nie jest genialny? Ogromne tiramisu z napisem: przepraszam, za wszystko, co zrobiłem źle to mistrzostwo nad mistrzostwami. To dobra rada dla wszystkich mężczyzn! Zapamiętajcie! Tak to się robi, jeśli chce się być najlepszym przyszłym tatą i mężem. Czy też miałyście/macie nietypowe zachcianki ciążowe?
Czy Wasi mężczyźni potrafili to zrozumieć i spełniali je ochoczo, czy też nie za bardzo odnaleźli się w tej roli?


Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy